Junioři KLH Chomutov podlehli na domácím ledě Liberci 6:7 po prodloužení

Napsal 22.11.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Stejně jako starší dorost, tak i jejich o pár let starší kolegové, dnes na domácím ledě neuspěli. Podlehli Liberci 6:7 po prodloužení. Od začátku zápasu se skóre měnilo jako na běžícím pásu. První branku v zápase vstřelil hostující Jakub Mulač, domácí ovšem záhy odpověděli a vyrovnali Jakubem Mužíkem. Poté se opět trefili hosté, a následně Chomutov také vyrovnal. Přestřelku rothodl až v prodloužení v čase 64:59 hostující Lukáš Vařecha. Hosté si tak z Chomutova odvážejí cenné dva body do tabulky a vítězství 7:6 po prodloužení.
26.kolo ne 22.11.2009
6:7p(2:2, 3:1, 1:3 - 0:1)
LIB
Matoušek (Meravý) - Pinka, Kolčava, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta, Ptáčník, Mála, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister, Heindl, Zeman, Wszolek, Milotínský, Kerch, Kunc.
Liberec
Sklíba (Pyrochta) - Šimek, Lacek, Bartejs, Říha, Příkazský, Pulec, Sobotka, Oppelt, Bulíř, Keršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Vařecha, Mulač, Mikšovský, Bittner, Jirků, Maďar.

První větší šance v zápase, a hned první gól. Takový nástup Liberce nikdo neočekával. Po nedůrazu domácí obrany, měl hostující Jakub Mulač tolik času, že si připravil střelu a neomylně zavěsil střelou puk do brány. Při této situaci mu pomáhali Tomáš Bartejs a jeho jmenovec Tomáš Jirků. Liberec se ovšem z vedení neradoval dlouho, jelikož již za dvě minuty a jednu sekundu, bylo vyrovnáno. Jakub Mužík dostal pěknou přihrávku od Michala Milotínského, do úniku a neomylně zasunul puk mezi betony Vojtěcha Sklíby. Asistoval mu při této situaci Alexandr Kerch a Jan Rutta. Při vyloučení domácího hráče Martina mazance, se doslal Liberec znovu do vedení, a to v čase 12:30. Tato branka byla jedinečná tím, že při ní asistoval i exchomutovský Roman Chlouba. Lukáš Vařecha se rozjel ze svého pásma, dostal přihrávku právě od Romana Chlouby a prokličkoval se až před domácí svatyni. Střelou pod rameno zajistil Liberci opětovné vedení. Asistence: Roman Chlouba a Ladislav Bittner. Jak již v tomto zápase bylo tradicí, žádnému týmu dlouho vedení nevydrželo. To platilo i tentokrát, když o dvě minuty později, v patnácté minutě zápasu srovnal po přihrávce Jakuba Hofmeistera, Michal Milotínský. V polovině sedmnácté minuty mohli jít tygři znova do vedení, to když si domácí obránce málem srazil nahozenou střelu, do vlastní sítě. Poslední vážnější šanci v úvodní dvacetiminutovce měl na svědomí domácí tým. Po střela od modré čary, se puk pomalu, ale jistě klouzal do brány, ale obětavý zákrok obránce hostí gólu zabránil. První třetina skončila nerozhodně 2:2.

Na začátku druhé třetiny si oba dva tábory přehazovali puk, jako právě vytažený horký brambor z hrnce. Ani jeden z týmů, se neměl v úvodní pětiminutovce k nějaké větší šanci,a tak přišla situace z šestadvacáté minuty. Po přihrávkách za brankou, přihrával hostující útočník puk před bránu, ale další domácí útočník trestuhodně přestřelil prázdnou bránu. Další zajímavá situace nastala v čase 28:02, kdy hostující obránce nepříjemně tečoval puk, těsně před domácím brankářem. Domácí Matoušek byl ovšem pozorný, a puk za svá záda nepropustil. V polovině utkání, při sílícím tlaku hostí si vyžádal chomutovský celek oddychový čas. Tento tah se trenérovi domácích vyplatil, a v čase 29:35 poslal domácí tým do vedení Michal Milotínský. Ten po střele od modré dorážel, a byl při tom faulovaný, čímž se trest anuloval. Asistence: Jakub Hofmeister a Jakub Mužík. Větší pohroma pro Liberec nastala o pouhých devatenáct sekund později, kdy počtvrté kapituloval. V čase 29:54, se puk dostal za záda hostujícího gólmana, když se hned po vhazovaní dostali domácí do útočné třetiny. Autor branky byl Karol Csányi, asistence: Martin Wszolek a David Kuncl. To ovšem nebylo za strany domácích vše, jelikož v čtyřiatřicáté minutě skórovali po páté. V přesilovce domácích, ujel hostujícím obráncům Karol Csányi a nedal brankářovi šanci. Asistence: Alexander Kerch a Jan Rutta. Po této brance došla trpělivost hostujícímu trenérovi a nechal vystřídal brankáře. Do branky se místo Vojtěcha Sklíby, postavil Jakub Pyrochta. Po výměně brankářů, jako by vešla do žil hostů nová krev. Hned v následující situaci, v čase 35:32 jel sám na brankáře hostující útočník, ale ještě neuspěl. Tom ovšem neplatilo, při stejné situaci o dvě minuty později. Když od mantinelu nahrál samotnému hráči Tomáš Filippi, a hostující Daniel Miškovský neměl již víceméně problém puk dopravit do brány. Gólem hostů také druhá třetina, z pohledu šancí skončila. Po druhé třetině vedl Chomutov nad Libercem 5:3.

Stejně jako ve druhé, tak i na začátku třetí třetiny, žádná větší šance v zápase nevznikla. Důležitý v zápase byl, ale čas 45:46, kdy Liberec zkorigoval výsledek na rozdíl jediného gólu. Daniel Miškovský počkal na ideální dobu, a přesnou přihrávkou naservíroval puk Martinu Sobotkovi, který již dopravil puk bezpečně za domácího brankáře. V následných minutách byli domácí, čím dál, tím více pod tlakem hostů. Nepříjemná situace nastala v polovině devětačtyřicáté minuty, kdy hostující obránce neohrabaně kolenem srazil domácího hráče k zemi. Za tento faul, si také okamžitě šel odpykat dvě minuty. Domácí, ale v přesilovce vůbec nic kloudného nepřevedli. Ve dvaapadesáté minutě přestřelil domácí útočník hostující branku, čímž mohl rozhodnout pro domácí barvy. Domácí si to vynahradili o minutu později, kdy zvyšoval na rozdíl dvou branek, domácí Michal Žižka. Asistence: Jan Rutta. Hostující tygry, ovšem ani tato branka neskolila,a tak přišel trest pro domácí. V polovině šestapadesáté minuty, se ve skrumáži před domácím brankářem, nejrychleji zorientoval Michal Bulíř, kterému nahrával Tomáš Bartejs. Šok pro domácí nastal v čase 57:07, kdy se puk po několika záhadných odrazech dostal, až za záda rozčarovaného Lukáše Matouška. Za autora gólu, byl označen Daniel Skalický. Liberec tímto gólem vyrovnal, a vynutil si po domácích hráčích prodloužení.

Prodloužení nezačalo pro domácí juniory nejlépe. Liberec již po půl minutě nastavení mohl rozhodnout, když jel v přečíslení tři na jednoho, na domácího gólmana. Ale domácí brankář držel akcie domácích, ještě nad vodou. Od té doby se Chomutov pouze bránil, a nemohl se vymanit z narůstajícího tlaku hostů. Ten vyvrcholil sekundu před koncem prodloužení, kdy domácí obrana nezvládla svojí úlohu a nezabránila rozhodující brance hostů. Branku vstřelil Lukáš Vařecha. KLH Chomutov nakonec prohrál, po napínavé bitvě s Libercem 7:6 po prodloužení.