Junioři KLH Chomutov porazili Havířov poté, co otočili stav utkání z 0:3 na 5:3

Napsal 22.01.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Velmi zajímavé utkání mohli dneska shlédnout diváci, kteří by dorazili na zápas juniorů. Hosté se díky brankám Antonína Pechance a Davida Videlky, dostali postupně do tříbrankového vedení. Domácí nesklopily hlavy a do konce druhé třetiny vyrovnali na 3:3. Poslední třetina patřila jasně domácím, kteří ji vyhráli po brankách Jakuba Hofmeistera a Michala Milotínského 2:0. Celkové skóre zápasu Chomutov - Havířov je 5:3.
39.kolo pá 22.1.2010
5:3(0:2, 3:1, 2:0)
HAV
Hollý, 11.-19. Brabec - Pinka, Čížek, motejlek, Kolčava, Žižka, Karlík, Průcha, Ptáčník, Hammerbauer, Matějka, Csányi, Hofmeister, Heindl, Zeman, Milotínský, Klouček, Hrabák, Kerch, Kunc.
Havířov
Beláček (Strmeň) - Krause, Duda, Zientek, Hanoušek, Šurin, Marek, Jindřich, Matějček,Pechanec, Bartoš, Matyzs, Říčka, Klimša, Haas, Křivohlávek, Videlka, Chaloupka.

První, kdo mohl otevřít skóre dnešního zápasu byl domácí Chomutov. Ale z tlaku branka nepadla. Co se nepovedlo domácím, to se povedlo hostům. Ti již v čase 01:40 slavili první vstřelený gól dnešního zápasu. Jan Křivohlávek nahazoval puk, brankář střelu neudržel a Antonín Pechanec se z dorážky prosadil 1:0. Další šanci mohl mít Havířov v šesté minutě, kdy jel sám na brankáře, ale svojí blbostí, kdy byl vyloučen hostující hráč o šanci přišel. Druhá větší šance Havířova a druhá branka. Domácí zapoměli na hráče, který naskočil z trestné lavice. Robert Říčka nahrál Davidu Videlkovi, a ten poslal hosty do dvoubrankového vedení. Po následném druhém gólu v domácí síti se trenér rozhodl, že vymění brankáře. Do konce první třetiny se již nic podstatného neudálo, až na několik vyloučení. První třetina skončila vítězstvím Havířova 2:0.

Druhá třetina začala náporem domácích. Nápor zbrzdilo vyloučení Severočechů, za příliš mnoho hráčů na ledě.Po skončení oslabení se do velikánské šance dostal Karol Csányi, který ovšem z jednoho metru přestřelil bránu. Komu ovšem do té doby vše vycházelo, tak byl Havířov. Ten v čase 26:36 navýšil skóre, již na 3:0 a z Chomutovem to nevypadalo dobře. Domácím pomohla až přesilovka, ve které byl vyloučený hostující Jan Chaloupka. Po velmi šťastném odrazu od tyče, se dostal k puku Michal Milotínský a neomylně puk zametl za záda hostujícího Beláčka 1:3.Od té doby se Sevoročeši pomalu, ale jistě zvedali. Důkazem toho byl druhý gól, který padl v čase 35:20. Po velkém zmatku před hostujícím brankářem, se prosadil z dorážky Karol Csányi - 2:3. Další šance domácích na sebe nenechala dlouho čekat, ale Martin Motejlek svojí tečí poslal puk pouze mimo hřiště. Velká šance pro domácí se naskitla poté, co byli krátce po sobě vyloučeni dva hráči hostů. Po velkém tlaku Chomutova, se domácí také prosadili. Po velmi pěkné kombinaci, doklepával puk do odkryté brány Jakub Hofmeister - 3:3. Druhá třetina skončila vítězstvím domácích 3:1.

Ve třetí třetině domácí Severočeši vladli tak, že za prvních pět minut se Havířov nemohl dostat ze své třetiny. Hosté se zmohli jen na několik vyhození a zakázaných uvolnění. Domácí mohli jít do vedení v devětačtyřicáté minutě, ale to byl Karol Csányi muset trefit odkrytou horní část brány. Co se nepovedlo jednomu, to se povedlo druhému. Po hrubé chybě hostující obrany, se k puku dostal Jakub Hofmeister. Tváří v tvář hostujícímu brankářovi naznačil pohyb, položil si brankáře a dopravil puk do brány - 4:3.Následovala dlouhá doba, kdy se na ledě nic podstatného nedělo. Až přisla devětapadesátá minuta. Trenét hostí se rozhodl stáhnout brankáře. Hrálo se power-play, když Michal Milotínský přes půl hříště dovršil obrat domácích na konečných 5:3. Chomutov porazil doma Havířov 5:3.

Další zápas odehrají junioři v sobotu, kdy přivítají od 13:30 ostravskou Porubu.