Junioři otočili utkání s Litvínovem a připisují si důležité vítězství

Napsal 22.12.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v - Až 22. prosince se v DHL extralize juniorů odehrálo derby, v němž Piráti zdolali Litvínov 4:2. Ovšem do vedení se dostali hosté, jenže soubor Jaroslava Becka se nevzdal a převážil misky vah na svou stranu. Branky Chomutova postupně stříleli Josef Bajer, Martin Hřebíček, Tomáš Adámek a Adam Novák. Tříbodová výhra posunula juniorský tým zpátky mezi celky hrající play-off.
27.kolo pá 22.12.2017
4:2(0:0, 2:1, 2:1)
LIM
Běhula – Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Danov, Polák Hřebíček, Chlán, Kulich, Šeliga, Šišolák, Šilar, Ouřada, Adámek.
Litvínov
Š. Havlík – Urbánek, Macháč, Franc, D. Havlík, Březák, M. Havlík, Starý – Kučera, Leitner, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Svoboda, Krsek.

26. Bajer, 28. Hřebíček (Hajič), 43. Adámek (Bajer, D. Novák), 46. A. Novák (Ouřada)
Litvínov
25. Bárdoš (Bečvář), 56. Bečvář (Drašar, Bárdoš)

Tomáš Hajič (CHM) - 10. min. zásah do oblasti hlavy a krku

Již ve třetí minutě se Litvínovští prodrali do první velké příležitosti. Ovšem zakončení Marka Havlíka vytěsnil ramenem domácí brankář. Těsně po polovině úvodní periody měl hodně času Martin Franc, jenže proti jeho pokusu vytasil pěkný zákrok lapačkou Richard Běhula. O minutu později si mezi kruhy nabruslil Jan Bečvář, který z mezikruží rozezvonil brankovou konstrukci.

V čase 15:50 ujeli černožlutí do přečíslení, přihrávku dostal Dominik Havlík. Jenže domácí maskovaný muž stále držel čistý štít. Devatenáct vteřin po začátku druhé třetiny se Tom Polák protáhl kolem beka až před bránu, ale jeho zakončení na první tyč si Šimon Havlík pohlídal. O minutu později se opět cinkalo na chomutovskou svatyni. Z levého kruhu pro vhazování vypálil až příliš přesně David Drašar, jenž trefil břevno.

Na světelné tabuli svítil čas 24:44, když se poprvé měnilo skóre. Střelecký pokus Jana Bečváře vyrazil Richard Běhula jen pod sebe. Na hranici brankoviště se nejlépe zorientoval JAN BÁRDOŠ, který neměl problém dopravit černou gumu za brankovou čáru - 0:1.. Jenže po minutě a čtrnácti vteřinách bylo opět vyrovnáno. Také Piráti využili hru v početní výhodě, když se na modré čáře napřáhl JOSEF BAJER. Jeho pumelice tak zastavila až síť - 1:1.

V osmadvacáté minutě vystřelil od modré čáry Tomáš Hajič, jehož zakončení bylo sražené hráči v předbrankovém prostoru. Puku se zmocnil MARTIN HŘEBÍČEK, jenž využil situace a střelou po ledě překonal litvínovského gólmana - 2:1. A mohlo být pro hosty ještě hůř, jenže to by Kryštof Ouřada musel z hranice brankoviště přehodit beton Tomáše Hajiče. V čase 33:34 si Tomáš Hajič našel soupeře, jehož srazil k ledu. Okamžitě přišla pomsta a od té doby se začaly souboje dohrávat.

Dvě a půl minuty po začátku poslední dvacetiminutovky odskočili domácí na dvoubrankový rozdíl. Nahození Josefa Bajera zachytli TOMÁŠ ADÁMEK, který zachoval pevné nervy a nedal brankáři šanci - 3:1. Téměř přesně o tři minuty později se Chomutovští radovali i počtvrté. ADAM NOVÁK obdržel přihrávku od Kryštofa Ouřady a následnou střelou našel mezeru mezi betony Šimona Havlíka - 4:1.

V polovině třetí periody ujel domácí obraně Přemysl Svoboda, jenž se snažil rozhýbat Richarda Běhulu. Ovšem při tomto snažení ztratil rychlost, a tak mu puk vypíchl vracející se obránce. O čtyři minuty později se za hostující obránce dostal Martin Hřebíček. Jenže litvínovský maskovaný muž udržel beton na ledové ploše a zastavil tak černou gumu přesně na brankové čáře. V čase 55:55 určil konečný stav zápasu JAN BEČVÁŘ, který přesně trefil místečko v horním rohu branky.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov):„Začátek byl z obou stran opatrný, protože oběma jde o hodně. Navíc to bylo derby. Chtěli jsme hrát zodpovědně a zastavit nepříznivou šňůru. I přes šňůru vyloučení, některá byla zbytečná, tak jsme to zvládli. Podařilo se nám velice brzy vstřelit vyrovnávací gól a otočit zápas. Pak jsme si to pohlídali podstatně kvalitnější hrou než v minulých utkáních.“