Chomutovští zápas s Plzní kvůli výpadku el. proudu nedohráli

Napsal 18.08.2009 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - V posledním kole Tipsport Cupu zavítal na led ČEZ stadionu tým Plzně. Ačkoli byl Chomutov vyrovnaným soupeřem, hosté šli v 11. minutě po bleskově využité přesilovce do vedení 1:0. To navýšili o dvě minuty později a protože se domácí neprosadili, do šaten se šlo za stavu 2:0 pro hosty. Ani ve druhé třetině bílomodří žádnou ze svých šancí nevyužili. Naopak Plzeň jednu branku přidala a vedla 3:0. Ze třetí části pak byly odehrané jen tři minuty, když bylo utkání kvůli výpadku proudu za stavu 0:3 z pohledu Chomutova po domluvě předčasně ukončeno.
TsC út 18.8.2009
0:3(0:2, 0:1, 0:0)
PLZ
Hanuljak (Štěrba) - Pavlas, Rutta, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný - Kraft, Eiselt, Procházka, Trochta, Domin, Skořepa, Jeslínek, Hašek, Tauš, Charousek, Míka, Mikšovic
Plzeň
Francouz (Popperle) - Obrien, Modrý, Benák, Hanzlík, Benda, Dresler, Dobrovolný, Boháč, Bomersback, Straka, Vlasák, Scofield, Kracík, Tvrdík, Stránský, Kovář, Lev, Adamský, Heřman, Dvořák

Hned od úvodního buly bylo znát, že Plzeň je extraligový celkem. Přesto se chomutovští ale nenechali zahanbit a i oni ukázali svůj tah na hostující branku. Prvním hráčem který prověřil Francouze byl Tauš. Brankář hostů se však nenechal zastrašit a nesměle puk lapil. Během pár chvil se hra přesunula před domácí branku, kde se hned několik plzeňských střelců pokusilo vyzrát na Hanujaka v domácí brance, ten však zatím puk za svá záda nepustil. Hra se přelívala z jedné strany na druhou. S postupem času se však Krušnohorci častěji dostávali do role obránců, než-li útočníků. V 8. minutě však dostali šanci po vyloučení Hanzlíka, který hákováním bránil Kraftovi. Bohužel až na několik nesmělých pokusů si Francouz vážnější zákrok připsat nemusel. Další možností, tentokrát hostů, jak změnit bezbrankový stav, bylo vyloučení Grofa za nedovolené bránění. Plzeň se této příležitosti zmocnila hodna extraligové příslušnosti a hned po 9 vteřinách přesilovky našla skulinku v postoji Hanujlaka prudká střela od modré čáry, kterou stačil jemně tečovat Tomáš Vlasák - 0:1. Krušnohorcům se stav zápasu nelíbil a chtěli skóre pokud možno co nejrychleji srovnat. Před unikajícím Kraftem však včas kotouč přikryl Francouz, který včas vyjel ze své svatyně a kotouče se zmocnil. Plzeňští na to reagovali po svém a po samostatném úniku Martina Heřmana se dostali již do dvougólového vedení - 0:2. Následovala další šance hostí, to když se mezi beky vydal Martin Straka, ale přesné zakončení mu znemožnil jak Hanuljak, tak faulující Jakub Trefný, který si odseděl dvě minuty za hákování. Svěřenci Radima Rulíka se tentokrát ubránili a hostům nedovolili vstřelit další branku. Do zbytku třetiny se stav nezměnil, i když Plzeň do posledních vteřin zatápěla chomutovský obráncům.

Druhá třetina začala zprudka. Na obou stranách bylo k vidění několik nebezpečných střel. Bohužel pro domácí fanoušky byli opět úspěšnější hráči Plzně, když se po nahrávce Martina Heřmana přesně trefil Michal Dvořák a navýšil tak hostující vedení - 0:3. Hokejisté klubu ledního hokeje hnáni výborným publikem se snažili o zteč hostující branky, ale v největší možnosti Mikšovic nechal vyniknout pouze Francouze.V sedmadvacáté minutě pálil Kraft a hostující brankář měl menší problémy s pokrytím kotouče. Ke slovu v podobě přesilovky se přihlásila opět Plzeň, kdy za podražení pykal na trestné lavici Trochta. Hosté se rychle zmocnili puku a ostřelovali Hanuljaka, ten ke štěstí domácích však zdárně všechny hostující pokusy pochytal. Ke konci přesilové hry ukořistil puk domácí Jeslínek, který se sám vydal na hostující branku, ale minul. Zápas se dostal přes svou půlku a na ledě bylo pořád na co koukat. Nejprve na nepovedené přihrávky, dále pak na další vyloučení. Z plzeňských řad odešel Kovář, z domácích potom důrazný obránce Pavlas, oba za hrubost. Ve hře 4 na 4 byli aktivnější Krušnohorci, kdy se v největší příležitosti objevil domácí obránce Rutta, který pláchl hostující obraně, ale bekhendový blafák se mezi tři tyče nevešel. Změnu skóre nepřineslo ani vyloučení domácího obránce Ťupy z konce třetiny.

Ve třetím dějství bylo k vidění jen málo. Přesněji útok hostů, útok domácích a jedna nepovedená střela Domina, který minul prázdnou branku. Více se nestihlo odehrát, poněvadž ve 43. minutě vypadl na celém stadionu elektrický proud.

Výpadek el.proudu nebyl zapříčiněn technickým stavem chomutovského ČEZ stadiónu, nýbrž výpadkem rozvodny na straně poskytovatele SKUPINY ČEZ, a.s. Na základě výpadku elektrické energie a předpokládané délce odstranění závady, bylo z důvodu možného zranění rozhodnuto o předčasném ukončení vzájemného střetnutí. Klub ledního hokeje Chomutov, Správa sportovních zařízení Chomutov a společnost SKUPINA ČEZ a.s. se hluboce všem fanouškům za výpadek elektrické energie a následné předčasné ukončení utkání omlouvají! Hokejový klub rozhodl, že omluvou z jeho strany bude vstup na následující utkání proti Berounu zcela zdarma.

Radim Rulík (KLH Chomutov): „Dnešní zápas byl pro nás rozhodně přínosem, poněvadž jsme se utkali s předním extraligový týmem. V zápase nás Plzeň jednoznačně přehrávala. Rychleji bruslila a celkově jejich hra měla jiskru, zatímco ta naše byla mrtvá. Plzeň zaslouženě vyhrála, i když se spekulovalo o možné kontumaci. Plzeň je pro nás zasloužený vítěz.“

Marián Jelínek (Plzeň 1929): „Čekali jsme od soupeře trošku větší tlak a pohyb, takže jsme si hráli svojí hru a nenechali jsme si vnutit tu soupeřovu. Vstřelili jsme tři branky a ani jednou neinkasovali, takže já bych nějak dramaticky nehodnotil. V Chomutově je vždycky dobrá atmosféra. Hokej je pro diváky, ale musí to zůstat v určitých mezích a tomu dnes bylo, takže super. Když jsem ještě hrál, tak si to tu pamatuji a moc se to tu nezměnilo. Teď fandím, aby se nová hala povedla a ať je co nejdříve. Nejvyšší soutěž už jste hráli a pro nás by to bylo určitě oživení. Zvlášť když budete mít ten nový stadión. Extraliga by Chomutovu slušela.“