Junioři Českých Budějovic si odvážejí z Chomutova dva body za vítězství 2:3 po prodloužení

Napsal 22.11.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Pěkný hokej, spousta skvělých zákroků a zajímavých okamžiků. Junioři si to tentokrát na domácím ledě rozdali s Jihočechy. Bohužel pro domácí se jim vítězství urvat nepodařilo. České Budějovice vedly po brankách Ježka a Rouska v deváté minutě 2:0, ale Chomutov skóre vyrovnal. Rozhodující branka padla dvě vteřiny před vypršením prodloužení. Postaral se o ní Jan Předota a přiřknul hostům druhý bonusový bod. KLH Chomutov - HC Mountfield České Budějovice 2:3pp.
29.kolo po 22.11.2010
2:3p(1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
CEB
Příhoda - Kolář, Hučko, Žižka, Mála, Chlouba, Csányi, Motejlek, Rutta, Kučera, Hanták, Kolčava, Dóczy, Korim, Bartejs, Hrabák, Sedláček, Kůs, Pesjak, Ptáčník.
Č. Budějovice
Hrubec - Štěpán, Klement, Předota, Seidl, Sedlák, Marek, Přibyl. Sekera, Sumerauer, Sietz, Švihálek, Turek, Zvoník, Heřman, Jank, Semrád, Kolařík, Ježek, Rousek, Kříž.

První vyloučení a první trest pro domácí borce v modrém. Karol Csányi seděl na trestné lavici, když se prosadil hostující Aleš Ježek, který využil nepozornosti domácí obrany. V šesté minutě velmi nešikovně trefil hostující Vladimír Znoník domácího hráče. Za faul kolenem ho rozhodčí odměnili 5 minutami + do konce utkání. Ale co se zdálo, jako dobrá příležitost pro domácí ke srovnání zápasu, byla spíše výhoda pro hosty. Ve vlastním oslabení se totiž přesně trefil Tomáš Rousek a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. To se změnilo, až v osmnácté minutě, kdy se přesně trefil Miha Pesjak. Po první třetině byl stav zápasu 1:2, pro hostující České Budějovice.

Druhá třetina byla z domácí strany podstatně lepší. Ovšem nejdříve se museli ubránit minutu a šest sekund trvající přesilovce Českých Budějovic v poměru pět na tři. Vyrovnání se Chomutov dočkal v čase 22.13. Roman Chlouba ukradl puk hostujícím obráncům, prokličkoval jako na slalomové dráze a zavěsil pod víko hostujícího brankáře. Stav utkání se tedy vyrovnal. O dalších pět minut později mohli jít Severočeši dokonce do vedení, ale Jaroslav Kůs nevyužil své pozice a střela se mu vůbec nepovedla. V čase 39:30 dokonce Roman Chlouba nastřelil tyč Hrubecovi brány. Druhá třetina skončila výhrou domácích 1:0.

Ve třetí třetině se dají považovat za slušné šance pouze dvě situace. První nastala hned po minutě a půl třetí třetiny. Domácí obránci jako by zaspali, nechali čas hráčům hostí, kteří málem překonali domácí brankáře tvrdou střelou. To se jim však nepovedlo. Druhá šance nastala v šestapadesáté minutě, kdy ujel domácím obráncům Adam Přibyl, ale minul. Třetí třetina skončila bez gólu.

V prodloužení se zdálo, že více ze hry má domácí Chomutov, ale dopadlo to přesně naopak. V posledních dvou vteřinách hry vypálil Jan Přehota a domácí brankář neměl šanci. KLH Chomutov – HC Moutfield České Budějovice 2:3pp.