Debakl! Junioři porazili Spartu po dobrém výkonu rozdílem třídy

Napsal 20.01.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Junioři přivítali v pětatřicátém kole DHL extraligy pražskou Spartu. Utkání se již od prvních minut vyvíjelo výborně. Piráti šli již ve druhé minutě do vedení a první dějství se změnilo v šestigólovou přestřelku, z níž vzešli lépe svěřenci Roberta Kašeho s Liborem Řepíkem. Ti ve třetím dějství ještě navýšili náskok a oplatili tak Pražanům porážku z jejich ledu.
35.kolo pá 20.1.2017
7:2(4:2, 0:0, 3:0)
SPA
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, D. Novák, Lidák, M. Smutný, Hřebíček, Hajič – Köver, Polák, Palička, Krejčířík, Részegh, Tůma, Josef Rindoš, J. Svoboda, D. Šilar, Adámek
Sparta
Wolf (51. Švehlák) – M. Jandus, Janda, Eliáš, Jeřábek, Duben, Vandas – Komárek, Kern, T. Jandus, M. Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar

2. Palička (Adámek), 8. Polák (Josef Rindoš), 8. Buchtela (D. Šilar, Palička), 18. D. Šilar (Lidák, Hajič), 41. Tůma (Lidák), 42. Krejčiřík (Polák, Buchtela), 49. Palička (D. Šilar, Hlaváček)
Sparta
5. Wojnar (Safin, Komárek), 15. Dubský (Maršoun, Eliáš)

8:9
3:1
0:0
58:30
Sýkora – Suchánek, Malý.
D. Novák, Kopic – Safin, Dubský všichni 5 minut a do konce utkání, Kern 10 minut

Piráti vstoupili do utkání opravdu výborně. Filip Palička se po 77 vteřinách hry dostal ke kotouči, objel obránce a následně trefil pravý růžek branky. Hosté se ovšem rychle otřepali a utkání vyrovnali. Jakub Wojnar byl v brankovišti natolik důrazný, aby zvládl utkání vyrovnat. Nerozhodný stav nevydržel dlouho. V rozmezí třiatřiceti sekund se domácí hned dvakrát prosadili. Vedení vrátil Pirátům Tom Polák, kterého následně napodobil střelou do odkryté klece Ondřej Buchtela.

První třetina tímto ale nekončila. Hostům se povedlo dotáhnout se na rozdíl jediné branky. Petr Maršoun našel přihrávkou na zadní tyč Martina Dubského, který zakončoval pod betony přesouvajícího se Dominika Pavláta. Domácí na tuto branku opět odpověděli. Na konci kombinace byl Daniel Šilar, který těžil z dobré přihrávky od Patrika Lidáka.

Gólové hody se ve druhé třetině pozastavily. Snížit mohl Ostap Safin, ale ten v samostatném úniku bekhendem netrefil branku. Minutu na to mohl opět skórovat Ondřej Buchtela, ale chomutovský obránce trefil jen rameno Wolfa. Ve druhé třetině se spíše vylučovalo a branka k vidění nebyla.

Nástup do třetí třetiny měli domácí opravdu luxusní. Martin Tůma ujel hned v první minutě hostující obraně a zakončením pod víko navýšil vedení svého celku na 5:2. Diváci utkání si počkali na další branku přesně 59 sekund. Tom Polák přihrál do brankoviště na Vojtěcha Krejčiříka, který docpal puk za záda Wolfa pošesté. Gólový účet utkání uzavřel svou druhou trefou v utkání Filip Palička. Ten dostal parádní přihrávku od Daniela Šilara - tato nabídka nešla zkrátka neproměnit. Chomutovští junioři se dostali do dalších šancí, ale ani jedna již brankou neskončila. Konečný stav tak byl 7:2 pro domácí.