Hradec vyhrál druhý zápas v prodloužení a vede v sérii už 2:0

Napsal 19.02.2005 Daniel Višňák, Martin Bocian
C h o m u t o v – Pouze necelých čtyřiadvacet hodin uběhlo od prvního vzájemného střetnutí Hradce Králové a Chomutova, když oba soupeři znovu zkřížili hokejky. Severočeši museli velmi rychle zapomenout na porážku 4:2 a chtěli srovnat stav série na 1:1. Začátek zápasu jim však vůbec nevyšel. Už v 57. vteřině otevřel skóre domácí útočník Marián Kacíř. V první třetině už se i přes několik šancí domácích skóre nezměnilo. Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Chomutovu, zejména Malátova šance volala po vyrovnání. A když na druhé straně orazítkoval levou tyč Horčičkovy branky Pavel Suchý, odcházelo se podruhé do kabin za nejtěsnějšího stavu. Třetí část hry začínali hosté přesilovou hrou, kterou přetavili ve vytoužené vyrovnání. Střelou od modré se prosadil Stanislav Mikšovic – 1:1. Zanedlouho však vrátil Hradci vedení Patrik Fořt – 2:1. Jenže poslední slovo v základní hrací době měl Ladislav Boušek, který v 53. minutě vyrovnal a rozhodl o prvním prodloužení letošního play off. V něm ve vlastním oslabení rozhodl tvrdou ranou Tomáš Kolafa – 3:2.
ČF2 so 19.2.2005
HKR
3:2p(1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Hr.Králové
Hylák - Mečiar, Pazdera, Suchý Petr, Linhart, Kolafa, Hendrich, Táborský - Fořt, Roubík, Beck - Kacíř, Martinec, Vondráček - Cetkovský, Volráb, Suchý Pavel - Diviš
Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Řezníček, Trefný, Šulc Jakub - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Koláček, Boušek - Šulc, Šíp, Pražák - Sklenička, Heinisch, Řepík.

Do první třetiny měli domácí doslova raketový nástup, když už po necelé minutě hry za brankářem Horčičkou svítilo červené světlo. Přesnou přihrávku Romana Vondráčka proměnil ve vedoucí gól Východočechů nechytatelnou bombou Marián Kacíř. Hradci vedoucí branka očividně pomohla, v dalším průběhu třetiny byl značně aktivnějším týmem, ale branku se mu už přidat nepodařilo. Velmi blízko k ní měl nejprve Patrik Beck, po něm z přečíslení Roman Vondráček a i kapitán Mečiar mohl ze sóla poslat svůj celek do dvoubrankového vedení, to se však nepodařilo. V závěru první dvacetiminutovky se Energetici museli bránit nepříjemné početní výhodě hostů, jejich nápor ale ustáli a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Hradec.

Ve druhé třetině malinko nasazení domácích opadlo a toho využili hosté, kteří se dostali do několika slibných palebných pozic, z žádné si však na pozorného brankáře Hyláka nepřišli. Nejvíce zaplněné východočeské ochozy v letošní sezóně zahučely ve 35. minutě, kdy dělovka Pavla Suchého orazítkovala levou Horčičkovu tyč. Když se neujala ani z přesilové hry bomba Petra Suchého od modré trval stav 1:0 i po čtyřiceti minutách. Do závěrečné části hry hosté nastupovali ve výhodě přesilové hry, tu jim nabídl za nedovolené bránění Tomáš Linhart dvě vteřiny před koncem prostřední části hry.

Dramatická třetí třetina nabídla nejprve bleskurychlé vyrovnání ze zmiňované přesilové hry Chomutova z hole Stanislava Mikšovice, ten střílel od modré a puk zaregistroval Hylák až ve své síti. Hosty dostala branka pořádně na koně a Energetici měli veliké problémy s udržením stavu 1:1, jednou si dokonce málem srazili puk do své branky sami, skončil naštěstí pro domácí, na neštěstí pro Chomutov na levé tyči hradecké svatyně. Krásnou akcí se blýskl ve 44. minutě domácí Patrik Fořt, jenž si našlápl jak je jeho zvykem, přešel přes severočeského beka až před Horčičku a toho střelou mezi betony překonal – 2:1. Hradec pak měl několik slibných šancí, ale branku už nepřidal, naopak to byli hosté, kdo utkání poslali do prodloužení. Střela Ladislava Bouška propadla Hylákovi až do jeho branky a v 53. minutě bylo vyrovnáno. Hradec si sice v závěru třetí třetiny připravil ještě několik gólovek, Horčička ale všechny pochytal, na druhé straně vyřešil stejným způsobem i Hylák pokus Martina Maláta což znamenalo jediné a to desetiminutové prodloužení.

To nabídlo vyrovnanou partii. V 63. minutě ale rozhodčí vyloučil domácího Tomáše Linharta a všem hradeckým zatrnulo. Chomutov se ale příliš k šancím nedostal, v oslabení byl aktivnější Hradec. Průnik Patrika Fořta celým hřištěm ještě Horčička zastavil, ale ihned po buly se dostal puk na modrou ke stojícímu Tomáši Kolafovi a ten střelou po ledě překonal chomutovského brankáře a odstartoval tak na hradeckém zimním stadionu bouřlivé oslavy. Divákům hráči nejprve nabídli ve středovém kruhu ukázku amerického fotbalu a poté ještě přijeli se Sašou Hylákem na nosítkách, což bylo zlatým hřebem pro bezmála pět tisíc hradeckých příznivců, ti pak vyprovázeli své hrdiny z ledu bouřlivým potleskem!

Ladislav Kolda (trenér Hradec Králové): Bylo to vyrovnané utkání, přišlo ještě více diváků než v pátek, byla perfektní kulisa. Šli jsme do zápasu s trošku lepším sebevědomím, protože to páteční vítězství nás zdravě nakoplo a hráči se uklidnili, myslím, že to na nás bylo i vidět. Druhá třetina byla trošku horší, ale i přesto jsme vedení drželi. V zápase jsme ale po zbytečných chybách vedení dvakrát ztratili, ale nakonec jsme si myslím byli šťastnější a zaslouženě vyhráli. Cetkovský má vykloubené rameno, ten určitě už nebude na sérii s Chomutovem, Mečiar má natažené tříslo, o jeho dalším startu toho ještě teď moc nevíme. Play-off je o tom, kdo udělá méně chyb, na ledě Chomutova musíme hrát absolutně disciplinovaně, nedělat zbytečné chyby u nás ve třetině a čekat na chybu soupeře, kterou se pak pokusit potrestat."

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova): "Dnešní utkání bylo z obou stran opatrnější. Ovlivnilo ho určitě i to, že jsme dostali brzo gól. Zase v době kdy jsme vyrovnali si necháme dát hned v zápětí branku. Když se na to podívám střízlivě, tak hlavně v konci zápasu měl Hradec veliké šance. Nebudu říkat, že to bylo poprávu, že vyhrál, ale myslím si, že byli dneska šťastnější."