Junioři Chomutova překvapili domácí Liberec a odvážejí si výhru 5:2

Napsal 21.01.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - K poslednímu kolu nadstavby Neon Extraligy Juniorů zajížděli Chomutovští mladíci do Liberce. Zápas se jim povedl a odvážejí si cenné tři body do tabulky o udržení a výhru 5:2. Branky Chomutova vstřelili 2x Mužík, Rutta, Hrabák a Ptáčník. Další zápas sehraje již v rámci skupiny o udržení v Extralize.
46.kolo pá 21.1.2011
LIB
2:5(2:1, 0:1, 0:3)
Liberec
Jelínek - Dám, Lacek, Niko, Plutnar, Sobotka, Šimek, Říha - Bittner, Jánošík, Jonák, Kedršt, Kouřil, Maďar, Miškovský, Morong, Mulač, Skalický
Příhoda - Bartejs, Kolář, Kolčava, Korim, Pinta, Rutta, Žižka - Chlouba, Csanyi, Hanták, Heindl, Hofmeister, Hrabák, Klouček, Kučera, Mála, Mužík, Ptáčník.

Zápas v Liberci byl pro juniory Chomutova posledním v nadstavbové části Noen extraligy juniorů. Hostující tým musel celé utkání dotahovat, když se dvakrát do vedení dostali hráči Liberce. Na branky Liberce odpověděl ve 14. minutě Jan Rutta a ve čtyřiadvacáté minutě Radek Hrabák.

Hosté se dostali do vedení, až na přelomu poslední desetiminutovky, konkrétně v jednapadesáté minutě. To se do sítě Liberce trefil Jakub Mužík a naznačil, jaký bude průběh posledních minut zápasu.

Po vedoucí brance na 2:3 se hosté trefili ještě dvakrát. V třiapadesáté minutě se úspěšně prosadil Josef Ptáčník a devětapadesáté minutě podruhé v zápase Jakub Mužík.

Další zápas hraje Chomutov již v pondělí, kdy v rámci skupiny o udržení sehrají junioři utkání proti Slezskému soupeři z Opavy.