Hokejisté KLH na úvod poháru vysoko přehráli extraligový Litvínov

Napsal 07.08.2007 Martin Bocian
C h o m u t o v - V úterý sehráli chomutovští hokejisté druhý zápas v přípravě, kterým zároveň vstoupili do obnoveného Tipsport cupu. Před velmi slušnou diváckou kulisou přivítali svého odvěkého rivala - HC Chemopetrol Litvínov. Od samého začáku extraligového soupeře přehrávali, a tak již v 10. minutě byl stav 4:0. Zápas, který se vinou úpravy poničené ledové plochy protáhl o více než hodinu, skončil jasným vítězstvím Bílomodrých 7:2.
HP1 út 7.8.2007
7:2(4:1, 2:0, 1:1)
LIT
Horčička - Révay, Ťupa, Chatrnúch, Trefný, Kolda, Malinský, Šulc, Palubjak - Boušek, Šíp, Polodna - Jeslínek, Hašek, Mikšovic - Tauš, Heinisch, Havlůj - Ton, Stehlík, Freiberg
Litvínov
Hubl - Martinka, Punčochář, Vobořil, Gýna, Poživil, Šlégr, Skuhrovec, Hranáč - Bojer, Zíma, Mach - Branda, Černý, Lukeš - Bednařík, Jenáček, Rindoš - Kubinčák, Machulda, Benda

Dnes v podvečer přivítal KLH Chomutov na domácím ledě extraligový HC Chemopetrol Litvínov, který nastoupil do utkání s pěti juniory. Hned v úvodu samotného utkání měli obě mužsva výhodu zkrácené přesilovky, ale kromě střel z větší vzdálenosti nic nepředvedli. Skóre utkání otevřel ve 4. minutě Ladislav Boušek, který dostal pěknou přihrávku od Petra Polodny a zblízka prostřelil Hubla do horní poloviny branky - 1:0. O pár sekund později se Jaroslav Hašek proháčkoval před branku, kde naservíroval nahrávku najetému Michalu Jeslínkovi a ten dopravil kotouč do prázdné branky - 2:0. Poté se asi osm minut nehrálo kvůli opravě hrazení. Po krátké pauze se prodral litvínovský Punčochář středem kluziště na dostřel domácí klece, ale Horčičku nepřekonal. V 9. minutě to bylo už 3:0, Karel Ton přihrál zpoza brány Janu Stehlíkovi, který dokázal propasovat puk mezi levou tyčku a Hublův beton. V čase 9:02 svítilo na ukazateli skóre neuvěřitelných 4:0 a opět se prosadil po Polodnově přihrávce střelec Ladislav Boušek, který zasunul puk do odkryté svatyně. O chvíli později se dostal do zakončení hostující Černý, ale blafákem na Horčičku nevyzrál. Po odehraných deseti minutách prvého dějství byli chomutovští jasně lepším mužstvem a vypracovali si i několik dalších střeleckých možností, které brankami neskončili. Blízko třetímu gólu byl Boušek, ale svoji kličku nedokázal lépe usměrnit. V 17. minutě Chemopetrol snížil, Lukáš Poživil vystřelil a volný kotouč se odrazil k Lukáši Bednaříkovi, který dorazil do poloprázdné brány - 4:1. V čase 19:20 vypadlo na chomutovském zimním stadioně elektrické osvětlení a tak hlavní rozhodčí poslal obě mužsta do kabin.

Téměř se nehralo celou hodinu kvůli výpadku osvětlení a také kvůli úpravě ledové plochy na kterou si hostující mužstvo stěžovalo. V průběhu přestávky mohli diváci sledovat, jak samotní hráči chodili kontrolovat stav ledu a debatu hlavního rozhodčího s ledaři o kvalitě ledové plochy. Po této pauze se odehrálo zbývajících čtyřicet vteřin prvního dějství. Vyloučení: 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně, nebezpečně střílel Tauš z mezikruží, poté se Polodna mohl zapsat mezi střelce, ale sám před brankářen neuspěl. O chvíli později junior Mach vyslal střelu z pravé strany, která byla sražena mimo prostor brány. Ve 28. minutě po přihrávce Martina Heinische přes brankoviště se trefil bekhendovou střelou pod horní tyčku Aleš Havlůj - 5:1. Takřka vzápětí měli chomutovští výhodu přesilové hry, svého soupeře doslova uzamkli v útočném pásmu a ostřelovali Hublovu klec a nedokázali využít velké šance Tona a Freiberga. Bílomodří nadále byli lepším týmem a vytvářeli si další příležitosti a naopak Chemopetrol hrozil střelami z dálky a když se dostal do dobré střelecké pozice ztroskotal na pozorném Horčičkovi. Krátce po polovině zápasu zvýšil Chomutov na 6:1 a tentokrát si prohodili role, když nahrával Aleš Havlůj a Martin Heinisch pohotově prostřelil litvínovského brankáře. Za chvíli nebezpečně střílel Machulda z mezikruží, Horčička vyrazil. Ve druhé polovině druhé třetiny se střídali akce na obou stranách, nejprve střely Tona a Stehlíka zblízka na druhé straně pálil Černý z mezikruží o pár sekund později předvedl sólo od půlky kluziště Boušek, ale puk nepropasíroval mezi Hublovy betony. Poslední větší šanci ve druhém dějství měl Rindoš, který strílel z pravé strany. Vyloučení: 1:4.

Na začátku třetí třetiny se puk otřel o levou tyč hostující brány po sražené střele v prostoru před brankovištěm. Ve třetí třetině nadále litvínovští hráči stříleli z větších vzdáleností a nadále působili unaveným dojmem a pohybovali se ve stínu domácích hokejistů. Ve třetí třetině měli více času hraní v přesilových hrách, ale nedokázali toho využít, Černý se opět pokoušel překonat Horčičku z mezikruží, leč marně a střely od modré nebyli tolik nebezpečné. Ve 47. minutě po dvorním nahravači Petru Polodnovi dovršil hattrick Ladislav Boušek a na podruhé mu střela mezi Hublovy betony vyšla - 7:1. Následně se hra odehrávala ve sníženém počtu hráčů na ledě, ale bez vážnějších momentů. Do dobré příležitosti se dostal v oslabení Aleš Havlůj, jeho střela s přispěním brankáře přeletěla jen těsně horní tyčku. V 53. minutě za rozhodného stavu byla k vidění strkanice v obranném pásmu Chomutova a to už hráčům Litvínova zřejmě pochodovali nervy, když se museli vypořádat s nepříznivým výsledkem zápasu. V 58. minutě v početní výhodě už jen po Šlégrově nahrávce Vladimír Machulda kosmeticky upravil na konečných - 7:2. Chomutovští hokejisté byli po celou dobu zápasu aktivnější a lepším mužstvem a zaslouženě porazili dnešního soupeře. Vyloučení: 7:4.