Čistý hattrick Stanislava Mikšovice přistřihl Jestřábům křídla

Napsal 17.02.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté mají před sebou náročný program, v němž během čtyř dnů odehrají tři utkání z toho dvě doma. Tuto sérii zahájili na ledě ČEZ stadionu duelem s předposledním Prostějovem. Hanáci se v úvodním dějství ukázali jako zdatný soupeř, dokonce šli do vedení, které záhy zlikvidoval Jiří Charousek. Druhá třetina přinesla galapředstavení Stanislava Mikšovice, jenž třemi brankami během necelých jedenácti minut rozhodl o osudu střetnutí a zároveň si připsal tolik ceněný čistý hattrick. V závěrečném hracím období přidal stejný hráč i čtvrtou branku a díky asistenci zaznamenal rekordní zápis v jediném utkání. Letos nikdo více kanadských bodů v jednom kole nezískal.
50. pá 17.2.2006
6:3(1:1, 4:1, 1:1)
PRO
Horčička - Martínek, Černý, Szakal, Nosek, Révay, Trefný, Kocek, Kasík - Boušek, Šíp, Charousek - Jíra, Koláček, Kostourek - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Jánský, Jan Šulc, Malát
Prostějov
Hrazdíra - Kruliš, Chvojka, Kameš, Kučírek, Švrček, Doseděl, Hegegy - Polák, Piecha, Vymazal, Zbořil, Filip Čech, Saluga, Sabela, Říha, Bařica

První ze dvou zápasů ve dvou dnech mají hokejisté Chomutova zdárně za sebou. Tentokrát se však domácí brankostroj rozjížděl pomaleji než při posledním domácím vystoupení proti Kometě.

První zákrok v dnešním zápase si připsal již naplno uzdravený Luboš Horčička, ale střela Vymazala jej zaskočit nemohla. Ve druhé minutě přišlo na prvního vyloučeného, potrestaným byl hostující obránce Kučírek. Modrobílým se ve výhodě moc nedařilo, největší nápor si vytvořila řada Kajer-Mikšovic-Stavenský, ale gólově se prosadit nedokázal. Její čás však měl teprve přijít. Hned jak se potrestaný hráč vrátil na led, šli Jestřáby opět do čtyř, jelikož poprvé a ne naposled v zápase špatně střídali. V nabídnuté výhodě nejprve Koláček Hrazdíru nepřekvapil a na druhé straně si Říha obhodil Szakala a nepříjemně vystřelil, ale Horčičkova lapačka byla na místě. Na konci osmé minuty uvolnil krásným pasem Nosek Jíru, ale ten sám proti Hrazdírovi nedal. Jeho střelu mezi betony si hostující brankář pohlídal.

V polovině prvního dějství zahrozila i první chomutovská vazba, nejprve pálil Šíp a před dorážejícím Charouskem, který měl prázdnou branku, odpálili kotouč hostující obránci. Chvilku na to zahrozili i hosté. Saluga si sjel od hrazení, ale domácí jednička byla opět připravená. Domácí byli akivnější, ale jako první šli do vedení hosté. V čase 11:40 našel Sabela volného Lukáše Říhu, který se dokázal uvolnit rychlou zasekávačkou a přesně vystřelit k pravé tyči Horčičkovi branky. Ten již nestačil reagovat, jelikož puk viděl až v síťi.- 0:1. Chomutovská odpověď přišla hned o pár chvil později. Na konci třinácté minuty se krásně po levém křídle uvolnil Boušek a ač faulován, tak dokázal přesně přihrát před branku Jiřímu Charouskovi , který zavěšuje na Hrazdírovo rameno přesně – 1:1. V minutě patnácté si nedovoleně počínal domácí Revay a dostal menší trest za držení. V následné přesilovce zahrozil povedenou tečí Bařica, ale jen těsně minul. Na konci první třetiny, ještě nebezpečně zahrozil Kasík, ale jeho střela šla pouze kolem levé tyče Hrazdírovi svatyně.

Úvod druhé třetiny obstarala dohrávana přesilovka hostí, jelikož svůj trest z první třetiny si přinesl Kostourek. Hosté si však v situaci o hráče navíc nic nevytvořili. O pár chvil později šel za katr hostující Bařica a nabídnutou výhodou domácí nepohrdli.

Stanislav Mikšovic projel nikým neatakován do útočného pásma, našel úplně volného Miloše Kajera, který mu puk ihned vrátil a domácí forvard již neměl problém zakončit do odkryté branky – 2:1. Prostějovští inkasovaný gól trochu položil a hned v zápětí po něm oslabuje svůj tým Říha. Síly na ledě se však brzy vyrovnali, jelikož Boušek zahákoval Bařicu, který se již chystal poslat puk do odkryté domácí branky.

V polovině utkání naservíroval puk Jíra Koláčkovi, ten vybídl ke skórování Kostourka, který si položil Hrazdíru, ale kličku přetáhl a již nedokázal přesně zasunout. O minutu později se, ale domácí přeci jen radují. Od modré pálil Kamil Černý jeho projektil mlaskl o zadní plexi, odražený puk si pohotově stáhl rukavicí ze vzduchu Stanislav Mikšovic a bezproblémově doklepl kotouč do opuštěné branky - 3:1. Opět chvili po inkasované brance vyloučen hříšník Říha. Tentokráte je jeho prohřešek, ale potrestán.

Uklidňující čtvrtou branku si připsal hrdina zápasu Stanislav Mikšovic, který tak dosáhl čistého hattricku! Svou třetí přihrávku si připusuje posila z Kadaně Miloš Kajer.-4:1 Jestřáby však zbraně nesložili a ihned vstřelili snižující branku. Jiří Charousek se špatně zorientoval v útočném pásmu a místo přihrávky na Petra Martínka poslal do sóla Piechu. Ten sám tváří v tvář Horčičkovi zvolil kličku do forhendu a domácí oporu překonal - 4:2.

Ale i domácí odpověď na hostující branku byla blesková. V čase 36:06 vyhrává Mikšovic buly na modrou čáru, odkud pálí tvrdě Josef Revay a jeho pokus končí přesně v horním růžku - 5:2. V závěru druhého dějství si domácí ještě s chutí zastříleli, ale Hrazdíru již nepřekonali.

Hned ze začátku třetí třetiny se podařilo hostům snížit. Krásnou kombinaci Zbořila a Piechy zakončuje úplně osamocený Jaroslav Polák - 5:3. Chvíli na to se ale hosté připravují o nápor sami. Na lavici hanby putoval Zbořil. V přesilové hře měl dvě solidní šance Milan Kostourek, ale nejprve vysoko přestřeli a následně ani nadvakrát nepřekonal u pravé tyče Hrazdíru. Prakticky hned po návratu hostujícího hráče jdou Jestřáby opět do čtyř. Tato výhoda se však domácím vůbec nepovedla a hostujícího gólmana prakticky neohrozili.

Deset minut před koncem se domácím divákům naskytl ojedinělí moment. Na hostujícího brankáře se zcela osamoceni řítila hned dvojice domácích borců. Kasík přihrál kapitánovi Šípovi, který na konec únik zakončil, ale pouze do zadního mantinelu. V další přesilovce hostů opět ujíždí domácí hráč, tentokráte je to Trefný, ale jeho pokus jde jen těsně kolem pravého růžku. V těchto chvílích diktoval tempo hry Chomutov i ve čtyřech.

Pět minut před koncem utkání se povedlo domácímu Stanislavovi Mikšovicovi vyrovnat dosavadní chomutovský rekord této sezóny. V další přesilovce ho opět vybídl ke skórování Kajer a hrdina utkání procedil kotouč mezi Hrazdírovými betony.-6:3 Stanislav Mikšovic si tak v tom utkání připsal čtyři přesné zásahy a jednu povedenou přihrávku. Závěr utkání se již dohrál v poklidu a tak domácí můžu být spokojeni za povinné tři body.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Bylo to z obou stran hodně otevřené utkání, obě mužstva myslela hodně na ofenzívu a měla velké nedostatky ve hře dozadu. Možná to bylo atraktivní pro diváky, ale z pohledu trenérů to moc příjemné nebylo. Získali jsme, co jsme chtěli, to znamená tři body a v tomto směru jsme spokojeni.

Aleš Flašar (Prostějov): „Nezačali jsme špatně, dali jsme první gól, ale vedení jsme nedokázali dlouho udržet. Rozhodující byla druhá třetina, kdy nám soupeř utekl na rozdíl tří branek a tuto ztrátu už se nám nepodařilo dohnat.“