Chomutovští zvládli úspěšně další domácí utkání

Napsal 22.09.2004 Petr Kubica
C h o m u t o v - Přesně na přelomu léta a podzimu se odehrálo utkání 6.kola, kdy KLH Chomutov přivítal na svém ledě nováčka soutěže Sarezu Ostrava. Domácí hokejisté šli do vedení až ke konci úvodní třetiny a svůj náskok zvýšili hned na začátku části druhé. Pojistku ve formě tříbrankového vedení si chomutovští dopřáli z velkého tlaku v přesilové hře a o pět minut později završili svou další domácí výhru v poměru 4:0.
6.kolo st 22.9.2004
4:0(1:0, 1:0, 2:0)
SAR
Horčička - Hájek, Prošek, Trefný, Řezníček, Nosek, Plaček - Jíra, Šíp, Polodna - Boušek, Mikšovic, Jeslínek - Ibl, Koláček, Buchal - Hahn, Charousek, Martenek
Poruba
Hamrla - Holík, Mocek, Grof, Vrtík, Karlíček, Grman - Burián, Bařica, Čech - Gelačák, Duba, Holuša - Vávra, Mikulík, Pavlačka - Procházka, Janeček, Šebesta

Hosté přijeli do Chomutova s vizitkou týmu, který jen jednou prohrál. Ale na ledě Chomutova nepochodil také kvůli tomu, že se nedokázal prosadit čtvrtý muž kanadského bodování 1.ligy Radek Procházka.

První třetina se nesla ve znamení mnoha nepřesností a zkažených přihrávek. V úvodu byli o něco aktivnější hosté, což dokládá i Mikulíkův únik ze 4. minuty, který s vypětím všech sil zastavila domácí obrana. Poté se dlouhé minuty ani jednomu mužstvu hra nedařila. Až ve 14. minutě jel sám na Horčičku Janeček, ale gólman domácích své spoluhráče podržel. O minutu později si Chomutov vytvořil tlak v útočné třetině, ale Jeslínek ani Buchal neuspěli. První třetinu rozhodla akce z 18. minuty, kdy Ladislav Boušek využil chyby ostravské obrany a mezi betony pokořil Hamrlu – 1:0. Za další minutu mohl vést domácí tým o dvě branky, ale Charousek v samostatném nájezdu neskóroval, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0.

V prostřední části hry chomutovští hráči zpřesnili hru a získali převahu. Ve 23. minutě Jiří Charousek vyhrál vhazování, dojel volný kotouč a po výjezdu od mantinelu před hostující branku zvýšil – 2:0. Za minutu se v útočném pásmu usadila třetí formance Chomutovských, ale Boušek, Jeslínek, ani Mikšovic hostujícího brankáře nepřekonali. V průběhu 27. minuty střílel dvakrát nebezpečně Jíra, ale ani on na Hamrlu nevyzrál. Největší šancí hostí v této fázi hry byl nájezd Mikulíka, kterému namazal Jeslínek. V polovině utkání sehráli ostravští neúspěšnou přesilovku a v dalších minutách si ani jedno družstvo nedokázalo vytvořit větší příležitost. Chomutovští měli častěji puk na hokejkách, ale velkou příležitost měl až v 36. minutě Charousek, který po ideální přihrávce Jeslínka trefil pravou tyč ostravské svatyně. V poslední minutě třetiny ještě dvakrát zkoušel štěstí Bařica, ale skore zůstalo 2:0.

V posledním dějství pokračovala převaha domácích, kteří ji dokázali přetavit v branky. Iblova rána z 42. minuty změnu stavu ještě nepřinesla, ale o dvě minuty později v přesilové hře skóroval David Hájek nenápadnou střelou od modré, která prošla Hamrlovi mezi betony – 3:0. Ve 47. minutě měli několik příležitostí hosté, ale Burián i Šebesta mířili mimo. A domácí za dvě minuty trestali, když Jaroslav Buchal projel od mantinelu před Hamrlu a bekhendovou zadovkou nedal překvapenému brankáři Sarezy šanci – 4:0. Ve zbytku utkání už se nezrodila větší příležitost a střely hráčů obou týmu končily povětšinou mimo branku, což byl i případ Mikulíkovy rány z 51. minuty. Domácí gólman Horčička, tak v poklidu udržel první nulu v sezoně.