JUNIOŘI - reportáž

Junioři podruhé v krátké době prohráli s Třincem, opět inkasovali pět branek

Napsal 21.12.2016 Marcel Holl
T ř i n e c / C h o m u t o v - Juniorští Piráti cestovali v předvánoční čas na led Třince v dalším kole DHL extraligy. Vstup do zápasu se Chomutovu nepovedl a rychle prohrával, následně srovnal Krejčiřík, ale ještě do konce první části Oceláři odskočili. Domácí navýšili ve druhé třetině dvakrát vedení na rozdíl dvou branek. Kontaktní brankou vykřesal pirátskou naději Navrátil, ale v poslední minutě pojistil třineckou výhru Hrehorčák.
30.kolo st 21.12.2016
TRI
5:3(2:1, 2:1, 1:1)
CHM
Třinec
Loubal – Hrachovský, Janiczek, Bartko, G. Radzienciak, J. Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Cihlář, Mach, Flok, Hrehorčák, Irgl, Lacka, Kalus, Molin
Chomutov
Strejc – Kopic, Seemann, Gröger, Lidák, Smutný, Studený, Hřebíček – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Rindoš, Navrátil, Šilar, Wágner, T. Adámek

Branky a nahrávky

Třinec
1. Hrehorčák (Stuchlík), 17. Kaukič (Lacka, Bartko), 23. Kaukič (Lacka), 40. Stuchlík (Hrehorčák, Kalus), 60. Hrehorčák.
Chomutov
9. Krejčiřík (Seemann, Navrátil), 39. Polák (Kopic, Rindoš), 57. Navrátil (Studený).

Statistiky

Vyloučení
5:6
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
57:40
Diváci
93
Rozhodčí
Koziol – Adamec, Poruba

Shrnutí

Stejně jako před pár dny v Chomutově, také ve čtvrtečním utkání se Oceláři prosadili v úvodní minutě. Po přihrávce Kryštofa Stuchlíka se u levé tyče dostal k zakončení Patrik Hrehorčák, jenž nasměroval kotouč do sítě a zařídil vedení svého týmu.

Na opačné straně o chvíli později hrozil Tom Polák, s ranou z mezikruží si ale Loubal bez obtíží poradil a srazil ji mimo. Vzápětí mohl hrát Chomutov v početní výhodě po nedovoleném bránění Jana Kaluse. Po odpískání ale vysekl Zdeněk Gröger domácímu útočníkovi hůl, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího a pokračovalo se tedy ve čtyřech na obou stranách.

Tato herní situace mnohem více vyhovovala Pirátům. Po chybě třinecké obrany zůstal zcela sám před Loubalem František Wágner, který se po zakončení chytal za hlavu, jelikož branku svého soupeře minul. Vzápětí už se ale hosté radovali, když střelu Seemanna tečoval mimo dosah gólmana Vojtěch Krejčiřík.

Vyrovnaný stav se ale Ocelářům příliš nelíbil a o pár minut později už neplatil. Lukáš Kaukič se ve své útočné akci protáhl na pravý kruh, odkud to zkusil bekhendem a kotouč možná i trochu překvapivě proplul až za záda Strejce.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili Oceláři pohlednou kombinací. Jakub Lacka na modré čáře přenechal puk Lukáši Kaukičovi, jenž pokračoval do mezikruží a odtud propálil chomutovského gólmana. Ještě více komfortnější náskok mohl Ocelářům vytvořit Kryštof Stuchlík. Útočník s osmičkou na dresu z brejku překonal Strejce, kotouč ale z brankové čáry včas vyhodil vracející se obránce hostů.

Krátce před druhou sirénou bylo sníženo. Po přihrávce Jiřího Kopice se do kotouče opřel Tom Polák a z mezikruží propálil třineckého gólmana. Z kontaktního gólu se ale Piráti dlouho neradovali. O devětapadesát sekund později našel Patrik Hrehorčák zpoza branky Kryštofa Stuchlíka, jenž dostal puk do sítě a vrátil Ocelářům dvoubrankové vedení.

V padesáté minutě přišel zřejmě klíčový moment celého zápasu. Za nedovolené bránění měl jít pykat domácí kapitán Filip Haman, tento výrok rozhodčích se ale trenérovi Vlastimilu Wojnarovi vůbec nelíbil a vzápětí byli Oceláři v ještě horší situaci. K Hamanovi usedl také Irgl, který musel odpykat týmový trest za nesportovní chování.

S dvojnásobnou početní výhodou ale naložili chomutovští mladíci prachbídně. Obětavá třinecká trojice hosty téměř k ničemu nepustila a Loubal musel zasahovat jen proti střele Patrika Lidáka z mezikruží. Oceláři se tedy ubránili a vzápětí mohli ve vlastní přesilové hře upevnit svůj náskok.

Lukáš Kaukič zakončoval z těsné blízkosti branky, zkompletovat hattrick se ale domácí devítce nepovedlo. Nedáš? Dostaneš. Po přihrávce Adama Studeného vyzrál na gólmana Třince Jakub Navrátil a rázem to bylo o jediný gól.

V závěru utkání putoval na trestnou lavici Jiří Kopic, jenž si vykoledoval dvě minuty za faul loktem. Hosté i přesto dokázali sevřít domácí tým před Loubalem, uklouznutí Josefa Rindoše na modré čáře ale jakékoli naděje na vyrovnání pohřbilo.

Kotouče se ve středním pásmu ujal Patrik Hrehorčák a jelikož už byl v té době Strejc téměř na své střídačce, měl slovenský útočník jednoduchou práci s dovezením puku do prázdné klece. Oceláři tedy na svého soupeře vyzráli i podruhé v této sezóně a všechny body zůstaly v Třinci.