Freiberg zachránil proti Iserlohnu v poslední minutě remízu

Napsal 12.08.2007 David Schlegel, Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Zajímavého soupeře z německé nejvyšší soutěže DEL přivítali v neděli na domácím ledě hokejisté KLH Chomutov. Domácí v zápase třikrát vedli, ale nakonec museli remízu zachraňovat až 52 vteřin před koncem, kdy po střele Romana Chatrnúcha tečoval puk do sítě nový hráč v chomutovském dresu Petr Freiberg. Dvěma góly se v zápase plném šarvátek zaskvěl Ladislav Boušek.
přát. ne 12.8.2007
4:4(1:1, 2:2, 1:1)
ISE
Štěrba - Ťupa, Chatrnúch, Bombic, Palubjak, Kolda, Malínský, Šulc, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Hašek, Tauš, Havlůj - Ton, Jeslínek, Freiberg.
Iserlohn
Stefaniszin - Traynor, Pyka, Truelson, Duck, Danielsmeier, Jones, Breunig, Schmidt - Ready, Wolf, Hock - Tapper, Sulkovsky, Kavangh - Martens, Schymainsky, Potthof - Schneider, Hoffmann.

Šanci k otevření skóre měl jako první německý celek, když se mu v 11. minutě naskytla příležitost přesilové hry pět proti třem. Hosté se však pouze dostali k odstřelování brány od modré čáry. Červené světlo za domácí svatyní, jenž proti Iserlohnu hájil brankář Erik Štěrba, se mohlo rozsvítit o čtyři minuty později. Po chybě domácí obrany se puku zmocnil Wolf, ale jeho střela minula levou horní část branky. V zápětí se před chomutovským brankovištěm naplno projevila horkokrevnost Kohoutů a předznamenala tak další průběh hry. Za mini pěstní souboj putovali za „katr“ Bombic, druhý aktér souboje Schmidt si šel za shození rukavic odpočinout rovnou do šaten. Ve hře čtyři na čtyři měli více příležitostí ke skórování domácí, ale jejich šance úspěšně zastavoval gólman Stafaniszin. V 18. minutě se přeci jen domácí radovali. V začínající přesilovce našel Boušek před brankou osamoceného Šípa a ten poslal puk do protipohybu německého brankáře - 1:0. Vedení domácích však nevydrželo dlouho. O minutu později vyrobila chomutovská obrana další hrubku, kterou již Kavanagh potrestal. Iserlohn tak v oslabení snížil na 1:1 a za tohoto stavu se šlo i do dalšího dějství.

Chomutov svého soupeře ve druhé třetině prakticky nepustil do trvalejšího usazení ve svém obranném pásmu. Napomohla k tomu zejména nedisciplinovanost hraničící místy až se zákeřností. Rozhodčí rozdal během druhé dvacetiminutovky německým hokejistům jedenáct trestů a několikrát hráli hráči KLH přesilovku pět na tři.

Na vedoucí gól čekali domácí fanoušci do 25. minuty – Ťupa našel před brankovištěm hostů nehlídaného Bouška a ten se v takovýchto pozicích často nemýlí - 2:1.Ve 31. minutě neudrželi Kohouti opět nervy na uzdě a za napadení a sekání poskytli domácím opět dvojnásobnou početní výhodu. Chomutovští však tuto možnost trestuhodně nevyužili a zákonitě přišel trest v podobě rychlého úniku Tappera a jeho úspěšného zakončení - 2:2. Iserlohn zřejmě rád hraje v oslabení a tak další tresty na straně hostů neustále přibývaly. V přesilové hře si Boušek vyměnil puk s Polodnou a vloni nejlepší střelec první ligy poslal Severočechy znovu do vedení - 3:2. Jedna přesilová hra střídala druhou, ale KLH se v této fázi hry ne a ne znovu prosadit, naopak lekci z produktivity udělil domácím kapitán Hock a po uvolnění Truelsonem zavěsil nad Štěrbovu lapačku - 3:3. Do konce třetiny se již z gólu nikdo neradoval a tak vzrušení obstarávali spíše tvrdé osobní souboje končící často hromadnou potyčkou.

V závěrečném dějství viděli diváci zarputilou hru a pokračující tvrdé souboje u mantinelů. Německý tým nedaroval domácím ani metr ledu zadarmo a tak vyložených šancí bylo na obou stranách poskromnu. Pokud se Chomutovští do nějaké příležitosti dostali, pak narazili na výborného mladého Kohouta v hostující kleci. Stejně tomu bylo i naopak - ve 49. minutě Štěrba vytěsnil na poslední chvíli střelu Ducka. Hra se přelévala nahoru dolů a k vidění bylo několik přečíslení tři na dva, na obou stranách však bez gólového efektu. Z řady vybočila k nelibosti domácích střela Kavangha v 52. minutě, která si našla v hloučku hráčů cestu do sítě – 3:4. Když už se zdálo, že nemohoucnost držící se na hokejkách domácích hráčů v přesilovkách bude pokračovat, tečoval Freiberg střelu Chatrnúcha – i přes závěrečný tlak, který měli Chomutovští v pokračující výhodě pět proti třem, se již červené světlo nerozsvítilo - 4:4.