Chomutovští dotáhli ztracené utkání do prodloužení, tam však padli

Napsal 31.10.2009 David Nováček
C h o m u t o v - Po brankách Roubíka a Kadlece prohrávali chomutovští hokejisté na ledě Hradce Králového již 2:0. Ve třetí třetině však zatlačili soupeře před jeho branku a nejprve Milan Procházka snížil a následně Zdeněk Skořepa vyrovnal sedm minut před koncem na 2:2. Zápas tak dospěl až do prodloužení, kde nakonec byli šťastnější domácí hráči. Šestnáct vteřin před koncem nastaveného času se prosadil Budínský a rozhodl o tom, že bonusový bod zůstal na východě Čech.
16.kolo so 31.10.2009
HKR
3:2p(1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Hr.Králové
Luňák - Táborský, Křetínský, Hendrich, Seidl, Filip, Lesák, Spudil - Rapáč, Roubík, Kadlec, Budínský, Koudelka, Volráb, Hruška Jan, Moskal, Hruška Ondřej, Březina, Florian, Berger
Hanuljak - Půlpán, Trefný, Malínský, Všetečka, Bombic, Pavlas, Grof, Révay - Procházka, Trochta, Duda, Skořepa, Mikšovic, Jíra, Eiselt, Fiala, Jeslínek, Hašek, Domin, Míka.

Na hradeckém ČEZ Stadionu se začalo z ostra hned v prvních okamžicích zápasu. Domácí hokejisté chtěli v sobotu Chomutovu oplatit porážku z předchozího duelu, ve kterém Severočeši zvítězili 4:2. První krok ke splnění cíle přišel již v šesté minutě při přesilové hře. Václav Eiselt totiž unikajícího Jaroslava Roubíka zahákoval a byl prvním potrestaným hráčem. Sám Jaroslav Roubík se v početní výhodě prosadil nečekanou střelou z hranice kruhů, která skončila až v síti brankáře Hanuljaka. Aktivní Hradec mohl navýšit své vedení v další přesilovce, ale tentokrát se hosté ubránili. Netrvalo dlouho a Chomutov se mohl radovat z vyrovnání. Nejprve se Filip Luňák vyznamenal proti dorážce Trochty. O minutu a půl později se do kotouče z první opřel Aleš Pavlas. Na jeho nevídanou bombu brankář Luňák nedosáhl a nezbylo mu nic jiného, než se jen ohlédnout za sebe. Projektyl chomutovského obránce se ovšem od břevna odrazil ven z brány a do šaten se tak ocházelo za stavu 1:0.

Druhou třetinu odstartovaly dvě přesilové hry. Nejdříve měl výhodu jednoho muže v poli Chomutov, o chvíli později si v útočném pásmu zakombinovali domácí. V obou případech ale oba brankáři příliš práce neměli, a tak byla další zajímavá situace k vidění až v polovině zápasu. V tu chvíli totiž Richard Rapáč ztečoval přihrávku Jaroslava Roubíka na hokejku Jiřího Kadlece, který se ve vyložené šanci nemýlil a zvýšil na 2:0 pro domácí. O minutu později to však mohlo znovu být jen o gól. Prvním střelcem Severočechů mohl být Jaroslav Hašek, ale Luňák jeho šanci zneškodnil lapačkou. Ve 35. minutě neudržel nervy na uzdě Jakub Grof. S hlavním rozhodčím diskutoval tak dlouho, až byl předčasně poslán do sprch. O minutu později fauloval František Bombic a Hradec měl výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou však využít nedokázal.

Zatímco Chomutov šel do třetího dějství s cílem dvakrát skórovat, domácím stačilo ubránit dvoubrankové vedení. Nakonec se vítězem třetí třetiny stali hráči Chomutova. V 50. minutě byl ve správný čas na správném místě Milan Procházka, když tečoval střelu Stanislava Mikšovice. Radost Chomutova z kontaktní branky byla dvojnásobná o tři minuty později. Martin Trochta totiž zpoza branky našel Zdeňka Skořepu, který dokázal prudkou přihrávku zprvní poslat do hradecké svatyně. Po vyrovnávací brance si Hradec vyžádal oddechový čas. V čase 58:15 málem hosté dokonali obrat. Zdeněk Skořepa už měl ruce nad hlavou, ale jen do chvíle než hlavní sudí rozpažil. Chomutovský forvard totiž dosáhl třetí chomutovské branky vysokou holí a ta proto nemohla být uznána. V samotném závěru mohli rozhodnout i domácí. Patrika Moskala však v leže vychytal Hanuljak.

O vítězi zápasu tak nakonec rozhodlo až prodloužení. V něm Hradec nejprve nezužitkoval nabídnutou početní výhodu po faulu Radka Dudy. Pak ale přišel domluvený signál, kdy Vít Budínský skončil na led ze střídačky, dostal přesný pas za obranu Chomutova a proměněným samostatným nájezdem rozhodl o zisku druhého bodu pro Východočechy.

Jiří Slabý (asistent trenéra, HC VCES Hradec Králové): S takto kvalitním týmem jakým Chomutov je, musíme být s výsledkem spokojeni. Je škoda, že se to nepodařilo dohrát, ale ty dva body bereme. My jsme rádi i za to, že jsme Chomutovu vrátili ten první zápas u nich, i když tam to měli za tři body. Navíc jsme dokázali, že jsme na tom dobře i herně a teď už to jen vydržet.

Radim Rulík (hlavní trenér, KLH Chomutov): Vydolovali jsme venku bod, takže z tohoto pohledu to není špatné. Jsem spokojený, že jsme to za stavu 0:2 odtáhli a srovnali na 2:2. My jsme věděli, že Hradec je doma silný, protože tady předvádí dobré výkony, a navíc doma se mu na Chomutov daří.