Chomutovská aréna poprvé padla. Litvínov zvítězil díky brankám Hübla 3:6

Napsal 16.08.2011 David Matula
C h o m u t o v - Po vítězném turnaji ve slovenském Zvolenu čekal chomutovské Piráty další extraligový soupeř na domácím ledě. Soupeřem jim byl sousední Litvínov, který dorazil v sestavě i s chomutovským odchovancem Viktorem Hüblem, který také jako první otevřel gólový účet utkání. Litvínov dokonce vedl v průběhu první třetiny již 0:2, ale kontaktní branku vstřelil Pavlas. I ve druhé části Piráti dotahovali náskok hostů, a i když se jim to dvakrát povedlo, odcházeli do kabin po dvou třetinách opět s jednogólovým mankem. To se pokusili smazat v poslední třetině, ale několik šancí pochytal Nechvátal a nakonec se ještě trefili litvínovští Rindoš a znovu Hübl, a tak chomutovská aréna poprvé padla.
přát. út 16.8.2011
3:6(1:2, 2:2, 0:2)
LIT
Řehoř - Mrázek "C", Palin, Pulpán, Havíř, Grof, Pavlas, Macháček, Jillson - Hruška, Jabrocký, Procházka - Hromas, Helminen, Ondřej - Hřebejk, Kraft, Jíra - Hafenrichter, Kůs, Gajovský
Litvínov
Nechvátal - Hora, Kubát, Brejčák, Havelka, Skuhrovec "C", Jareš, Pojkar, Kousalík - Kubinčák, Lukeš, Hubl - Gerhát, Hanzl, Majdan - Frolík, Hujsa, Bojer - Zavřel, Rindoš, Smolka

14. Pavlas, 22. Jabrocký (Havíř), 28. Hřebejk (Kraft, Pulpán)
Litvínov
11. Hübl (Kubinčák, Kubát), 12. Frolík (Hujsa), 26. Majdan (Hanzl, Hora), 40. Hujsa (Frolík, Kousalík), 56. Rindoš (Frolík), 60. Hübl (Kubinčák)

7:9
1:2
0:0
4550
Kraft – Hujsa oba 5 minut a do konce utkání

Úvod utkání přinesl velkou šanci hostů, to když se kotouč dostal na modrou čáru k Havelkovi, který tvrdě pálil, ale pouze těsně okolo levé tyče. Poté se hra přestěhovala i před hostující branku, což vedlo k první přesilové hře zápasu. Nic podstatného se však na ledě nestalo, stejně tak nevedla k brance ani další početní výhoda Pirátů. První velkou šanci zápasu potom neproměnil hostující Frolík, který netrefil prázdnou branku. V desáté minutě pykal na trestné lavici i první chomutovský hráč a po rychlé kombinaci se dostal kotouč k osamocenému Viktorovi Hüblovi, který vymetl levý horní roh domácí branky – 0:1. Po devětapadesáti vteřinách šli černožlutí do dvoubrankového vedení. Pohotovou střelou hned po buly se prosadil Martin Frolík, který nedal Řehořovi šanci zareagovat - 0:2. Piráty tento stav rozhodně nepoložil a hned se vrhli do útoku, a tak se ve čtrnácté minutě dočkali také domácí fanoušci. Vysoké nahození Aleše Pavlase ze středního pásma dopadlo těsně před Nechvátala a hned po odrazu skončilo za zády překvapeného brankáře - 1:2. Velkou šanci na vyrovnání poté měli Piráti v přesilové hře, ovšem David Hruška Nechvátala neprostřelil.

Hned na začátku druhé části srovnali Piráti se soupeřem krok. Střela Havíře se odrazila od zadního mantinelu zpátky před branku, kde číhal Jaroslav Jabrocký a poslal kotouč do poloprázdné branky - 2:2. Následovala pětiminutovka se čtyřmi vyloučenými a další změna ve skóre přišla při hře čtyři na čtyři. Robin Hanzl se štěstím propasíroval kotouč na ujíždějícího Juraje Majdana, který rychlou střelou nad lapačku poslal hosty opět do vedení - 2:3. Chomutovští opět vyrovnali o necelé dvě minuty poté. Na konci dvojnásobné početní výhody si vyměnili kotouč Pulpán, Kraft a zakončující Štěpán Hřebejk a Nechvátal byl bez šance - 3:3. Nerozhodný stav ale do druhé sirény nevydržel. Opět v přesilové hře totiž přiťukl kotouč Frolík Martinovi Hujsovi, který v pádu na hranici brankoviště překonal přesouvajícího se Řehoře - 3:4.

Začátek posledního dějství mohl opět patřit Pirátům, ale Jabrocký ve velké šanci trefil jen betony přesouvajícího se Nechvátala. Diváky poté dostala do varu pěstní výměna názorů mezi domácím Kraftem a hostujícím Hujsou. Domácí útočník svého soupeře povalil na led a ještě mu předtím stihl uštědřit nějakou tu ránu. V následující pětiminutovce byli hosté pod velkým tlakem, ale i s pomocí dobrých zákroků Nechvátala nepříjemné chvíle ustáli. Hře po většinu utkání nechyběl spád, což pět minut před konce předvedla dvojice Gajovský, Hafenrichter na straně jedné a hostující Hübl na straně druhé. Ani jeden ze zmíněných ale gólmana soupeře nepřekonal. Skóre se ale měnilo o pár chvil později. Litvínovští ujeli dva na jednoho a Frolík našel krásnou přihrávku Lukáše Rindoše, který střelou po ledě překonal Řehoře - 3:5. Piráti nesložili zbraně, zkusili hru i bez brankáře, ale snížit se jim již nepovedlo a naopak hostující Viktor Hübl střelou do prázdné branky stvrdil hostující vítězství.

Jan Votruba (asistent trenéra Pirátů Chomutov) : Myslím si, že nám utekl začátek. Nebyli jsme dostatečně důrazní. Na začátku utkání jsme působili takovým ospalým dojmem a soupeř toho jednoznačně využil. Ale postupem času jsme se dostávali do hry. Rozhodující bylo, že když jsme vyrovnali, tak soupeř nám vždy uskočil o jeden gól. To bylo dost frustrující pro naše hráče. V prvních deseti minutách třetí třetiny jsme měli asi dvě nebo tři dobré šance na vyrovnání. Ale tam Gajovský přestřelil prázdnou branku a z protiútoku jsme dostali branku navíc. Samozřejmě jsme to chtěli ještě zdramatizovat, tak jsme odvolali gólmana. Soupeř si to ale už chytře pohlídal. Myslím si, že nás výkon nebyl dnes tolik kvalitní. Působili jsme mdlým dojmem a nebyl to tak agresivní výkon, který jsme podávali předtím. V určitých částech utkáni jsme ztráceli systém hry a soupeř toho jednoznačně využil.

Vladimír Kýhos (HC Verva Litvínov) : Řekl bych, že jsme předvedli výborný výkon po taktické stránce a držení pokynů, které se snažíme do kluků dostat. Soupeře jsme moc do velkých šancí nepustili. Také jsme dokázali ubránit velké množství oslabení, které jsme dnes měli a to byla nejspíš příčina našeho dnešního vítězství.