This text will be replaced


JUNIOŘI - reportáž

Junioři nestačili na Jihlavu, která vyhrála venku poprvé v sezóně

Napsal 10.10.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti v dalším kole DHL extraligy juniorů přivítali Jihlavu, která během čtyř venkovních utkání ani jednou nevyhrála. V Chomutově se jí to ovšem povedlo, a to hlavně díky přesným zásahům ve třetí třetině. Na vítězi utkání nic nezměnila ani branka Pirátů v předposlední minutě.
13.kolo po 10.10.2016
CHM
2:3(0:0, 1:1, 1:2)
JIH
Chomutov
Strejc – Buchtela, Kopic, Novák, Lidák, Smutný, Běhula, Hajič – Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Svoboda, Navrátil, Šilar, Wágner.
Jihlava
Brož – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Krtek – Maštera, Hejna, Heinrich, Mejzlík, Kristian, Berka, Peschout, Čermák, Kraučuk, Rezek.

Branky a nahrávky

Chomutov
25. Chlán (Polák, Novák), 58. Wágner (Részegh, Palička).
Jihlava
24. Maštera, 46. Heinrich, 55. Váňa (Heinrich, Hejna).

Statistiky

Vyloučení
3:6
Využití
1:0
V oslabení
0:1
Střely na branku
34:24
Rozhodčí
Zubzanda – Belko, Fiala.

Shrnutí

Hned v první minutě se do šance dostali hosté. Richard Peschout dostal kotouč před branku, kde se mu ale nepovedlo překonat Alexe Strejce. Utkání bylo hodně vyrovnané a další šance byla k vidění až ve dvanácté minutě. František Wágner se zjevil před brankou, ale Jana Brože střelou k tyčce nepřekonal, puk skončil těsně vedle. Do konce třetiny byla k vidění jedna tyčka a branka, která přišla po siréně.

Jihlavě vyšel opět start třetiny. Sice se Aleši Heinrichovi nepovedlo v první minutě třetiny zakončit v tváří tvář brankáři, o tři minuty později ovšem hosté již vedli. Vojtěch Mastěra si najel před branku, kde bekhendem zamířil pod víko a otevřel tak stav utkání. Vedení celku z Vysočiny vydrželo necelou minutu. Petr Chlán dostal přihrávku na pravý kruh, odkud bekhendem vyrovnal.

Závěrem druhé periody byli aktivnější domácí hokejisté. Nejdříve to zkoušel Filip Palička, který zakončoval z mezikruží, ale branku pouze přestřelil. Po něm byl v šanci také Jakub Navrátil, ale ani on neskóroval.

V šestačtyřicáté minutě se po levé straně do zakončení dostával Aleš Heninrich, který střelou na přední tyčku pod břevno poslal svůj celek do vedení. Domácí moc šancí neměli, a tak přišla třetí branka hostů. David Váňa napřáhl od modré čáry, odkud se mu povedlo překonat Alexe Strejce, který toho moc neviděl.

Chomutovu se ještě povedlo snížit. František Wágner se dostal k puku před brankou a střelou po zemi překonal bezmocně natahujícího se Jana Brože. Domácím se v posledním tlaku nepovedlo vyrovnat, a tak si tři body odvezli hosté.