Junioři po nepovedené první třetině prohráli derby s Litvínovem

Napsal 23.01.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Poslední zápas první části NOEN extraligy juniorů nabídl derby mezi druhým Chomutovem a čtvrtým Litvínovem. Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě Trübenekr, dvě minuty před koncem první sirény ho napodobil Šrámek. V úvodu druhé části poslal hosty do tříbrankového vedení Mical, domácí poprvé skórovali až ve 31. minutě, kdy se trefil Jakub Novák. O tři minuty později domácí využili přesilovou hru, konkrétně Kopáč. Poslední třetina byla více než vyrovnaná, aktivnější však byli Piráti, jenž si vytvářeli jednu šanci za druhou. Když se ale minutu před koncem trefil do prázdné branky Šrámek a v 60. minutě i Smolka, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Litvínovští si tak z Chomutova odvážejí tři body a svého rivala porážejí v letošní sezóně podruhé.
33.kolo st 23.1.2013
2:5(0:2, 2:1, 0:2)
LIT
Strmeň - Havel, Pelc, Dobrovolný, Kopáč, Šulák,Szathmáry, Horváth - Kaše, Kolář, Hammerbauer, Fronk, L. Novák, Peštuka, Lehnert, J. Novák, Huňady, Hejcman, Macháček, Chrpa, Hlava.
Litvínov
Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Střejček, - Jurčík, Šrámek, Písařík, Kuchař, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Mical, Švarc, Zavřel, Válek, Smolka.

31. J. Novák (Novák), 34. Kopáč (Lehnert, Hammerbauer)
Litvínov
3. Trübenekr (Cvrk, Fučík), 18. Šrámek (Kokeš), 25. Mical (Šrámek, Písařík), 59. Šrámek, 60. Smolka (Kokeš)

4:6
1:0
0:1
51:35
120

V úvodu severočeského derby byli mírně aktivnější domácí tým, ovšem hned první šance Litvínovských, ze třetí minuty, skončila brankou. David Cvrk efektivní přihrávkou přes půl kluziště našel volného JANA TRÜBENEKRA, jenž se dostal až před gólmana domácích, kterého prostřelil pod lapačkou – 0:1.

Dvě minuty před koncem se hosté prosadili podruhé, čemuž pomohla velká hrubka domácí obrany. Martin Kokeš nahazoval Kotouč na domácí branku, puk se odrazil od jednoho domácího obránce až k volnému JAKUBU ŠRÁMKOVI a litvínovský kapitán neměl s uklizením puku do odkryté branky sebemenší problém – 0:2.

V úvodu druhé části se hosté prosadili potřetí. Hlavní rozhodčí signalizoval výhodu hostů, Pavel Písařík přihrával Jakubu Šrámkovi, jenž vyslal MARTINA MICALA do úniku a ten zvolil proti domácímu brankáři kličku a s přehledem proměnil – 0:3.

Pirátům se podařilo během tří minut snížit na rozdíl jediné branky

Přesně v polovině už se domácí prosadili. Sotva skončilo hostující vyloučení, Lukáš Novák spíše vyhazoval kotouč, toho se ujal JAKUB NOVÁK, jenž z mezikruží prostřeluje hostujícího gólmana v tomto utkání poprvé – 1:3.

Hosté doplatili na svou nedisciplinovanost. Ve 34. minutě, po kombinaci Lehnerta a Hammerbauera, využil přesilovou hru PATRIK KOPÁČ, jenž výstavní ranou snížil na rozdíl jediné branky – 2:3.

Piráti dvakrát inkasovali při hře bez brankáře

To bylo ale z Chomutovské strany, co se týče vstřelených branek, vše. Ve třetí třetině byla hra více než vyrovnaná, oba týmy si dokázaly vytvořit několik šancí, ovšem na obou stranách je likvidovali dobře chytající brankáři. Minutu před koncem domácí pokoušeli o vyrovnání hrou bez brankáře. V šesti lidech kombinovali před Horákem, poté ale špatně puk zpracoval domácí kapitán Hammerbauer, jenž tak umožnil protiútok hostů. JAKUB ŠRÁMEK svou druhou brankou v utkání vrátil Litvínovským klid, hosté vedli znovu o dvě branky – 2:4.

V šedesáté minutě byl vyloučen Trübenekr a Piráti tak nadále hráli bez brankáře, v šesti proti čtyřem. Černožlutým se však znovu do odkryté klece podařilo skórovat, tentokrát se trefil PAVEL SMOLKA, jenž pečetil vítězství Litvínova – 2:5.

Litvínovští tak poskočili v tabulce na třetí příčku, Piráti zůstávají druzí. Pro chomutovské juniory to byl poslední zápas první části, na Litvínovské borce čeká ještě utkání s Kladnem.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Na ten stav kádru, jenž se vyvinul těsně před zápasem a na tu sílu, se kterou přijel Litvínov, je výsledek a samozřejmě dva góly v power-play docela krutý. Taková ta vnitřní disciplína a koncentrace na utkání nebyla na dostatečné úrovni, abychom tu převahu, kterou jsme jednoznačně více než půl zápasu měli, proměnili ve vítězství.“

Radek Mrázek (HC Verva Litvínov): „Musím říct, že jsme začali hodně dobře. Soupeři jsme nedovolili nás dostat pod tlak. První třetina pro nás skončila hodně příznivým výsledkem a znovu jsme si mysleli, že budeme hrát profesorky a vlastní nedisciplinovaností jsme soupeře postavili zpátky na nohy. Třetí třetina už byla pouze o bojovnosti a nám se při power-play podařilo dát rozhodující gól.“