Junioři neskórovali a druhé semifinále patřilo Spartě

Napsal 25.03.2014 Antonín Domanický
P r a h a / C h o m u t o v - Druhé semifinálové utkání přineslo čekání na gól až do čtrnácté minuty. Za Spartu se trefil Černoch a domácí museli proti Pirátům hájit těsné vedení. To i přes snahu hostů drželi až téměř do konce zápasu. Chomutovští byli donuceni odvolat brankáře a hrát v šesti. V této situaci udeřili Pražané podruhé a zvítězili těsně 2:0. Po druhém zápase je tak semifinálová série srovnaná.
SF2 út 25.3.2014
SPA
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Sparta
Neužil – Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina – Schwamberger, Procházka, Arnošt, Soumelidis, Litera, Chlapík A., Brzobohatý, Chlapík F., Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc
Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Šťovíček, Hammerbauer, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, Kaše

Sparta
14. Černoch (Procházka, Vokurka), 59. Chlapík (Pulkrab)

4:4
0:0
0:0
33:39
156

Opatrnost – to byl hlavní aspekt úterního zápasu v pražské Tipsport areně. Oba celky kladly důraz na zajištěnou obranu a do odvážných útočných akcí se pouštěly jen zřídkakdy, čemuž také odpovídá podoba výsledného skóre.

První šanci si vypracoval až po necelých čtyřech minutách utkání domácí útočník Brzobohatý, ale z prostoru mezi kruhy trefil jen Dvořákovu náruč. V zápětí neúspěšně nahazoval kotouč na chomutovského brankáře nejdříve Slavíček a poté Procházka. Pokus druhého jmenovaného skončil po teči chomutovského obránce v ochranné síti. Do protiútoku se dostal Chomutov zásluhou Chrpy, který vysoko napřáhl na modré čáře a proti jeho projektilu zasáhl Neužil levým betonem s menšími problémy. Hra plná dobrých obranných zákroků trvala až do 14. minuty, kdy Piráti propadli ve středním pásmu. V úniku dva na jednoho přihrál Procházka k levé tyči najíždějícímu Jiřímu Černochovi, který backhandovým blafákem umístil puk pod víko Dvořákovy branky. Hostům činil problémy přechod středního pásma, většina jejich akcí končila ofsajdem. Výjimkou byla Šťovíčkova jedovka z mezikruží, proti které musel Neužil zasahovat lapačkou. První dvacetiminutovku zakončil střet na červené čáře, když si domácí Černoch počkal na nic netušícího rozjetého Vránu.

Vyrovnávací gól měl na holi z kraje druhé části Hejcman, ale puk mu před Neužilem na poslední chvíli sjel z hole. Aktivní vstup do třetiny podpořil ranou z jízdy od modré čáry chomutovský Michálek, Neužil tentokrát zasáhl vyrážečkou. Při faulu domácího Bréma Piráti nepustili Spartu ze třetiny, nicméně holešovický brankář nemusel téměř zasahovat do hry. Přesilovou hru si zahrála také Sparta po faulu Lehnerta, ale vytvořit souvislejší tlak se domácímu týmu nepodařilo. Naopak Lehnert se po vypršení trestu rovnou zapojil do hry a svižnou střelou od levého mantinelu prověřil sparťanského brankáře. Po polovině zápasu se dostal do velké šance chomutovský Huňada, když na obránci domácích vybojoval zdánlivě ztracený kotouč a ocitl se sám před Neužilem. Ze dvou metrů před bránou nedokázal zvednout kotouč nad jeho levý beton. Následné nepřesné přihrávky na obou stranách kouskovaly hru zakázanými uvolněními až do druhé přestávky.

Poslední třetinu zahájili lépe domácí. A. Chlapík se málem prokličkoval mezi čtyřmi piráty až před Dvořáka, ale na poslední chvíli mu jeden z nich špičkou čepele vypíchl puk. Po něm dorážel nahozený puk na chomutovskou bránu Brejcha a těsně minul levou tyč. Při vyloučení domácího Vokurky se v útočném pásmu usadil Chomutov. Dobré kombinaci jeho hráčů chyběla nebezpečná střela. Obrovskou příležitost k vyrovnání měl Černý, který se dostal k dorážce z levé strany Neužilovy branky, ale jeho pokus vytěsnil brankář skluzem. Do úniku se na druhé straně dostal jako při prvním gólu opět Černoch a za cenu vyloučení musel zachraňovat situaci Michálek. Přesilovou hru Sparta nevyužila. Piráti v posledních minutách základní hrací doby přidali na tempu, když se uvolnil ke střele po vhazování Chrpa a po něm zkoušel překonat Neužila nahozením Vrána. Svůj tlak podpořili odvoláním Dvořáka a hrou se šesti hráči v poli, ale kýžený efekt se nedostavil. Ke kotouči se dostal v 59. minutě Adam Chlapík a ve spolupráci s Pulkrabem pojistil definitivně vítězství Sparty zasunutím puku do opuštěné chomutovské klece.