Ml. Dorost - reportáž

Další derby pro Chomutov! Mladší dorostenci si v SD ARÉNĚ poradili s Litvínovem

Napsal 15.11.2015 Michal Luxa, Petr Kouba
C h o m u t o v - V šestnáctém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu přehráli Piráti na svém ledě sousední Litvínov, který porazili 6:3. O branky Chomutova se dvakrát postarali Jakub Lauko a Kryštof Oušada, k nímž se postupně přidali jedním zásahem Filip Mežnar a Vít Seemann.
16.kolo ne 15.11.2015
6:3(2:0, 2:2, 2:1)
LIT
Běluha – Záruba, Jungvirt, Procházka, Seemann, Zeman, Jarý, Krchňák, Psar – Bajer, Mežnar, Lauko, Jaroš, Breczko, Benda, Ouřada, Brandner.
Litvínov
Pejsar – Žitek, Jonák, Šubrt, Čapek, Bártek, Kitzberger, Žižka - Dufek, Jindra, Vacín, Bartoš, Berka, Jouza, Svoboda, Puczek, Kysela, Šarlinger, Pech, Kubát.

5. Ouřada (Brandner), 7. Seemann (Mežnar, Procházka), 27. Lauko (Záruba, Psar), 40. Ouřada (Lauko, Brandner), 57. Mežnar (Záruba, Procházka), 59. Lauko
Litvínov
28. Kitzberger (Berka), 37. Dufek (Bártek), 41. Vacín (Svoboda)

3:3
0:0
0:1
39:21
100
Hlinka – Ševic, Votrubec

Hned ve druhé minutě první třetiny ohrozil Puczek Běluhu. Minutu a půl poté měl Pejsar problém se střelou Procházky. V čase 4:26 otevřel skóre Kryštof Ouřada, který z pravého kruhu střílel z první - 1:0. Dvě minuty uplynuli a přišel druhý gól, když Vít Seemann prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Čtyři minuty před koncem nevěděl brankář Litvínova o puku. Ten se nakonec objevil v rohu kluziště.

Ve druhé periodě, konkrétně ve čtyřiadvacáté minutě střílel Jaroš do pravého rohu Pejsarovi klece, ten stačil puk vyrazit. 26:30 a třetí gól Pirátů. Jakub Lauko dostal přihrávku od Richarda Záruby a střílel z pravého kruhu do odkryté klece - 3:0. O minutu později ujel Josef Kitzberger sám na Běluhu a prostrčil mu puk mezi betony - 3:1. V polovině zápasu trefil Patrik Pech pouze tyč domácí svatyně. O tři minuty později Kryštof Ouřada obral soupeře o puk a následně ohrozil soupeřovu branku. V pětatřicáté minutě ujížděli litvínovští ve 2 na brankáře, ale Jouzovi nesedl rychlý pas od spoluhráče. 36:33 a Litvínov snižující na rozdíl jediné brakny. V oslabení ujel Ondřej Dufek a přesnou střelou vsítil gól - 3:2. Vteřinu před koncem druhé třetiny se po zmatku v obraně Litvínova prosadil Kryštof Ouřada, jenž se střelou z první nemýlil - 4:2.

Do třetího dějství vstoupili lépe hosté, kteří vstřelil okamžitě góla, když si Přemysl Svoboda vyměnil puk s Lukášem Vacínem, jenž se trefil přesně pod víko - 4:3. V čtyřiačtyřicáté minutě trefil Dufek tyč domácí klece. V čase 56:37 střílel Richard Záruba od modré a jeho pokus úspěšně dorážel Filip Mežnar - 5:3. Minutu a půl před koncem kosmeticky upravil skóre Jakub Lauko, který využil chyby Josefa Kitzbergera - 6:3.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Vybojované vítězství za které jsme rádi. Litvínov podal výborný výkon, takže to vítězství potěší a doufáme, že budeme pokračovat na vítězné vlně.“

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Bohužel jsme dneska prohráli. Po několikáté si říkáme, že zápas trvá 60 minut a musíme hrát 60 minut. Dostali jsme nešťastnou branku na konci druhé třetiny. Kluci se dostali spátky do zápasu, ale už bylo pozdě.“