Druhý Havířov si z Chomutova odvezl debakl 9:2

Napsal 05.11.2005 Tomáš Horáček, Martin Bocian
C h o m u t o v – Ve 20. kole přijel na Duhový stadion v Chomutově aktuálně druhý celek tabulky HC Havířov Panthers. Domácí se však nezalekli, aktivní hrou dokázali dostat soupeře pod tlak a už v 7. minutě se po dorážce Kostourka ujali vedení. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval svou první letošní trefou Polanský. Ve druhé části sice hosté nejprve snížili, ale Chomutov dokázal bleskově odpovědět. Dalšími dvěma zásahy do šatny pak definitivně srazil soupeře do kolen. Brankostroj Severočechů pokračoval i ve třetí třetině a havířovští nakonec odjeli na druhý konec republiky s výpraskem 9:2.
20. so 5.11.2005
9:2(2:0, 3:1, 4:1)
HAV
Horčička - Martínek, Jakub Šulc, Nosek, Trefný, Szakal, Černý, Poživil, Chatrnúch - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Malát - Jíra, Mikšovic, Polanský - Stavenský, Charousek, Jan Šulc
Havířov
Masný - Galvas, Balčík, Divíšek, Prokop, Vavruša, Buček - Seman, Zdráhal, Žůrek - Mikšan, Lipina, Sedlák - Rozum, Zdeněk, Brynecký - Sikora, Sprušil, Heider

První třetina naznačila, že Chomutov se s Havířovem nebude mazlit. Hrál bez respektu a již ve třetí minutě se mohl ujmout vedení, když za brankovou čáru doputovala střeta Romana Chatrnúcha, ovšem hlavní sudí branku neuznal, kvůli doteku puku s maskou havířovského gólmana. Stejný hráč mohl červené světlo rozsvítit po následné akci, ale proti byla horní tyčka hostující svatyně. Na druhé straně mohli havířovští skórovat po přečíslení dva na jednoho, ale zpětná přihrávka na Zdeňka nenašla adresáta.

Domácí se radovali až v čase 7:24. To Martin Szakal vypálil z pravé strany prudký projektil, který sice neskončil za brankovou čarou, ale odrazil se od zadního mantinelu na hokejku Milana Kostourka, pro něhož nebyl problém zasunout ho tam, kam patří, za záda Masného, 1:0.

Havířov se tlačil před Horčičkovu branku, ale když se neujaly ani šance Heidera z deváté, Galvase z jedenácté a Balčíka z patnácté minuty, uhodil blesk na druhé straně. Premiérovým gólem se prezentoval Tomáš Polanský a stalo se tak opět po nedůsledném bránění havířovských beků. Z pravé strany vystřelil Jíra a Polanský zasunul pod padajícím gólmanem, 2:0.

V úvodním třetině byly domácí aktivnější, Havířov nepustili do jasných gólových šancí a pokud si náznak nějaké šance vypracoval, narazil na zeď, jménem Horčička. Chomutov naopak využil nedůslednosti hostujících obránců a po dvou dorážkách vedl první třetinu 2:0.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté. Snížit na rozdíl jedné branky mohl Seman, když domácímu brankáři vypadla jeho střela z lapačky, ale na rozdíl od Panterů, dorážku chomutovští beci pokryli. Velkou šanci spálil ve 23. minutě Sikora, tváří v tvář Horčičkovi neuspěl. S jeho kličkou do forhendu si domácí gólman poradil.

Poté do hry vstoupil rozhodčí Pešina a častým vylučováním na obou stranách, se hra rozkouskovala a tempo z první třetiny bylo pryč. Přesto mohl na 3:0 zvýšit Stanislav Mikšovic, ale zblízka netrefil poloprázdnou branku Panterů. Rozhodčí pokračoval v nastoleném „metru“ a tak ve 28. minutě hráli Severočeši oslabení 3 na 4, které sice přestáli, ale o minutu později již Horčička nestačil na dvojnásobnou dorážku Sedláka, 1:2.

Ve 35. minutě hrálo KLH další oslabení, ale místo toho, aby Panteři srovnali skóre, ujeli v oslabení chomutovští hostující obraně a Petr Jíra vyřešil přečíslení dva na jednoho excelentně. Do poslední chvíle čekal s přihrávkou na svého spoluhráče, aby nakonec sám zblízka propálil zápěstím Masného betony, 3:1.

Chomutov branka v oslabení povzbudila a o tři minuty přetavil snahu domácích ve čtvrtý gól Stanislav Stavenský. Opět po dorážce a opět po nedůslednosti havířovské obrany, 4:1. Definitivně odpálil naděje hostů na nějaké body ze severu Čech Roman Pražák. Padesát pět vteřin před koncem třetiny šikovně tečoval prudké nahození Bouška z levé strany, 5:1.

Poslední dvacetiminutovka se týkala jen kosmetických úprav. Estetickou stránku skóre vylepšil již 39 sekund po vhození úvodního buly Milan Kostourek,6:1. Když ve 42. minutě zvýšil již na 7:1, Petr Polodna, ubírali se myšlenky chomutovských fanoušků směrem k dvoucifernému výsledku.

Na dalších úpravách výsledku se mohli podílet jak chomutovský Pražák ve 43. minutě, tak i Chatrnúch, jenž z prostoru mezi kruhy přestřelil. Panteři se do větší šance prakticky nedostali a Severočeši měli průběh třetiny zcela ve své režii.

K vysněné „desítce“ se přiblížilo KLH v minutě 49., kdy si Boušek vyměnil puk s Polanským a zvýšil náskok svého mužstva na číslo sedm, 8:1. Panteři se ve hře 5 na 5 proti Chomutovu ve třetím dějstvím neprosadili, ale v přesilovce už klid v koncovce našli. V čase 52:27 snížil na rozdíl šesti gólů Balčík. Od modré čáry si připsal čistý průstřel Horčičkových chráničů, 8:2.

Když v závěru zápasu vyloučil rozhodčí domácího hráče, zdálo se že Havířov si „pohlídá” výsledek a zahrozí po případě v přesilové hře. Opak byl však pravdou. Definitivně poslal Pantery na kolena Ladislav Boušek v oslabení v čase 58:55. Šíp u mantinelu vybojoval puk, nahrál Bouškovi, který si pohrál s hostujícími beky a zasunul po ledě přesně k pravé tyči Masného svatyně, 9:2.

Na vysněnou „desítku” již Severočechům nezbyl čas a tak se domácí fanoušci museli smířit s výhrou svého týmu „jen” 9:2. Jedná se zatím o nejvyšší vítězství KLH v této sezóně.

Vladimír Petrovka (asistent trenéra KLH Chomutov):„Tak utkání nám vyšlo po všech stránkách, dali jsme krásný branky, kombinace nevázla, hráči hráli kombinační hokej, střelecky jsme se prosadili, branky dávali hráči, kteří se bodově ještě neprosadili, takže jsme velice spokojeni. Je veliká škoda, že k tomu utkání nepřispěli i rozhodčí, kteří tu hru kazil a mohl to být ještě hezčí hokej.“

Petr Folta (asistent trenéra HC Havířov):„Domácí nás jasně přehráli, Chomutov má tým složený z vynikajících útočníků, a pokud se dostanou do vedení a my děláme individuální chyby, tak jsou schopni nám nastřílet pytel gólů a my bohužel za toho stavu 2:1, kde jsme měli i nějaké šance a v přesilové hře jsme inkasovali na 3:1 a to asi rozhodlo, za tohoto stavu si mužstvo začne na ledě dělat prakticky co chce, každý to chce strhnout individuálně a to se s takovým soupeřem nevyplácí. Dneska hrálo jedno mužstvo.“