Junioři po urputném boji nakonec padli s Rytíři o gól

Napsal 11.11.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci 17. kola DHL extraligy juniorů Piráti přivítali na svém ledě kladenské Rytíře, se kterými nakonec po urputném boji padli 3:4.
17.kolo pá 11.11.2016
3:4(1:0, 1:1, 1:3)
KLA
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Smutný, Hřebíček, Běhula, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Svoboda, Wágner, Adámek
Kladno
Stahl (Svoboda) – Havelka, Cibák, Chládek, Šíma, Kučera, Malý – Piovarči, Patyk, Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Janeček, Řepka, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák

16. Chlán (Kulich), 36. Palička (Svoboda), 53. Buchtela (Részegh)
Kladno
22. Schildhabel, 42. Keszi, 45. Kučera (Kalaj), 57. Bláha (Zelingr, Janeček)

6:4
2:2
0:0
23:29
100
Hucl – Pešek, Malý
Marcel Hlaváček - 10 minut, zásah do oblasti hlavy a krku Marcel Hlaváček - 2 + 10 minut do konce utkání, naražení zezadu

Oba týmy vstoupily do dnešního utkání velice opatrně. Do první větší šance se dostal až v čase 10:24 Tom Polák, který se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale jeho střelu mířenou k pravé tyči dokázal Stahl skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče. Zhruba o dvě minuty později vyslal z mezikruží nebezpečnou střelu na branku Bláha. Jeho pokus Pavlát vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Chládek, ale ani on nedokázal z dorážky překonat chomutovského brankáře.

V čase 15:20 se dostali Piráti do vedení, když Kulich našel přihrávkou zpoza branky volného Petra Chlána, a ten se střelou z první nemýlil – 1:0. Před koncem první třetiny se Schildhabel dostal ke kotouči zcela osamocen před Pavlátem, ale toho překonat střelou mezi betony nedokázal.

Ihned na začátku druhé třetiny se Rytířům podařilo vyrovnat, a to když se Pavlát snažil zamezit Keszimu v tom, aby se dostal do samostatného úniku, a tak vyjel daleko z branky. Kotouč však nešťastně poslal pouze na hokejku Krešimira Schildhabela, a ten už neměl problém trefit prázdnou branku – 1:1. Zhruba o dvě minuty později se Keszi ocitl s kotoučem zcela osamocen před Pavlátem. Místo střely však volil ještě přihrávku na Schildhabela, kterému však kotouč přeskočil čepel a skončil v rohu kluziště.

V čase 25:24 se Tom Polák dostal do samostatného úniku, ale na Stahla nevyzrál. O tři minuty později se Borkovec ocitl s kotoučem zcela osamocen před Pavlátem, kterého však prostřelit nedokázal a stav utkání byl tak stále 1:1. Zhruba v polovině druhé třetiny dostal Hajič skvělou přihrávku před branku od jednoho ze svých spoluhráčů, ale Stahla v brance hostí nedokázal překonat. V čase 35:33 se ale domácí dočkali druhé branky. Filip Palička dostal puk před branku z pravého kruhu od Jana Svobody a následnou střelou nad beton Davida Stahla vrátil vedení chomutovskému celku – 2:1.

Na začátku třetí třetiny se Részegh dostal do samostatného úniku, ale svou backhandovou kličkou na Stahla nevyzrál. V čase 41:10 se podařilo Rytířům srovnat stav utkání. Vincent Keszi byl faulován v samostatném úniku jedním z obránců a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které Keszi provedl jednoduše střelou mezi Pavlátovy betony – 2:2. Zhruba o minutu a půl později se Chládek dostal zcela osamocen ke střele z vrcholu levého kruhu, ale Pavláta překonat nedokázal. To se povedlo až v čase 44:20 Vincentovi Kesziovi, který dostal skvělou přihrávku před branku od Kalaje, a jeho práce poslat kotouč do poloodkryté klece už byla snadná – 2:3.

Pirátům se podařilo opět srovnat stav utkání v čase 52:36, když tvrdou ranou z mezikruží rozvlnil síť Ondřej Buchtela3:3. Zhruba čtyři minuty před koncem utkání se Kulich dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale Stahla překonat nedokázal. Následně se dostali do přečíslení dva na jednoho dva hráči Rytířů. Patyk to vzal vše na sebe, ale branku svou střelou přestřelil. V čase 56:45 se podařilo Rytířům využít přesilovou hru a dostat se opět do vedení. Zelingr napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho střelecký pokus ještě před Pavlátem tečoval Štěpán Bláha a chomutovský brankář s tímto tečovaným pokusem nemohl nic dělat – 3:4.