Chomutovští oplatili Panterům předchozí prohru a vyhráli 3:1

Napsal 15.12.2008 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se diváci dočkali vedoucí branky domácích už ve 4. minutě po střele Haška. Poté hráli hosté jakoby zaskočeni, ale po trestu domácí střídačky a své početní výhodě převzali pomalu otěže první třetiny do svých rukou. Své šance však nevyužili a když ani domácí Tauš netrefil prázdnou hostující branku, skončila první třetina 1:0. Ve druhé třetině se povedlo domácím využít dvounásobnou početní výhodu ve 24. minutě Bombicem a ve 33. minutě zvýšil na 3:0 Petr Domin. Od dalších gólů uchránil hosty vynikající Jakub Čech v jejich brance. Hosté se neprosadili ani ve dvou nabídnutých početních výhodách. Ve třetí třetině se hosté snažili o zkorigování výsledku, proti však byli domácí hokejisté. Osm vteřin před koncem se však přece jenom hostům povedlo vstřelit branku Říčkou a dokonale tak pokazili domácímu gólmanovi radost z vychytané nuly.
33.kolo po 15.12.2008
3:1(1:0, 2:0, 0:1)
HAV
Lundell(Cikánek) - Všetečka, Bombic, Pulpán, Nikolov, Trefný, Révay, Ťupa, Višňák - Hašek, Skořepa, Jeslínek - Eiselt, Mikšovic, Jíra - Tauš, Domin, Míka - Indra, Fábry, Malát
Havířov
Čech(Valent) - Lukačovič, Lojek, Evan, Novák, Lašek, Klimeš, Seman, Vala - Sikora, Piecha, Kotásek, Brynecký, Zeliska, Přeučil, Velecký, Hampl, Říčka, Daneček, Kolarz, Štefanka

V první třetině se diváci dočkali vedoucí branky domácích už ve 4. minutě, když se dokázal po přihrávce Franty Bombice prosadit JAROSLAV HAŠEK.Poté hráli hosté jakoby zaskočeni, ale po trestu domácí střídačky a početní výhodě havířovských převzali pomalu otěže první třetiny do svých rukou. Do velkých šancích se dostali Síkora, Seman a Přeučil.Lundell byl ale vždy na místě. Málem se potvrdilo staré známé“nedáš – dostaneš“, to by ale domácí Tauš musel trefit prázdnou hostující branku. Nestalo se tak a i proto skončila první třetina jen 1:0 pro domácí.

Ve druhé třetině byl k vidění útočný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Mírně navrch však přeci jenom měli domácí, kteří postupně zvýšili svůj náskok na 3 branky. Nejprve využili dvounásobnou početní výhodu, když ve 24. minutě od modré čáry prostřelil vše FRANTIŠEK BOMBIC. Ve 28. minutě ujížděl sám na Čecha Eiselt, skulinku mezi jeho betony však nenašel. Šanci na snížení měli hosté při vyloučení Haška, do pořádné šance jim ale domácí nepovolili se dostat. Ve 33. minutě zvýšil PETR DOMIN už na 3:0 po pěkné přihrávce od Josefa Révaye.Ve 36. minutě se na ledě strhla rvačka mezi domácím Angelem Nikolovem a hostujícím Petrem Přeučilem, oba po chvilce skončili na ledě a pak každý ve své šatně, jelikož pro jejich extempore neměl hlavní rozhodčí pochopení a oběma kohoutům udělil tresty na 5 minut + do konce utkání. Ke konci druhé třetiny byl vyloučen domácí Míka, ale byli to domácí, kteří se dostali do přečíslení a hosté mohli děkovat Jakubovi Čechovi, který je uchránil od pohromy.

Třetí třetina moc pohledný hokej nepřinesla, i když šancí ke skórování si obě mužstva vytvořila dostatek. Vícero jich ale měli přece jenom domácí, hosty ale držel svými skvělými zákroky Jakub Čech. Ten byl také po právu vyhlášen jejich nejlepším hráčem zápasu. Radost domácími gólmanovi z vychytané nuly pokazil 8 vteřin před koncem havířovský ROBERT ŘÍČKA, který upravil skóre dnešního zápasu na konečných 3:1 pro domácí.

Martin Pešout (KLH Chomutov): „Musíme být spokojeni s vítězstvím, jelikož před dvanácti dny jsem se stejným soupeřem utkání totálně pokazili. Jsme rádi, že jsme vítězství, až na závěrečných osm vteřin, dokázali odehrát tak, jak jsme odehráli. Věříme, že jsme si dnes fanoušky za minulé utkání s Havířovem udobřili a že se naše hra bude nadále zlepšovat. Škoda že jsme v závěru druhé třetiny nebyli v koncovce důraznější, kdy jsme mohli dát na čtyři, pět nula a samotné vítězství mohlo být veselejší. V poslední třetině jsme pochopitelně nechtěli připustit žádné drama a proto jsme pozorně bránili a jsem rád, že se nám to povedlo. Samotný gól osm vteřin před koncem nejvíce pochopitelně mrzí Janeho, jelikož přišel o nulu.“