Chomutovští Piráti i podruhé v přípravě porazili Beroun, tentokrát 7:5

Napsal 30.08.2011 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti z Chomutova zamířili k dalšímu přípravnému utkání na led Medvědů. Ikdyž první vzájemný zápas byl jednoznačný, o tomto se to říci nedalo. V zápase, ve kterém padlo celkem 12 branek, sice zvítězili opět Chomutovští, tentokráte ovšem poměrem 7:5, ačkoliv v zápase vedli i o 4 branky. Za zmínku stojí dvoubrankový příspěvek od Kůse a Macháčka, kteří Pirátům výrazně pomohli k vítězství.
přát. út 30.8.2011
BER
5:7(2:5, 2:0, 1:2)
Beroun
Furch, (Kareš 32.) - Sobotka, Nedvěd, Husák, Soldán, Jebavý, Malý, Barák, Přindiš, Pavel, Švagrovský, Hašek, Doležal, Pacovský, Forman, Besser, Khlůfek, Stránský, Stromko, Vlček
Hanuljak (Řehoř) - Palin, Mazanec, Mrázek, Jillson, Macháček, Grof, Pulpán, Pavlas, Seman, Sikora, Davídek, Hafenrichter, Kůs, Indra, Šrebejk. Helminen, Hruška, Procházka, Kraft, Jíra

Beroun
13. Malý (Jebavý), 20. Forman (Besser), 29. Vlček (Stromko), 39. Doležal (Pacovský, Žalčík), 55. Vlček
6. Kůs (Haffenrichter), 7. Macháček (Helminen), 9. Sikora (Macháček, Mazanec), 11. Hřebejk (Hruška), 19. Kůs (Haffenrichter, Indra), 44. Seman (Sikora), 44. Macháček (Hřebejk)

8:8
0:3
0:0

V úvodu se naskytla domácím přesilovka trvající čtyři minuty, ale potrestána nebyla. Naopak po dvou minutách na útočné modré nedovoleně zastavil Helminena Nedvěd a počet hráčů se vyrovnal. Ve hře 4 na 4 otevřel skoré chomutovský Kůs po asistenci Hafenrichtera. Po minutě a půl už Medvědi prohrávali o dvě branky, když výhodu čtyř proti třem využil Macháček. Třetí chomutovský gól padl rovněž z přesilové hry. Na konci pěkné kombinace stál Sikora, pro kterého nebyl problém dostat puk do odkryté klece. V jedenácté minutě již Piráti vedli o čtyři branky. V brejku zakončoval Hruška po Hřebejkově nahrávce. To bylo v úvodu ze strany Chomutova vše. Ve 13. minutě se červené světlo rozsvítilo i na druhé straně. Dvojnásobnou přesilovku využil Robin Malý – 1:4. Dvě minuty před koncem první třetiny se opět prosadil Kůs a na gól mu nabyl bývalý berounský hokejista Hafenrichter. Beroun ještě v poslední minutě prvního dějství zkorigoval Formanovou dorážkou - 2:5.

Druhá část byla pro Medvědy vydařenější, nejenže neinkasovali, ale dokázali se dotáhnout na rozdíl jedné branky. Stromko ve 29. minutě vystihl Hanuljakovy plány za brankou a dostal se ke špatně rozehranému kotouči, puk odehrál na Ladislava Vlčka, který přesnou střelou k tyčce prostřelil hostujícího brankáře. V polovině zápasu už mohlo být pro domácí ještě veseleji. Pacovskému chybělo jen pár milimetrů, k dosažení gólu stála v cestě tyčka. Berounský útočník si radost z gólu vynahradil ve 39. minutě, kdy křižně nahrál Doležalovi na gól - 4:5.

Piráti zaúřadovali v úvodu třetí třetiny. První inkasovanou branku dostal Kareš, který v polovině zápasu nahradil Furcha, od Semana. O necelou minutu později se podruhé trefil přesně Macháček – 4:7. Berounští Medvědi nechtěli připustit debakl a snažili se již Chomutov do větších šancí nepouštět. Posledním skórujícím v zápase byl domácí Vlček. Druhý gól si připsal ranou švihem z mezikruží a vymetl Hanuljakovi pavučinku. Chomutov si tak odváží z Berouna výhru 7:5.