Chomutovští junioři porazili Pantery z Havířova 2:0 a připisují si další tři body

Napsal 26.09.2008 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovští junioři si připisují čtvrté vítězství v sezóně. Díky brankám Kolčavy a Krupky porazili na svém ledě Havířov 2:0. Čisté konto si připsal Juraj Hollý, který několikrát svůj tým podržel.
7.kolo pá 26.9.2008
2:0(0:0, 2:0, 0:0)
HAV
Hollý - Jaško, Dostál, Sviekauskas, Kolčava, Saska, Krupka, Kaplan, Rutta - Nguyen, Kalinovič, Chlouba - Hofmeister, Hauer, Kroupa - Bečvář, Kůs, Kolář - Miklovič, Jáchym, Szakal
Havířov
Vašut (Strmeň) - Urbanczyk, Zientek, Jurčík, Kroutil, Kopel, Hruška, Jindřich - Wrobel, Sikela, Pechanec- Matysz, Protasenja, Klimša - Haas, Maruna, Videlka - Říčka, Slavíček

V dalším utkání juniorské extraligy přivítali chomutovští junioři na svém ledě celek Havířova. A byli to právě Panteři, kteří měli první velkou šanci utkání. Matysz si vybruslil z rohu kluziště až před Hollého, který musel předvést výborný zákrok pravým betonem, aby zabránil kotouči v cestě za jeho záda. Domácí odpověděli o chvíli později, ale Kroupa sám před Vašutem trefil jen jeho připravenou lapačku. V následujícím průběhu měli domácí k dispozici dvě početní výhody a hosté jedinou, ale ani nerovnoměrný počet hráčů na výsledku první třetiny nic nezměnil. První třetina tak skončila bez branek 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe bílomodří, ale Jáchym sám tváří tvář Vašutovi neuspěl. Jeho blafák do bekhendu šel mimo tři tyče. Poté byl k vidění oboustranně vyrovnaný hokej a boj o každý kousek ledu. Ve dvaatřicáté minutě se ale přeci jen domácí příznivci dočkali. V rohu kluziště zakombinovali Chlouba s Bečvářem a druhý jmenovaný našel na modré osamoceného Daniela Kolčavu, který ranou z první přesně pod horní tyčku překonal Vašuta - 1:0. Domácí se dostali do tlaku, z kterého resultovaly dva hostující tresty během pěti minut. Ve druhém z nich si vyměnili na modré kotouč Saska se střílejícím Janem Kroupou a ten propálil Vašuta podruhé - 2:0. V závěru druhé části měli hosté sedmnáctivteřinovou početní výhodu 5 na 3, ale stav se již neměnil.

V poslední části hry přidali hosté na aktivitě, ale domácí dobře bránili a to, co prošlo na branku, chytil spolehlivý Juraj Hollý. V osmačtyřicáté minutě se nejprve před Vašutem objevil osamocený Kůs, rychle si kotouč zpracoval, ale jeho pokus šel mimo. O chvilku později naopak zůstal osamocený hostující Pechanec, ale jeho bekhendový pokus Hollý zneškodnil. Šest minut před koncem mohl utkání definitivně rozhodnout Miklovič, když si najel na krásný pas Kůse, ale jeho pokus vytěsnil skvělým zákrokem lapačkou Vašut. Proto se museli chomutovští o výsledek strachovat až do posledních chvil, zvláště když tři a půl minuty před třetí sirénou byl vyloučen Chlouba. Panteři se ale prosadit nedokázali, a tak svěřenci Milana Kašpárka vybojovali další vítězství, tentokráte první s nulou.