Derby je naše! Piráti si hravě poradili s Ústím, Hanuljak vychytal nulu

Napsal 01.11.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Druhé letošní krajské derby opět zvládli Piráti, tentokrát na domácím ledě. Už v první třetině si zvládli vypracovat dvoubrankový náskok zásluhou gólů Gajovského a Rutty. Ve druhé části hry pak zvládli navýšit díky Hovorkovi a McGregorovi, a to i přes vzrůstající tlak Ústeckých. Ve třetí třetině pak pokračovala jízda domácích v podobě dovršení pětigólového vedení, které obstaral opět Gajovský. Úspěch Chomutova byl korunován bezchybným výkonem Hanuljaka.
20.kolo so 1.11.2014
5:0(2:0, 2:0, 1:0)
UNL
Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Rýgl, Šulák – Hovorka, D. Květoň, McGregor – Sinisalo, Gajovský, Moore – Hřebejk, Sikora, L. Květoň – D. Kaše, Kämpf, O. Kaše – Šagát, Račuk.
Ústí n.L.
Petrásek – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček, Hucek – Pořický, Roubík, Rod – Přeučil, Kloz, Merta – Budínský, Gengel, Tůma – Suchan, Vávra, Kuchynka.

7. Gajovský (Sinisalo), 13. Rutta (Gajovský, Moore), 28. Hovorka (Rýgl, McGregor), 37. McGregor (D. Květoň), 56. Gajovský (Drtina)
Ústí n.L.

3:4
1:0
0:0

Piráti začali derby ve velkém stylu. Od první minuty se snažili soupeře tlačit v útočném pásmu. Slovan se do útočného pásma dostával jen z protiakcí. První branku zápasu vstřelil v čase 6:47 NIKOLA GAJOVSKÝ, který před brankou zpracoval puk od Tomase Sinisala, objel klec brankáře Petráska a pohodlně dopravil kotouč za brankovou čáru – 1:0.

Následovalo krátké pokračování tlaku Chomutova, jehož světlým momentem byla rána Marka Sikory. Petrásek ale zasáhl betonem. Na další šanci se čekalo zhruba do 13. minuty. V její polovině vypálil od modré JAN RUTTA a puk zastavila až síť v bráně ústeckého gólmana. Skvělou práci odvedli při clonění Sinisalo a Moore, hostující brankář puk zaznamenal až ve své síti – 2:0.

V závěru první třetiny měli první přesilovku Ústečtí, ale jelikož se neujala ani Roubíkova, ani Brožova střela, zůstala početní výhoda nevyužitá. Po skončení první části tedy platil stav 2:0 pro Piráty.

Od začátku druhé třetiny se ke slovu stále více začali dostávat hosté. V obrovské šanci selhal Tomáš Rod, který ve 24. minutě dorážel volný puk vedle ležícího Hanuljaka, ale trefil pouze pravou tyč chomutovské brány. Vzápětí Piráti propadli na modré čáře a hráči ve žlutém se řítili ve třech proti jedinému obránci. Na zakončení Merty ale skvěle zareagoval Hanuljak a skóre zůstalo nezměněné.

Tedy pouze do 28. minuty. Piráti se totiž nastěhovali do útočného pásma, Martin Rýgl nahodil od modré čáry puk na Petráska a MAREK HOVORKA perfektní tečí zapsal svůj sedmý gól v sezóně – 3:0.

Ve 35. minutě měl velkou šanci Slovan, jenže jak proti střele Roda, tak proti dorážce Pořického zasáhl Hanuljak. Poté se v útočné třetině opět zabydleli Piráti. Šance spálili Sikora a David Kaše, první jmenovaný trefil svou střelou tyč a mladší z bratrské dvojice prováhal ideální moment ke střelbě.

Na rozdíl čtyř branek domácí zvýšili v minutě 37. Na buly vybojoval puk David Květoň a pak se ho chopil BRYAN McGREGOR, který perfektně mířenou střelou na bližší šibenici oslavil návrat do sestavy – 4:0.

V první polovině závěrečného dějství měli Piráti další dvě velké šance. V obou figuroval Lukáš Květoň. Nejprve ve 46. minutě střílel ve skvělé pozici mezi kruhy, ale Petrásek skvěle zasáhl vyrážečkou. Tři minuty nato spěchal do brejku osamocený Marek Sikora, ale jeho blafák výborně přečetl hostující gólman a zasáhl i proti následné dorážce Květoně.

Slovan se nechtěl nechat co do šancí zahanbit, a tak se v dobré příležitosti ocitl Petr Přeučil. Z mezikruží ale nemířil s dostatečnou přesností. Ústí pak mohlo zkorigovat stav v přesilové hře, jenže ta přinesla pouze dva brejky Chomutova.

Hned na to měli početní výhodu domácí, která se na 19 sekund proměnila na výhodu dvojnásobnou. Tu sice domácí nevyužili, ale hned po vypršení prvního trestu vystřelil v čase 55:40 z ostrého úhlu zápěstím NIKOLA GAJOVSKÝ a druhou brankou využil alespoň přesilovku klasickou – 5:0.

Závěr zápasu poznamenala série vyloučení, ovšem gól už nepadl žádný. Chomutov tak ovládl derby poměrem 5:0.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za to, jaká byla atmosféra a že jsme udrželi čisté konto zásluhou Míry Hanuljaka. Měli jsme od začátku skvělý pohyb a chuť do hry. Ukázali jsme, co v tomto týmu je, ale myslím si, že potenciál je ještě mnohem větší. Jsme rádi za jasné vítězství. Děkujeme hráčům za zodpovědný přístup. Lidé si další domácí zápas užili a doufám, že takhle budeme pokračovat dál.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Chomutov byl jasně lepší ve všech činnostech. My jsme si v tomto zápase nezasloužili vyhrát.“