Dorostenci s Energií prohrávali o dvě branky, nakonec ale utkání opanovali

Napsal 06.10.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V úterý 6. října měli starší dorostenci na programu dohrávku 7. kola NOEN extraligy proti Energii Karlovy Vary. V Utkání již prohrávali 0:2, poté se ale třemi brankami dostali do vedení. Ačkoliv hosté dokázali vyrovnat, další branky již nepřidali, za to Piráti ano, konkrétně tři. Utkání tak Piráti vyhráli 6:3 a v tabulce se posunuli na druhou příčku.
7.kolo út 6.10.2015
6:3(1:2, 2:1, 3:0)
KVA
Pavlát – Buchtela, Bukač, O. Dvořák, Krejčí, Studený, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, Navrátil, Stínil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, T. Koblížek, D. Šilar
Karlovy Vary
Beran (od 48. Grančarov) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Pajk, Pátek, Novák – Habr, Šala, Bečka, Tamáš, Slabý, Pastyřík, Prošek, Davídek, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst

20. Navrátil (Chlán, Hajič), 33. Chlán (Navrátil), 36. Hřebíček (Navrátil, Koblížek), 42. Kulich (Lauko, Dejmek), 48. Hajič (Svoboda, Köver), 48. Stínil (Hřebíček, Bukač)

Petružálek – Rozlílek, Janíček

Brankový účet zápasu otevřel na začátku třinácté minuty karlovarský Jan Bečka. O pět minut později vedl celek z lázeňského města již dvoubrankovým rozdílem, když do černého mířil Milan Davídek. Domácím se podařilo ještě do pauzy zkorigovat stav zápasu gólem Jakuba Navrátila.

Vedení vydrželo Energetikům až do počátku třiatřicáté minuty, kdy srovnal přesnou střelou Petr Chlán. Pirátům se podařilo za přibližně čtyři minuty skóre otočit. Prosadil se Martin Hřebíček. Karlovy Vary ale dokázali na vedoucí gól Pirátů odpovědět a ještě před koncem druhé periody srovnaly krok zásluhou Milana Davídka.

Piráti se na počátku poslední periody dostali opět do vedení, postaral se o to kapitán staršího dorostu Jaroslav Kulich. V polovině třetiny dostali Chomutovští výhodu přesilové hry, kterou zužitkoval Tomáš Hajič. Po pátém gólu došlo v bráně Energie ke střídání mužů s maskou. Adama Berana nahradil Filip Grančarov, který udržel čisté konto pouhých 13 vteřin. O šestou branku Pirátů a také poslední v zápase sedmého kola se postaral Michal Stínil.