Junioři Chomutova přehráli doma Kladno v poměru 5:2

Napsal 18.12.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Již od úvodního hvizdu zápasu bylo vidět, že Kladno nepřijelo do Chomutova v nejlepším rozpoložení. Navíc od začátku zápasu prohrával, když se ve druhé minutě trefil domácí Jaroslav Kůs. Hosté srovnali pouze jednou a to v osmé minutě zásluhou Jakuba Strnada, který využil výhodu trestného střílení. Domácí si výsledek zápasu hlídali, až do úplného konce a zasloužení porazili celek z Kladna 5:2.
40.kolo so 18.12.2010
5:2(2:1, 2:0, 1:1)
KLA
Příhoda - Kolář, Hučko, Žižka, Mála, Chlouba, Csányi, Motejlek, Heindl, Rutta, Hanták, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Kůs, Pesjak, Ptáčník, Milotínský.
Kladno
Ilašenko - Lejsek, Mnatsyan, Strnad, Gutwald, David, Steigauf, Kužel, Máša, Medřický, Krpata, Doskočil, Bernat, Redlich, Tomáš, Drda, Kupec, Palaščák, Obr, Vyšín, Jupa

Již od začátku utkání si šli důrazněji pro vítězství domácí borci. Severočeši šli do vedení již ve druhé minutě, kdy se nemýlil Jaroslav Kůs. Hosté snížili brankou Jakuba Strnada, který využil možnosti trestného střílení, za vhozenou hůl domácího útočníka.

Do přestávky se ještě dostali domácí zpátky do vedení v zápase. Hostující obránci zaváhali a domácí Josef Ptáčník toho dokonale využil. Po přihrávce přes půl hřiště od Karola Korima, se dostal do samostatného úniku a mezi betony proměnil. Chomutov šel do šaten s jednogólovým náskokem.

Druhá třetina začala opětovným náporem domácího týmu. Kladno celé utkání předvádělo, jak se hokej hrát nemá. Třetí branku Severočeši vstřelili v třiadvacáté minutě v přesilové hře. Pouze pět sekund stačilo z přesilovky, aby Michal Milotínský tečoval puk a vstřelil gól. To ovšem z druhé třetiny nebylo vše.

V devětadvacáté minutě našel Filip Hanták před bránou samotného Tomáše Heindela, který mezi tělem a lapačkou procedil puk za záda Jana Ilašenka. V tu chvíli vedli domácí o tři branky. Do konce třetiny se již nic podstatného nestalo.

Třetí třetina znamenala pro domácí více hry v oslabení, nežli za plného počtu hráčů na ledě. Celkem šest hráčů a dvakrát přesilovka 5 na 3 pro hosty. Ale jak bylo na začátku avizováno, Kladno nepřijelo do Chomutova v nejlepším rozpoložení. Ani jednu přesilovku nevyužili v dvounásobném oslabení, což bylo asi to hlavní, co rozhodlo o dnešním zápase. Hosté nakonec využili, až pokračující přesilovku s výhodou jednoho hráče v poli.

Běžel čas 43:37 a za záda Aleše Příhody se trefil z první Jan Vyšín. To bylo ze strany kladenských v zápase vše. Chomutov ještě jednou v závěrečné části skóroval. Po zásahu brankáře Kladna, se puk odrazil tak nešikovně, že dorážející domácí dvojička neměla větší problém. Autorem gólu byl nakonec označen Mlha Pesjak. Chomutov porazil Kladno 5:2.