Chomutovští rozstříleli Vrchlabí 6:0 a posunuli se na druhé místo tabulky

Napsal 21.01.2009 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Do utkání vlétli domácí hráči a hned od první buly se valil jeden útok na hostující branku za druhým. Hosté nevěděli kde jim hlava, ruce a nohy stojí a byla jen otázka času kdy padne do jejich sítě první branka. To se nakonec stalo v 6. minutě po teči VÁCLAVA EISELTA. Další branka přišla v přesilovce a střelcem byl MICHAL JESLÍNEK, který se trefil v 11. minutě. Svou převahu korunovali domácí v minutě 14., kdy na 3:0 zvyšoval domácí kapitán MIROSLAV HLINKA. Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější, ale postupně se projevovala větší převahu domácího celku. Těm se také povedlo zvýšit svůj náskok, když se ve 35. minutě prosadil druhou brankou MIROSLAV HLINKA a ve 39. zvyšoval v přesilovce na 5:0 LUKÁŠ PULPÁN. Třetí třetina se již v poklidu dohrávala a byli to domácí, kterým se povedlo ve vlastním oslabení vstřelit odevzdaným hostům v 57. minutě šestou branku a završit tak účet dnešního utkání.
44.kolo st 21.1.2009
6:0(3:0, 2:0, 1:0)
VCH
Lundell(Cikánek) - Ťupa, Grof, Nikolov, Bombic, Pulpán, Trefný, Všetečka - Domin, Eiselt, Hlinka, Míka, Mikšovic, Tauš, Jíra, Malát, Hašek, Jeslínek, Fábry, Skořepa
Vrchlabí
Štůrala(od 40.Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Jaroměřský, Bendík, Wagenhoffer - Gajovský, Beck, Gengel, Krupka, Pajič, Rusnák, Kubeš, Kříž, Hubáček, Látal, Rapáč, Rákos

Chomutovští dnes sehráli pravděpodobně nejpovedenější utkání letošní sezóny. Hned od úvodního buly byl Chomutov na koni. Okamžitě po vhazování se Chomutovští zabydleli v útočném pásmu a sedm minut nepustili hosty z Vrchlabí do svého pásma. Na konci čtvrté minuty se před Štůralou pokoušela dorážet hned trojice domácích, avšak gólman si s tímto za pomoci obránců vystačil. O minutu později se však poprvé měnil stav utkání, střelu Nikolova usměrnil mezi betony hostujícího gólmana Václav Eiselt - 1:0. Po vstřelené brance ovšem domácí nepolevili a pořád vysílali na Štůralu jednu střelu za druhou. Na konci osmé minuty ujel sám na brankáře Jaroslav Hašek, ale jeho blafák mu nevyšel. Přesně v čase 10:00 vypálil Martin Ťupa jedovatou střelu, kterou usměrnil za Štůralova záda Michal Jeslínek - 2:0. V polovině 14. minuty měl třetí branku na hokejce opět Jeslínek, ale Štůrala nakonec zneškodnil puk svojí dlouhou holí. O půl minuty později se stav měnil potřetí a opět to byli domácí, kteří skórovali, kapitán Miroslav Hlinka si najel mezi kruhy a přesnou střelou vymetl levou šibenici hostující branky - 3:0. Minutu a půl před první sirénou vystřelil od modré Bombic, Štůralovi vypadl kotouč z lapačky, ale v závaru před brankou se nikdo nedokázal zorientovat, a tak skončila první třetina za stavu 3:0 pro hokejisty Chomutova.

Začátek druhé třetiny byl o poznání klidnější. Hned na začátku byl potřetí v utkání vyloučen domácí Nikolov, ale Chomutov se bez problémů ubránil. První šance hostů přišla až v šesté minutě druhé třetiny, kdy z mezikruží vypálil Pajič, jeho střela šla ale vedle pravé tyče domácí branky. O dvě minuty později se tváří v tvář Štůralovi ocitl Jíra, bekhend mu však nevyšel a přestřelil. Ve druhé třetině Vrchlabí přecijen více bojovalo a průběh třetiny také nebyl tak jednoznačný, jako té první. Zvýšeným tlakem si dokonce hosté vybojovali minutovou přesilovku 5 na 3, ve které ovšem domácí skvěle bránili a pustili na Ludella jen tři střely. Naopak, ve 35. minutě přihrál Petr Jíra před branku samotnému Miroslavu Hlinkovi, který si připsal druhou branku v utkání, když prostřelil Štůralu - 4:0. Po této brance se Vrchlabí opět zatáhlo do svého pásma, čehož dokázal ve 39. minutě využít obránce Lukáš Pulpán, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:0. Po druhé třetině tedy svítil na světelné kostce nad ledem stav 5:0.

Ve třetí třetině došlo k změně na postu hostujícího gólmana, Štůralu vystřídal Petr Ševčík. Na začátku třetiny měli Chomutovští k dispozici dvě přesilové hry, ve kterých se jim ovšem nedařilo, jedinou nebezpečnou akci zlikvidoval Ševčík. Vrchlabští se nehodlali s výsledkem smířit a chtěli utkání alespoň zkorigovat. Vytvořili si několik šancí, ovšem Lundell si se všemi střelami poradil. Ovšem domácí hokejisté byli dnes při chuti a hostující branku ostřelovali při každé příležitosti. Nejprve Míka ve 47. minutě přestřelil a poté nedokázal nahození Mikšovice usměrnit Hašek. V téže minutě se ke střele dostal hostující Štrach, Lundell si s ní ovšem dokázal poradit. Od 50. minuty se ovšem iniciativu přebrali opět domácí, kteří vyslali opět několik nepříjemných střel, avšak Ševčík zatím odolával. V 57. minutě byl vyloučen domácí Všetečka za podražení a hostům se tak dostalo poslední šance něco s výsledkem udělat. Ale bylo to přesně naopak. Trio Hašek, Trefný a Skořepa ujelo samotné na jednoho obránce, kterého dokonale vyšachovalo společně se Ševčíkem a Zdeněk Skořepa zavěsil již do prázdné branky - 6:0. Domácí, podporováni velikým skandováním fanoušků, již zápas dovedli do vítězného konce a zaslouženě vyhráli.

Jiří Rech (Chomutov): Dnešní utkání se mi hodnotí více než dobře, protože jsme sehráli nejlepší utkání doma, ne-li vůbec. O utkání jsme rohzodli již v první třetině třemi góly. Doufám, že jsme chytli formu a v pondělí v Brně to potvrdíme.