Junioři deklasovali Vítkovice a posunuli se na čtvrté místo

Napsal 21.12.2015 David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští junioři přivítali v rámci devětadvacátého kola DHL Extraligy juniorů vrstevníky Vítkovic. Piráti do utkání vstoupili kvalitně a již po čtyřech minutách skóroval Wágner, který trefil brusli obránce. Hostům se povedlo do konce třetiny vyrovnat, ale pak už to byla jen chomutovská jízda. Dvakrát se prosadil Josef Rindoš, branku dal i Lukáš Blaha, Jaroslav Kulich a v předposlední minutě přidal svůj druhý zářez také František Wágner.
29.kolo po 21.12.2015
7:2(1:1, 3:0, 3:1)
VIT
Danylec – Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Černý – Wágner, Navrátil, Palička, Részegh, Tůma, Adámek, Kellerstein, Rindoš, Kulich, Strunz, Polák
Vítkovice
Wanecki – Šendera, Adamík, Charvát, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Šala, Malina, Žiak, Raška, Danielčak, Kmošek, Kafka

4. Wágner (Palička, Részegh), 25. Rindoš (Černý, Cestr), 36. Rindoš (TS), 40. Blaha (Palička), 44. Kulich (Navrátil), 52. Kellerstein (Strunz, Polák), 59. Wágner (Palička)
Vítkovice
13. Malina (Danielčak), 51. Danielčak (Malina, Ďurkáč)

7:3
2:1
0:0
39:33
Krob – Coubal, Šulo

Chomutovští hokejisté do utkání vstoupili aktivně a již ve čtvrté minutě šli do vedení. Tamás Részegh poslal puk na pravou stranu, kde byl volný František Wágner, který ještě přihrával do brankoviště. Z této pozice si jeden z hostů puk srazil do branky a bylo to 1:0. Za necelých deset minut byl ovšem opět vyrovnáno. Vlastimil Malina nahodil puk na branku padáčkem, Danylec očekával teč, ale ta nepřišla, a tak puk zapadl za jeho záda.

Druhá třetina patřila Pirátům. V pětadvacáté minutě se po střele Roberta Černého prosadil pohotovou tečí Josef Rindoš,který tak navrátil vedení na chomutovské hole. O jedenáct minut a šest sekund později ujel do úniku Navrátil, který byl seknut přes prsty a rozhodčí nařídil trestné střílení.Josef Rindoš se rozjel proti brankáři a krásnou kličkou jej vymíchal. Čtvrtá branka přišla v úplném závěru třetiny. V poslední sekundě vypálil na branku Lukáš Blaha a jeho spíše nahazovaný puk zapadl za záda brankáře Waneckia.

Čtyřbrankové vedení vystřelil po třech minutách uběhnutých ze třetí periody Jaroslav Kulich, který puk dovezl do branky a se štěstím přidal další branku. Vítkovice sice zásluhou důrazného Josefa Danielčaka snížili, ale minutu na to přidal podobnou branku Adam Kellerstein. V závěru zápasu dal pak krásnou branku František Wágner, kterému se povedlo zasunout puk mezi betony hostujícího brankáře. Chomutovští junioři tak deklasovali Vítkovice a připsali si tři body do ligové tabulky.

Robert Kaše (Chomutov): „Utkání se nám vydařilo už od první minuty. Myslím si, že jsme byli od první minuty lepším celkem a více jsme si za třemi body šli. Kluci si za výkon zaslouží díky a pokud to tak půjde i nadále, tak to bude jedině dobře.“