Chomutovští mladší dorostenci dokázali v posledním přípravném utkání porazit tým Kladna 6:3

Napsal 01.09.2011 Jan Hošic
Domácí mladší dorostence čekalo poslední utkání v přípravě na novou sezonu. Prověřit je přijel celek Kladna. Už od začátku měli mladí Piráti jasně navrh. Díky rychlým brankám z 4., 5. a 7. minuty si vytvořili vedení 3:0. Kladno sice v 12.minutě snížilo, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Piráti totiž postupně utekli Kladnu na vedení 6:1. Hosté sice ještě dokázali dvěmi brankami upravit na 6:3. To od nich však bylo vše a domácí mladíci si můžou připsat další vydařené utkání v jejich úspěšné přípravě, ve které prohráli pouze jediné utkání.
přát. čt 1.9.2011
6:3(4:1,2:1,0:1)
KLA
Černý(Danylec) - Páleník, Hlaváček, Kozák, Pokorný - Dimitrov, Dvořák, Macháček P., Strunz, Adámek, Pitra, Macháček A., Klepl, Zedník, Kaše, Wágner, Toman
Kladno
Hamalčik(Schröner) - Sklenička, Borkovec, Matula, Havelka, Bouneza - Libecajt, Kružík, Stechmüller, Hajný, Janele, Molčík, Kavral, Bláha, Bureš, Čermák, Keszi, Janeček

Už od prvního vhazování byli jasně aktivnější domácí mladíci a měli očividně na vrh. Tato aktivita se jim vyplatila a už ve čtvrté minutě se dostali do vedení. Skóre otevřel pěknou střelou do šibenice po přihrávce Petra Macháčka útočník Adámek. Další branka byla k vidění téměř ihned. V páté minutě zvyšoval na 2:0 ranou mezi betony Aleš Macháček. Domácí byli nabuzeni a pokračovali ve své aktivitě. V sedmé minutěKlepl střelou nad brankářovo rameno zvyšoval už na 3:0. Po této brance se Kladno rozhodlo provést změnu brankářů. Tato změna přeci jen dodala hostům trochu impulzu a ti se ve dvanácté minutě z hole Stechmüllera dočkali snížení. Ten projel kolem mantinelu a střelou do pravého rohu z hranice kruhů upravil na 3:1. Za šest minut to však bylo opět o tři branky. V osmnácté minutě totiž domácí Wágner nádhernou trefou zvyšoval na 4:1. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Do druhé třetiny, měli lepší vstup hosté. Kladenský Janele se v dvaadvacétá minutě dostal do brejku, ve kterém byl podražen domácím Kozákem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toto trestné střílení zakončil Janele pouze střelou do tyče a odmítl tedy snížení výsledku. Za půl minuty se potvrdilo otřepané nedáš, dostaneš. Obránce Hlaváček využil parádní trefou nabídnutou přesilovou hru a v 23.minutě zvýšil na 5:1. Po této brance domácí trochu zvolnili. Byli to však opět oni, kteří se obstarali o další změnu stavu. V třicáté minutě Petr Macháček přihrával kotouč zpoza branky před hostujícího brankáře. Tam se puku zhostil Strunz a střelou do poloodkryté klece zvýšil na 6:1. Poté byli jasně lepší opět Piráti a vytvořili si další dobré střelecké příležitosti. Žádnou z nich však nedokázali využít. Ještě jednu změnu stavu tedy zajistil tým Kladna. V sedmatřicáté minutě nechali chomutovští obránci vyjet kladenského Čermáka až před branku. Ten tuto nabídnutou šanci využil ránou pod brankářovu vyrážečku a alespoň snížil na 6:2. Tento výsledek zůstal až do konce druhé třetiny.

Třetí třetina byla určitě tím nejméně atraktivním dějstvím v dnešním zápase. Hrálo se sice ze strany na stranu a k vidění bylo také pár přesilovek. Ovšem to vše už bez přispění větších šancí a branek. Domácí už jen kontrolovali pro ně velice příznivý výsledek zápasu a hosty už téměř k ničemu nepustili. Však téměř k ničemu. Hostům se přeci jen ještě v závěru utkání podařilo snížit. V osmapadesáté minutě Hajný po přihrávce Bláhy upravil na 6:3. To však už bylo pozdě na zvrat utkání. Domácí dorostenci si tedy díky výsledku 6:3 připsali další úspěšné utkání v přípravě.