Junioři podeváté bodovali, tentokrát srazili šesti góly Slavii

Napsala 20.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v jedenáctém kole DHL extraligy juniorů vyzvali na vlastním ledě Slavii, kterou vyprovodili šesti zásahy. Chomutovští si v první části vypracovali třígólové vedení, které v prostřední třetině ještě navýšili. V závěru korunovali výhru dalšími dvěma góly. Do statistik se zapsalo jedenáct hráčů a mezi nimi dvoubodoví Polák, Adámek, Hajič, Chlán a Kulich.
11.kolo pá 20.10.2017
6:0(3:0, 1:0, 2:0)
SLA
Běhula – Buchtela, Seemann, D. Novák, A. Novák, Procházka, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Rindoš, Šišolák, Šilar, Ouřada, Adámek
Slavia
Vecka – Chládek, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Melovič, Valík – Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Kolouch, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Heldák, Nedorost, Martínek

12. Ouřada (Kulich, Adámek), 15. Kulich (Köver), 16. Chlán (Polák, Hajič), 32. Procházka (Hřebíček, Hajič), 41. Šilar (Polák, Chlán), 46. Adámek (Rindoš, Novák)

Místecký – Coubal, Kokrment

Piráti vstoupili do utkání dobře, jelikož ve dvanácté minutě se puk dostal přes Jaroslava Kulicha s Tomášem Adámkem až na hůl Kryštofu Ouřadovi, jenž poslal domácí do vedení. Po nevyužité přesilovce, která následovala pár vteřin po vstřelené brance, Chomutovští opět udeřili.

Jaroslav Kulich zužitkoval přihrávku od Jakuba Kövera. Přibližně o minutu později se svěřenci Jaroslava Becka radovali už potřetí, když zvýšil na 3:0 Petr Chlán. V první polovině druhé třetiny si oba celky zahrály početní výhodu, z které nakonec vytěžili opět Piráti a konkrétně Martin Hřebíček.

Čtyřiatřicet vteřin po úvodní buly závěrečné periody skóroval Daniel Šilar, jenž prostřelil Daniela Vecka. Konečnou podobu dal skóre Tomáše Adámek, který uzavřel na 6:0. Slavii v závěru dějství nepomohly ani dvě početní výhody v krátkém sledu za sebou.