Chomutovští starší dorostenci porazili v utkání 26.kola na svém ledě Karlovy Vary 4:1

Napsal 08.12.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - Chomutovské starší dorostence čekalo další utkání. Na domácím ledě hostili soupeře z Karlových Varů. V zápase se dostali rychle do vedení a poté již jasně dominovali. Soupeř z Varů se téměř k ničemu nedostal a mladí Piráti si připsali za výhru plný počet bodů
26.kolo čt 8.12.2011
4:1(2:0, 0:0, 2:1)
KVA
Dvořák(Slezák) - Havel, Hlava D., Ringler, Kaše, Kämpf, Souček, Procházka, Toušek, Šmíd, Drobný, Černý, Tejnor, Cestr, Zezula, Strunz, Kaše, Huňady, Macháček, Szathmáry, Chrpa
Karlovy Vary
Fečo(Nguyen-Son) - Rulík, Červenka, Šafář, Veverka, Molnár, Csamango, Vaněk, Bečka, Zikmund, Michálek, Čápek, Gorčík, Petrov, Priškin, Sturma, Ziegler, Vrána, Hroch

Už od první minuty měli jasně navrch domácí mladící, kteří se už ve třetí minutě dostali do vedení. Karlovarský obránce vyvážel puk zpoza brány a namířil si to před svého brankáře, kde byl připravený domácí útočník David Kaše a kotouč dokázal vypíchnout. Puk skončil až za zády překvapeného brankáře Energie a stav utkání byl 1:0 pro Chomutov. Na další slibnou šanci se čekalo do osmé minuty. Sám před brankářem se objevil Petr Macháček, ale na gólmana Feča nevyzrál. O tři minuty později Ondřej Kaše trefil při přesilové hře tyč a stav zůstával stále 1:0. Ovšem v patnácté minutě se mezi kruhy dostal Radek Havel a nádhernou ranou vymetl pravý roh hostující branky a zvýšil na 2:0. V šestnácté minutě se po chybě domácího obránce Dominika Tejnora dostal karlovarský Daniel Hroch do brejku, ve kterém byl však právě Tejnorem zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. To ale Daniel Hroch neproměnil, jelikož ho brankář Dvořák vychytal připraveným pravým betonem. Nic víc se do konce první třetiny nestalo a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro Piráty.

Druhá třetina byla podstatně méně zajímavější než první. Na nějakou lepší šanci se čekalo až do 35. minuty, kdy od modré čáry tvrdě pálil domácí Drobný, ale bohužel kotouč si cestu do brány nenašel. Do největší šance se dostal minutu před koncem třetiny chomutovský Macháček, který se dostal do protiútoku po přesné přihrávce Ondřeje Kašeho. Bohužel však brankáře Karlových Varů nepřekonal. I v druhém dějství měli stejně tak, jako v prvním jasně navrch domácí. Byli to právě oni, kteří měli většinu času kotouč na svých holích. Bohužel ani oni se nedokázali prosadit a i do třetí třetiny se šlo za stavu 2:0 ve prospěch domácích.

Třetí třetina začala slibnou šancí hostů, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho. Ladislav Zikmund připravil skvělou pozici pro Jan Priškina, který však kotouč netrefil zcela ideálně a odmítl velkou příležitost snížit stav utkání. Skóre se měnilo v 47. minutě, když si Tomek Ringler najel přímo ze střídačky na modrou čáru a tvrdou ranou zvýšil na 3:0. O minutu a půl se měnil stav utkání znovu. Patrik Huňady se při vlastním přečíslení dokázal probojovat až před branku hostů a vystřelit. Jeho střela sice úspěch neslavila, ale pohotová dorážka Ondřeje Touška do odkryté klece už ano. Stav byl tedy 4:0 pro Chomutov. V 51. minutě se podařilo vstřelit branku také hostům. Daniel Hroch vyhrál buly na Jana Priškina, který okamžitou střelou švihem trefil přesně pravý roh chomutovské branky a snížil na 4:1. Na víc se již ale hráči Karlových Varů nezmohli. Domácí Piráti si vedení o tři branky v pohodě pohlídali a připsali si do tabulky další tři body.