Junioři porazili i druhé pražské S, Tomáš Hajič se blýskl čtyřmi body

Napsal 21.10.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Junioři se necelých 24 po výhře nad Slavii 6:0 postavili i proti druhému pražskému celku. V rámci jedenáctého kola DHL extraligy juniorů hostili Spartu. Utkání to bylo hodně vyrovnané. Piráti vedli na začátku druhé třetiny již 3:1, ale vedení neudrželi. Za stavu 3:3 se šlo do třetí třetiny, kde rozhodla přesilová hra. Tu využil Tomáš Hajič, který ke třem asistencím přidal také jednu branku. Dvakrát se prosadil Jakub Köver.
12.kolo so 21.10.2017
5:3(2:1, 1:2, 2:0)
SPA
Pavlát – D. Novák, A. Novák, Procházka, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Rindoš, Šišolák, Šilar, Adámek
Sparta
Hofmann – Frič, Simotics, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, Jandus, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský

2. Köver (Bajer, Hajič), 19. Köver (Hajič, Procházka), 22. Chlán (Polák, Hajič), 51. Hajič (D. Novák, Bajer), 59. Kulich (Köver)
Sparta
19. Kropáček (Bílek, Rousek), 22. Nacházel (Pejchal, Arnošt), 36. Arnošt (TS)

D. Novák 10 minut, Šišolák 5 minut a do konce utkání – Pšenička 10 minut

Utkání patnáctého kola začala hodně rychle a již ve druhé minutě přišla první branka. Jakub Köver se dostal ke kotouči mezi kruhy a svižnou střelou překonal bezmocného Antonína Hofmanna poprvé – 1:0. Hned pár sekund na to mohl vyrovnat Dominik Arnošt, který ale Pavláta z levého kruhu nepřekvapil. Petr Chlán na straně druhé trefil po výjezdu zpoza branky tyč. V šesté minutě Lukáš Rousek zakončoval jen do vesty Dominika Pavláta, chomutovský fantom vymazal také bekhend Jaroslava Chlouby.

Gólově se hosté prosadili až v předposlední minutě první třetiny. Lukáš Rousek posouval kotouč od modré čáry k levé tyčce. Adam Bílek zde nahrnul kotouč do brankoviště, kde jej za záda Pavláta procpal Vojtěch Kropáček – 1:1. Vyrovnaný stav ovšem vydržel jen devět sekund, Jakub Köver hned po vhazování dostal kotouč a v úniku svižnou střelou určil stav po první třetině – 2:1.

Druhá část začala také aktivně a Piráti se dostali již do dvoubrankového vedení. Petr Chlán dostal přihrávku před branku, kde technickým pokusem navýšil vedení na 3:1. Ani tento stav ovšem nevydržel dlouho. Devětadvacet sekund na to totiž snížil po parádní kombinaci Tomáš Nacházel, Pavlát jeho pokus zblízka neměl šanci zneškodnit – 3:2.

Dvoubrankové vedení mohl vrátit Jaroslav Kulich, který ovšem v tváří tvář Hofmannovi neskóroval. Vyrovnání přišlo v šestatřicáté minutě, kdy Ondrej Šišolák ztratil kotouč a Lukáše Rousek postupoval sám na Pavláta. Rousek byl faulován, Šišolák do konce utkání vyloučen a Dominik Arnošt elegatně provedeným zakončením srovnal na 3:3.

Domácí se mohli dostat do vedení hned na startu třetí třetiny, Daniel Šilar ani Petr Chlán ovšem nevstřelili branku z mezikruží. Hra pokračovala spíše opatrnějším tempem. Jakub Köver po osmi minutách našel Tomáše Hajiče, který střílel do levé šibenice, ale trefil jen rameno Antonína Hofmanna. A když hosté nevyužili téměř dvouminutovou početní výhodu pěti proti třem, přišel trest.

Střela Daniela Nováka od modré čáry totiž propadla Hofmannovi do brankoviště, kde se úspěšně prosadil Tomáš Hajič – 4:3. Sparta byla sice nadále aktivní, ale velké šance nepřicházely. Jaroslav Kulich tak v power-play přidal pátou a poslední branku utkání – 5:3.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Utkání se Spartou bylo zcela odlišné, než páteční se Slavií, s kterou to byla bitva jako řemen, parádní utkání a skvělé vítězství. Nebylo to ovšem zadarmo, ubyli nám hráči. Bylo to pro nás těžké utkání, Sparta hraje důrazně a má rychlé hráče. Myslím si, že jsme opticky tahali za kratší konec, o to je ale vítězství cennější. Jsme rádi, že výhru kluci ubojovali a gratuluji jim.“