Junioři dotahovali tříbrankové vedení Sparty, ale na body nedosáhli

Napsal 23.01.2016 Michal Luxa
P r a h a / C h o m u t o v - V rámci pětatřicátého kola DHL extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Sparty, kde prohráli 2:3. Chomutovští mladíci po čtyřiceti minutách prohrávali o tři branky, ale v závěrečné periodě dvěma brankami zdramatizovali vývoj zápasu. Ovšem na body již nedosáhli, a tak odjíždějí z Prahy s prázdnou. O branky severočechů se postarali Jakub Hierman a Martin Strunz.
35.kolo so 23.1.2016
SPA
3:2(1:0, 2:0, 0:2)
Sparta
Pírs – Jandus, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben – Krátký, Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Šmerha, Procházka.
Lukeš – Meliško, Páleník, Hierman, Hlaváček, Lidák, Novák, Wágner, Polák, Krivošík, Dimitrov, Tůma, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz.

Sparta
10. Kulda (Sladkovský, Schwamberger), 22. Hozák (Györi, Lojka), 29. Györi (Hozák, Lojka)
42. Hierman (Polák, Tůma), 55. Strunz (Macháček, Tupý)

6:6
0:1
0:0
30:38
56
Škrobák – Laczko, Marek

V rámci 35. kola DHL Extraligy cestovali chomutovští junioři na led pražské Sparty. Vstup do zápasu se jim nevydařil, nejen že neproměnili nabídnutou početní výhodu, ale v čase 10:00 inkasovali. Puk za Lukešova záda dopravil Vojtěch Kulda.

Na další změnu skóre si v holešovické hale museli počkat do úvodní minuty druhé části, kdy navýšil sparťanské vedení Jiří Hozák. Spartě se povedlo zhruba v polovině střetnutí odskočit už na rozdíl tří branek, když Lukeše překonal Marek Györi.

Hráči s velkým S na hrudi tak po čtyřiceti minutách vedli již 3:0, ale Piráti ve třetí periodě přidali a díky rychlé kontaktní brance Jakuba Hiermana se dostali zpátky do zápasu. Na drama v závěrečných minutách duelu zadělal svou trefou Martin Strunz. Více už ale Chomutovští nestihli, a tak si z ledu Sparty odvezli těsnou porážku 3:2.