Chomutovští se z havlíčkobrodské Kotliny vrací se třemi body v kapse

Napsal 15.11.2008 Zdeněk Rajdl, David Matula
C h o m u t o v - V rámci třiadvacátého kola zajížděli chomutovští hokejisté na led Rebelů z Havlíčkova Brodu. Hodně vzruchu přinesla hned první dvacetiminutovka, ve které viděli diváci v havlíčkobrodské Kotlině hned pět branek. Jako první šli do vedení domácí, přesně mířil Ondráček. Poté však svěřenci Martina Pešouta třemi brankami vývoj utkání otočili. Suchana postupně překonali Gombár, Jíra a Malát. Do konce první třetiny však utkání ještě zdramatizoval Rebel Svoboda. Prostřední část hry byla již o poznání klidnější a rozhodně nepřinesla tolik vzruchu jako ta první. Zásluhou Trefného však vedli Krušnohorci po dvou třetinách 2:4. Do třetí třetiny vstoupili Rebelové svižně a již po dvaceti vteřinách prostřelil Cikánka Čermák a snížil. Klid na chomutovské hokejky vrátil přesnou přesilovkovou trefou Všetečka. Bílomodří si poté zkušeně své vedení pohlídali a jejich vítězství v poslední minutě střelou do prázdné branky potrhl svým druhým gólem David Všetečka.
23.kolo so 15.11.2008
HBR
3:6(2:3, 0:1, 1:2)
Havl.Brod
Suchan (Linhart) - Vyhlídal, Borůvka, Šulc, Moščic, Jelínek, Soldán, Martinka, Pavlík - Křišťan, Třetina, Holec, Němec, Čermák, Dušátko, Rusnák, Svoboda, Stromko, Ondraček, Varga, Wurm.
Cikánek (Lundell) - Chmelíř, Toivonen, Bombic, Trefný, Všetečka, Nikolov, Višňák, Mazanec - Gombár, Skořepa, Míka, Jíra, Hašek, Jeslínek, Fábry, Malát, Stehlík, Domin, Tauš, Mikšovic.

První třetina utkání probíhala doslova v pekelném tempu. Na začátku 2. minuty byl trochu přísně vyloučen chomutovský Všetečka a domácí borci po sedmdesáti vteřinách přesilovky trestali. Příhru Holce z pravé strany uklidil do sítě nadvakrát díky svému důrazu Martin Ondráček - 1:0.

Ve 4. minutě mohlo být vedení Havlíčkobrodských dvoubrankové. Do úniku se vydal obránce Martinka, ale jeho pokus zneškodnil Lundell. První větší možnost Severočechů si vypracoval v 6. minutě Jíra, jenž ale na Suchana nevyzrál. Zanedlouho následuje hostující přesilovka. V 7. minutě napřáhl finský dřevorubec Toivonen a jeho rána se od mantinelu šťastně odrazila k volnému Jiřímu Gombárovi, který neměl se zakončením do prázdné klece problémy -- 1:1.

Ihned po inkasované brance se vydala na zteč trojice Ondráček - Třetina - V. Němec a jen faul na posledně jmenovaného zabránil vedení Rebelů. V poskytnuté přesilovce, ale ani v další, která následovala v krátkém sledu se skóre nezměnilo. Od 13. minuty se začalo hrát dle chomutovských ofenzivních not. Zuby na výborném Suchanovi si postupně vylámali Jíra, Skořepa a Všetečka. Na začátku 16. minuty, v závěru hostující přesilovky, však přece jen končí v síti zakončení agilního Petra Jíry - 1:2.

Po chybě v obranném pásmu bylo s domácímu za pár sekund ještě hůře. Ideální příhru Jeslínka totiž chladnokrevně zakončil do růžku Martin Malát - 1:3. Běžela stále 17. minuta a zaskočení Rebelové mohli znovu inkasovat, nájezd Míky však Suchan za svá záda nepustil. A tak trestali brodští borci. Po vyhraném vhazování v 19. minutě nabil ideálně Čermák před prázdnou branku Tomáši Svobodovi - 2:3.

Jak už bývá v Kotlině zvykem, prostřední třetiny nebývají tak rušné jako ty úvodní. Stejné to bylo i v dnešním duelu. Slovo si bral v této části utkání především rozhodčí Pešina, který svými výroky mnohdy pobavil brodské publikum. Do první desetiminutovky se vklínily jen strohé brankové možnosti. Ty největší měli na domácí straně ve 25. minutě v přesilovce Borůvka s Dušátkem. Mladý strážce hostující svatyně však zachoval chladnou hlavu. Ve 28. minutě mohli jít do trháku hráči KLH, ale Bombic a po něm Jeslínek ztroskotali na Suchanovi. V polovině zápasu se zjevil v ideální brankové možnosti Jíra, ale ani on neměl seřízená mířidla. Ve 33. minutě zvedali ruce nad hlavu brodští fanoušci, ale Svoboda jen těsně minul Cikánkovu klec. Ve 35. minutě je veselo na hostující lavičce. V útočném pásmu vybojoval puk Mikšovic, nahrál na modrou Jakubu Trefnému, který z první zvýšil vedení - 2:4.

Po dvaceti vteřinách třetího dějství se proháčkoval hostující obranou Křišťán a z jeho příhry profitoval Miloslav Čermák - 3:4. Domácím snížení pochopitelně přidalo na sebevědomí a ve 43. minutě musel čarovat Cikánek proti dvojici Němec - Ondráček. Rozhodnutí utkání přinesla 45. minuta, ve které měli hosté přesilovku 4/3. Situace ale nebyla jednoznačná. Ofsajd Chomutova viděl v Kotlině kromě trojice rozhodčích snad každý, avšak hra pokračovala. Po vyšachování obrany se prosadil David Všetečka a rozveselil hlouček statečných severočeských fanoušků - 3:5.

Brodským borcům svitla ve 48. minutě naděje díky čtyřicetisekundové přesilovce, stav se však nezměnil. V poslední desetiminutovce hosté zkušeně kontrolovali stav a nepouštěli snaživé Rebely do tlaku. V závěru odvolal trenér Novák brankáře Suchana, ale byli to Severočeši, kdo přidal definitivní podobu výsledku. Do prázdné branky skóroval David Všetečka - 3:6. Nejlepšími hráči kvalitního utkání byli vyhodnoceni Martin Ondráček a Michal Jeslínek. Je jen škoda, že pěkné hokejové zážitky na mnoha zimních stadionech, stejně jako tomu bylo dnes v Kotlině, nekazí hráči a fanoušci, ale jiné vedlejší rušivé elementy.

Martin Pešout (KLH Chomutov): „Pro nás to dnes bylo těžké utkání, hlavně z toho důvodu, že jsme prohrávali a museli skóre utkání otáčet. Nicméně podali jsme dobrý výkon, dařily se nám přesilové hry a díky zkušenosti našich hráčů jsme utkání dokázali dovést do vítězného konce. “

Petr Novák (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): „Já své mužstvo také pochválím, hráči dřeli do posledních sil. V závěru utkání ovládly emoce. Myslím, že vyhodnocení Ondráčka nejlepším hráčem nebylo správné. Nejvíce na ledě byl totiž vidět svými nepřesnými výroky rozhodčí Pešina.