Junioři KLH podlehli BK Mladá Boleslav na jeho ledě 1:4

Napsal 24.10.2009 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V 19. kole NOEN extraligy juniorů zajížděli junioři KLH na led BK Mladá Boleslav. Domácí využili v 10. minutě přesilovku Krejčíkem a v 19.minutě zvýšil na 2:0 Kadlček. Druhá třetina branku nepřinesla a když ve 47. minutě zvyšoval za domácí Belay na 3:0, zdálo se o výsledku rozhodnuto. Hosté ale Kerchem v 50. minutě snížili na 3:1, ale poslední slovo měl dnes podruhé Belay a upravil na konečných 4:1 pro bruslařský klub.
19.kolo so 24.10.2009
MBL
4:1(2:0, 0:0, 2:1)
Ml.Boleslav
Hrubý - Švaříček, Houser, Vrba, Mikulaštík, Soukup, Čížek, Martínek - Krejčík, Sajdl, Hájek, Jiránek, Belay, Loskot, Velechovský, Kadlčík, Rys, Protivný, Lenc
Alexa - Dostál, Pinka, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta, Průcha - Kalinovič, Mála, Mužík, Csányi, Hofmeister, Kerch, Milotínský, Kůs, Kolář

Do utkání vstoupily oba celky opatrně. Úvodní minuty nabídly převážně boj o střední pásmo. První vyložené šance se diváci dočkali až v deváté minutě. Lenc sice ještě v kombinaci s Čížkem neuspěl, vynutil si však důležité vyloučení. V následné přesilové hře totiž usměrnil Lukáš Krejčík tvrdou střelu Soukupa a vstřelil tak úvodní branku zápasu.

Chomutov se pokoušel co nejdříve odpovědět. Střela Hofmeistera sice mladoboleslavskému brankáři nadělala problémy, na vyrovnání to však nestačilo. A tak znovu udeřila Mladá Boleslav. První šanci domácímu útočníkovi ještě gólman hostí zneškodnil, po vhazování se už ale boleslavský forvard mohl radovat. Hosté sice dokázali vyhrát buly, ale jejich špatnou rozehrávku vystihl Jiránek, předložil právě Liborovi Kadlčíkovi a ten střelou zápěstím zpoza kruhů překvapil strážce chomutovské svatyně. Boleslavští pro zbytek třetiny drželi kotouč na svých hokejkách s jednoznačným cílem, a to neinkasovat.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Chomutovští. Jak se z hlediska disciplíny povedlo Mladé Boleslavi první dějství, které přežila bez jediného vyloučení, tak za necelou minutu a půl usedli krátce po sobě hned dva domácí borci. Boleslav ale dlouhé dvojnásobné oslabení ubránila skvěle a Hrubý se ani nemusel moc zapotit, aby zabránil vyrovnání. Hosté zvyšovali tempo a hnali se za kontaktní brankou. Přečíslení dva na jednoho však nedokázal zakončit do poloprázdné branky Kalinovič. Když po pěkné souhře celé první formace přestřelil boleslavský Krejčík, oba celky odcházely do šaten za nezměněného stavu.

Závěrečné dějství nabídlo honbu hostí za zdramatizováním utkání a přesnou a bezchybnou defenzivu Boleslavi s čekáním na šance k protiútokům. Jednu takovou využil Martin Belay, který po příhře Lence vyvezl puk až ze své obranné třetiny, objel branku a zakončil pod bezmocného brankáře. Z tříbrankového vedení se však Mladá Boleslav neradovala dlouho. Necelé tři minuty poté se konečně dočkali vstřelené branky i Chomutovští. Hosté se nastěhovali do útočné třetiny a tak dlouho dotírali kolem brankoviště, až puk dostal za brankovou čáru Aleksandr Kerch.

Chomutov se začínal zdvihat k závěrečné honbě za vyrovnáním. Jeho snahu však narušil nešetrný zákrok jednoho z hostí, který způsobil Kadlčíkovi tržnou ránu v obličeji a dostal čtyřminutový trest. Pro mladoboleslavského hokejistu tak zápas skončil. Jedinou šanci si v dlouhé přesilovce dokázal vytvořit Loskot, který se prosmýkl kolem obránců, svůj blafák však nedokončil a puk se mu svezl z hole do rohu. Následně byl u mantinelu tvrdě sražen Krejčík a spoluhráči se ho ihned rozjeli pomstít. Na hřišti se vytvořily boxující dvojice. Všichni aktéři byli vyloučeni a pokračovalo se.

Hosté si vzali timeout a ve snaze o vyrovnání sáhli ke hře bez brankáře. To se neukázalo jako šťastné rozhodnutí, jelikož svou druhou branku přidal Martin Belay a rozhodl tak o osudu utkání. To ale neunesli hráči Chomutova odpykávající svůj trest a po další slovní potyčce se vrhli na trestnou lavici Mladé Boleslavi. Domácí hráči je ale rychle uvedli do patřičných hranic a rozhodčí Chomutovské okamžitě vykázal do kabin. Ve zbytku zápasu se už nic zásadního nestalo a utkání tak skončilo vítězstvím Mladé Boleslavi v poměru 4:1.