Chomutovští dorostenci nedali šanci Olomouci a vyhráli na svém ledě 7:1

Napsal 24.10.2008 David Matula
C h o m u t o v - Dorostence Chomutova jako by nabudilo vysoké vítězství v Opavě a dnes obdobným způsobem porazili na svém ledě hokejisty Olomouce. V první třetině se prosadili Mazánek a Hanták. Kohouti sice na začátku druhé třetiny snížili, ale dále stříleli už jen domácí. Na 3:1 upravil opět Mazánek. Ve třetí třetině se potom naplno rozjel domácí brankostroj a po trefách Hantáka, Mazánka, Lehnerta a Hrabáka zvítězili bílomodří vysoko 7:1. Velmi produktivní potom byl první domácí útok jenž vstřelil pět branek.
15.kolo pá 24.10.2008
7:1(2:0, 1:1, 4:0)
OLO
Příhoda (Matoušek) - Havel, Andres, Kolář, Škrdle, Čížek, Fiala - Ptáčník,Mazánek, Wszolek -Megela, Tuček, Lehnert - Hučko, Hanták, Bauer - Hrabák, Taraška, Chytrý - Klouček
Olomouc
Motáň (Lukáš) - Škůrek, Němec, Jergl, Hlídek, Dufka, Kvapil, Schejbal - Kostelník, Kebza, Konečný - Piačka, Husák, Zitka - Zona, Králík, Koutský - Boček, Koryčanský, Lehečka - Machala

Po vítězném utkání v Opavě přivítali na svém ledě dorostenci Chomutova stejně staré hokejisty Olomouce, tedy soupeře jenž byl v tabulce o pět bodů zpět. Oboustranně opatrný úvod utkání byl ve znamení nepřesností na obou stranách. Domácí nedostala do pohody ani početní výhoda, přesto jako první šli do vedení. Jan Mazánek našel za brankou postaveného Hantáka, ten mu kotouč rychle vrátil a domácí útočník prostřelil Motáně - 1:0. Do konce první třetiny se bílomodří prosadili ještě jednou, to když si úspěšné duo své role prohodilo. Jan Mazánek přihrával a Filip Hanták úspěšně zakončoval. Martin Wszolek ujel hostujícím hráčům, jeho dobře provedený blafák kryl fantasticky Motáň, ale rychle přispěchal s dorážkou Mazánek a také Hanták, jenž už byl úspěšný - 2:0.

Na začátku druhé třetiny Kohouti snížili. Škůrek vystřelil hned po buly od modré, kotouč propadl Příhodovi u jeho levé tyče a nejrychleji u něj byl Pavel Zona a doklepl jej za brankovou čáru - 2:1. V osmadvacáté minutě se z křídla řítil na Motáně Hrabák, ale trefil jen betony ležícího gólmana, a tak se domácí radovali o několik minut později. Martin Wszolek sebral kotouč na své modré čáře projel s ním celé kluziště a na zlatém podnosu jej nabídl Janu Mazánkovi, jenž pohodlně skóroval do odkryté branky - 3:1. O minutu později mohlo být sníženo, ale Kebza udělal vše dobře až na zakončení. Položil si Příhodu, který již byl bezmocný, ale svůj pokus poslal až příliš vysoko. V závěru druhé části mohl navýšit domácí náskok Klouček, ale jeho blafák do forhendu Motáň kryl.

Na začátku třetí části měl na hokejce branku olomoucký Lehečka, ale jeho tvrdý pokus z křídla šel mimo. Následně se potom rozpoutalo peklo před hostující brankou a naplno se již rozjel chomutovský brankostroj. Nejprve další krásné projetí přes celé kluziště Wszolka přetavil ve čtvrtou branku Filip Hanták, jenž nedal Motáňovi šanci střelou pod jeho vyrážečku - 4:1. O několik minut zkompletoval svůj hattrick Jan Mazánek, jenž se nejrychleji zorientoval za olomouckou brankou a rychlým objetím a s pomocí hostujícího obránce zasunul kotouč do prázdné branky - 5:1. V té samé minutě přidal již šestou branku bílomodrých Daniel Lehnert, jenž doklepl kotouč po střele Bauera -6:1. Střelecký účet uzavřel o další dvě minuty později Radek Hrabák jenž využil výborné práce Kloučka, který mu kotouč předložil před poloprázdnou branku -7:1. V závěru ještě hráli Kohouti dvě přesilové hry, ale skóre se již nezměnilo.