David Hruška svým hattrickem sestřelil Boleslav. Po výhře 3:0 chybí jediný krok!

Napsal 22.04.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Parádní střelecké představení Davida Hrušky rozhodlo o třetí barážové výhře. Po trefě z úvodu druhé třetiny přidal druhou branku v polovině zápasu a hattrick dokonal v 56. minutě. Chomutov vede v sérii 3:2 na zápasy a od postupu do extraligy ho dělí jediná výhra.
BAR5 ne 22.4.2012
MBL
0:3(0:0, 0:2, 0:1)
Ml.Boleslav
Hübl (Valent) - Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot, Lenc
Řehoř (Duba) - Pulpán, Pavlas, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson, Rutta - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - Hruška, Lapšanský, Procházka - Seman, Diviš, Gajovský – Haffenrichter, Endál

Ml.Boleslav
22. Hruška (Macháček), 28. Hruška (Procházka), 56. Hruška (Pulpán, Kraft)

7:7
0:1
3850
Šindler, Jeřábek - Barvíř, Blümel

Podobně jako v celé sérii daleko aktivněji začali Chomutovští. Dobré dvě úvodní minuty nepustili domácí na svou polovinu a hodně nebezpečnou tečí před boleslavskou brankou se prezentoval Hřebejk. Svým rychlým pohybem si Severočeši vykoledovali na týmu z města automobilů dva fauly, ani z tohoto mráčku ale do Hüblovy brany kotouče nepršely. Přes nejistý začátek se čím dál více osmělovali boleslavští hokejisté.

Odvážný průnik Mikulíka vytlačil Řehoř mimo tři tyčky, poradil si i s přesilovkovým pokusem Balaštíka, který se nebezpečně obtočil kolem branky a snažil se o zasunutí černého kousku pryže mezi betony hostujícího gólmana. Ve velké šanci se ocitl kapitán Výborný, jehož střela se odrazila k Mikulíkovi, ten ale netrefil odkrytou branku. Závěr úvodního dějství se nesl v duchu oslabení hostujícího týmu, Bruslaři ale nedokázali často se opakující početní výhody využít. Když s individuálním průnikem neuspěl ani těsně před sirénou Bahenský, odcházelo se do šaten za nerozhodného stavu.

Piráti nastoupili do druhé třetiny podobně jako do té první, ale s tím rozdílem, že tentokrát se jim úvodní tlak povedlo přetavit v branku. Macháček si počkal na vhodný okamžik, z kruhu nahrál na Davida Hrušku,který z otočky prostřelil Hübla. O několik okamžiků později mohli hosté své vedení navýšit v početní výhodě, bílá valná hromada na brankovišti puk do branky nejspíše dostrkala, ale až po přerušení hry. Hosté ale nemuseli věšet hlavy dlouho. V ponechané výhodě si David Hruška obkroužil branku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hübl mohl jen bezmocně rozhazovat rameny, přes hradbu těl vůbec nic neviděl.

Jen velice těžko Bruslařský klub znovu hledal ztracenou rychlost a lehkost, hostující brankář Řehoř byl téměř bez práce. Nejvíce ho vystrašil Pabiška, který si od mantinelu vybruslil do branky, a smečka jeho spoluhráčů stopující volný kotouč, ten však zůstal bezpečně skrytý. V závěru třetiny své soupeře domácí tým přeci jen zatlačil. V ponechané výhodě vyjel puk k úplně volnému Tomasovi, ten ale před zcela odkrytou brankou trestuhodně selhal a odmítl kontaktní gól. Další vývoj narušilo časté vylučování, do poslední třetiny tak domácí nastupovali s dvoubrankovým mankem.

Veškeré plány na zvrat dostaly závažnou trhlinu téměř ihned po startu závěrečného dějství. Balaštík nešťastně trefil Pulpána před brankou do obličeje a na čtyři minuty putoval na trestnou lavici. Pokud Bruslaři hráli v plném počtu, jako by jen bušili do bílomodrých vrat. Po většinu času to ale byli právě boleslavští hokejisté, kteří usedali na trestnou lavici. Byli za to potrestáni, když David Hruška povedenou tečí zkompletoval hattrick. Konec utkání se už jen dohrával a vyprázdněným tribunám zápas nabízel snad již jen občasnou zápasnickou vložku proloženou oslavnými chorály chomutovských fanoušků. Ti se mohli vracet do Chomutova s vědomím, že jim k naplnění extraligového snu stačí už jen jedno vítězství.

Petr Novák, BK Mladá Boleslav: Nedokázali jsme se prosadit proti dobře zformované a bojovné obraně Chomutova. Když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát, což se potvrdilo. V útoku jsme zápas odehráli špatně, prakticky jsme si nevytvořili ani jednu gólovou šanci. V tuhle chvíli těžko říct, jestli šestý zápas rozhodne euforie Chomutova nebo náš nůž na krku.

Jiří Doležal, Piráti Chomutov: Chtěli jsme zápas opět zahájit ofenzivně, ale bohužel nám to moc nevyšlo. Kluci byli trošku nervózní, ale nakonec to bylo 0:0, takže jsme byli spokojeni. Druhé třetiny jsem se trochu bál, minule nám to zkazila, ale dnes nám zápas vyhrála. Pak už jsme chtěli zápas jen dohrát a nedostat branku, což se povedlo. Ještě jsme jednu přidali, takže si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.