Domácí junioři dokázali v přípravném utkání porazit celek Plzně 4:2

Napsal 19.08.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - Juniorský tým čekal v přípravě další soupeř. Na led Pirátů dorazil celek Plzně. Už od začátku utkání se hrál pohledný a vyrovnaný hokej. V 1.třetině jsme neviděli žádnou branku. Ovšem ve druhé už byly k vidění čtyři branky. Nejprve se dostali do vedení domácí, kteří za chvíli přidali i druhou branku. Poté Plzeň snížila na 2:1, ale Chomutov rychle odpověděl a vedl opět o dva góly. Ve třetí třetině už týmy nehrály tak aktivně, ale oba celky dokázaly přidat po jedné brance. Chomutovská juniorka si ale vedení pohlídala a tak si připisuje výhru 4:2
přát. pá 19.8.2011
4:2(0:0,3:1,1:1)
PLZ
Matoušek(Hamal) - Čížek, Kolář, Opálek, Siták, Pazděra, Tverďak, Havel - Hučko, Klouček, Hanták, Deveri, Hrabák, Ondráček, Račuk, Novák J., Novák L., Pesjak, Mazánek, Matoušek, Hamerbauer, Lehnert
Plzeň
Polívka(Brabec) - Ruprecht, Moravčík, Slavík, Špaček, Houfek, Tichý - Varačka, Vizinger, Sedláček, Mainer, Kubalík, Váchl, Schlaiss, Pachuda, Hájek, Noga, Pašek, Pejchar, Baxa

Mazánek (Opálek) , Pesjak (Novák J.,Čížek) , Deveri (Klouček,Hanták) , Klouček (Hanták)
Plzeň
Pachuda, Pachuda (Pejchar)

8:6
1:0
1:0

V první třetině byl k vidění vcelku rychlý hokej. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance byly na obou stranách. V 11.minutě se poprvé vylučovalo. Na trestnou lavici usedl hráč Plzně Slavík na dvě minuty za hákování. Chomutov si při této početní převaze dokázal vytvořit pár šancí a jednou trefil dokonce tyč. Ovšem Plzeň se ubránila a stav se neměnil. Ve 14.minutě byl vyloučen domácí Čížek a početní převahu si vyzkoušeli také hosté z Plzně. Přesilovou hru sehráli lépe než domácí a vytvořili si obrovský tlak. Netrefili dokonce i odkrytou branku. Do konce první třetiny se už nic nestalo a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 0:0

Do druhé třetiny měli výborný vstup domácí. To když ve 22.minutě otevřel skóre Mazánek, který dorazil střelu Opálka a dostal Piráty do vedení. Poté se sice hosté z Plzně nadechovali k tlaku a snažili se o vyrovnání. Ovšem v 28.minutě dostal Chomutov početní výhodu pěti proti třem a tu bleskově využil z hole Pesjaka. Hostům se ale podařilo snížit. Za svoji aktivitu byli odměněni v 34.minutě, když nedorozumění domácího obránce s brankářem využil Pachuda. Plzeň po vstřelené brance byla aktivnější. Šanci na srovnání měli při přesilové hře v 37.minutě, kterou však nevyužili. A tak v 39.minutě Chomutov opět odskočil na rozdíl dvou branek. Chomutovský Deveri dorazil střelu Klouček a zvýšil na 3:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do šaten.

Třetí třetina nezačala v tak aktivním tempu jako dvě předchozí. Dlouho se čekalo na nějakou větší příležitost. To až do 47.minuty, kdy domácí hráč Klouček. zvyšoval při vlastním oslabení díky pěknému průniku na 4:1. Hosté poté působili trochu jako opaření, ale zbraně nesložili. V 51.minutě svým druhým gólem v utkání snižoval na 4:2 Pachuda.. Tato branka Plzeň nakopla. Ta byla velice aktivní a v 53.minutě si chomutovský obránce proti ujíždějícímu Sedláčkovi pomohl faulem. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které jel faulovaný Sedláček. Snížení na rozdíl jedné branky však odmítl domácí brankář Matoušek svou pohotovou lapačkou. Zápas se poté dohrával už v poklidném tempu. Do konce utkání už nebyla k vidění žádná výraznější šance. Domácí Piráti si tak v poklidu pohlídali dvoubrankové vedení a zápas pro ně skončil vítězně v poměru 4:2.