Junioři navázali na vydařený víkend, vyhráli v Liberci 5:3

Napsal 19.10.2009 Aneta Kořínková, Václav Mohelník
C h o m u t o v - Krize je pryč. I tak by se dalo vyjádřit počínání juniorů KLH Chomutov o víkendu. Po vítězství v pátek proti Karlovým Varům 5:3, v sobotu nad Litvínovem 7:4, zvítězili i dnes. V Liberci si připsali výhru 5:3 a tři cenné body do extraligové tabulky. O vítězství rozhodla poslední desetiminutovka, kdy Chomutov otočil stav utkání z 3:2 na 3:5. Branky Chomutova zařídili dvakrát Mužík s Kalinovičem a výhru hostí dovršil Milotínský.
17.kolo po 19.10.2009
LIB
3:5(1:1, 0:1, 2:3)
Liberec
Blažíček - Niko, Lacek, Hobza, Hataš, Šefl, Pulec, Sobotka, Pánek, Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Vařecha, Mulač, Brokeš, Klíma, Bittner, Maďar.
Alexa - Meravý, Dostál, Pinka, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta, Průcha, Ptáčník, Kalinovič, Mála, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Wszolek, Milotínský, Kůs, Bečvář.

Liberečtí junioři přivítali v 17. kole na domácí půdě Chomutov. Hned v první minutě je Severočeši potrápili třemi ostrými střelami na Blažíčka a silnou ofenzívou. Domácí téměř nepustili ke kotouči. První nepříjemnou chvilku připravili hostům až v šesté minutě Tomáš Filippi a Jaroslav Kedršt, který se po Filippiho přihrávce snažil kotouč dorazit za Alexovy betony. Hra se přesunula do obranného pásma Chomutova a Liberec přitvrdil. Domácím však energie dlouho nevydržela, začali ztrácet puk, a tak se museli spolehnout na gólmana. Robin Blažíček se v bráně opět skvěle vyznamenal, když vychytal tři po sobě jdoucí ostré střely z hokejek Severočechů a s čistým kontem započal desátou minutu. V patnácté minutě předvedla domácí trojka Lukáš Vařecha, Tomáš Filipi a Jaroslav Kedršt výbornou akci, kterou Lukáš Vařecha proměnil v první gól. O dvě minuty déle se kotouče ujal hostující Michal Milotínský, přihrál Jakubovi Mužíkovi, ten dorazil puk za Blažíčkova záda a tři minuty před koncem třetiny vyrovnal na 1:1.

Již ve dvacátétřetí minutě se v levém rohu liberecké brány začernal kotouč a to díky tvrdé střele Martina Kalinoviče, kterému přihrál Jaroslav Kůs. O minutu později se na Kalinoviče pokusil navázat Michal Milotínský, ale Blažíčkovi se podařilo kotouč odrazit. Toho opět využili hosté, ujali se puku a znovu domácímu gólmanovi připravili perné chvilky. Blažíček však nic nepodcenil a do konce třetiny Liberec neinkasoval jediný gól. V závěru Severočechy stihl potrápit ještě Tomáš Filippi. Ten zachytil nepřesnou přihrávku hostů a sám vyjel na Alexu. Vystřelil, ale puk se odrazil od horní tyčky a skončil v ochranné síti.

V úvodu třetí třetiny domácí Tygři konečně vystrčili drápy a do boje se vrhli se značnou asertivitou a enegií. Bylo až k podivu, kde svoji sílu v průběhu přestávky nabrali. Kotouče se v první půlminutě ujal Tomáš Filippi, využil přesilovky pět na tři, a za asistence Tomáše Hobzy doslova procpal puk do pravého rohu soupeřovy brány. Ve čtyřicátéosmé minutě ho následoval Jaroslav Kedršt, který výborně zpracoval Klímovu přihrávku a zvýšil skóre na 3:2. Pak se ale vše nečekaně obrátilo a domácím se přestalo dařit. Hosté Tygrům připravili velmi nepřehlednou situaci před bránou, Blažíček přes hráče téměř nic neviděl a asi proto čekal střelu z pravé strany. Nestihl se však už přemístit do druhého rohu a inkasoval svůj třetí gól, opět z hokejky Jakuba Mužíka - 3:3. V padesátédruhé minutě Severočechy znovu potěšil kotouč v síti domácích, tentokrát zásluhou ostré a přesné střely Martina Kalinoviče. I přes to, že Severočeši na domácí půdě neztráceli naději a bojovali ze všech sil, nedokázali ubránit chomutovskou přesilovku dvě minuty před koncem utkání. V padesáté osmé minutě zakončil utkání po přihrávce Jakuba Hofmeistera Michal Milotínský a zápas skončil jasným vítězstvím hostujícího Chomutova 5:3.