Junioři porazili po tuhém boji Oceláře z Třince

Napsal 24.10.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Vyrovnané utkání v rámci 16. kola NOEN extraligy juniorů mohli shlédnout diváci v SD ARÉNĚ, kam přijel Třinec, který měl před úvodním vhazováním stejně bodů jako třetí Piráti a čtvrtý byl jen vinou horšího skóre. První se prosadili z přesilovky Oceláři. Domácí vyrovnali ve druhé třetině brankou Jiřího Peštuky. Rozhodnutí přišlo ve třetině třetí, kdy se Piráti prosadili dvakrát Jakubem Vránou a Janem Hammerbauerem. Třinec se už nevzpamatoval a neskóroval. Piráti Chomutov - Oceláři Třinec 3:1.
16.kolo čt 24.10.2013
3:1(0:1, 1:0, 2:0)
TRI
Maštalířský – Michálek, Cestr, Szathmáry, Drobný, Černý, Tejnor, Ringler - N. Hlava, Peštuka, Fronk - Lehnert, Hammerbauer, D. Kaše - Janák, Paleček, Vrána - Bednář, Šťovíček, Veselý
Třinec
Svoboda – Běhal, Zahradníček, Matyáš, Heider, Valíček, M. Mičulka - Pěnčík, Franek, Kofroň, Ižacký, Helešic, O. Kovařčík, Kasala, Motloch, Ohera, Křibík, M. Kovařčík, Jaroš.

Franek(TRI) 10.min OT

Zápas, ve kterém Piráti Chomutov přivítali Oceláře z Třince, začal lépe pro hosty. Chomutov měl dobrou šanci na začátku čtvrté minuty. Chyba obrany a únik dvou domácích na brankáře. Střelecký pokus ovšem nedopadl pro domácí podle očekávání. Třinec otevřel skóre v přesilovce. JIŘÍ BĚHAL si sjel mezi kruhy a mířenou střelou pod břevno poslal hosty do vedení. V polovině sedmnácté minuty měl Chomutov šanci, kterou jim nabídli obránci Třince. Přihrávka Jana Hammerbauera na uvolněného kolegu neprošla. Piráti se pokoušeli o kombinaci, ale žádná šance se v úvodní dvacetiminutovce neujala.

Druhá část začala náporem Třince a Chomutov se jen těžce prosazoval v zakončení. Po šanci Nicolase Hlavy ujížděl sám Ondřej Kovařčík, ale obětavý zákrok Dominika Tejnora jistojistě brance zabránil. Třinec si mohl v krátké době poslat puk za svá záda sám. Obránce byl tak zmatený, že nepříjemně nasměroval kotouč na brankáře. Piráti vyrovnali v osmatřicáté minutě. Puk tečoval těsně před brankářem JIŘÍ PEŠTUKA. Po druhé části se stav vyrovnal na nerozhodný výsledek 1:1.

Poslední část rozhodla. Zlepšený pohyb na straně Chomutova zapříčinilo několik vyložených šancí před brankářem Svobodou. Třinec zahrozil ve třiačtyřicáté minutě. Dvojice Lukáš Motloch-Tomáš Franek ve stoprocentní šanci neuspěli, za což mohl i famózní zákrok Tomáše Maštalířského v brance Chomutova. Druhý gól Piráti vstřelili v padesáté minutě. Tečoval puk a následně sám dorazil bekhendem JAKUB VRÁNA. Utekly tři minuty a bylo to o dva góly. Parádní souhra útočníků a sám zakončující JAN HAMMERBAUER, který objel branku a zakončil. Třinec už nedokázal odpovědět a po vyrovnaném boji padl v Chomutově o dvě branky. Chomutov porazil Oceláře Třinec 3:1.

Jaroslav Beck, trenér Chomutova: „Zápas byl hodně těžký. První dvě třetiny se nám hodně nepovedli, byli jsme slabší. Ale bylo to také o tom, že Třinec šel do všech věcí naplno. Perfektně bruslili, hráli v obrovském nasazení, kombinovaně, důrazně a všechno jim vycházelo. Hráli stejně, jako poslední výsledky Třince ukazovaly. Nedokázali jsme se s tím srovnat, i když jsme se chystali celý týden. Hra Třince, nás hodně zaskočila. Některé hráče to trochu překvapilo. Sestavu jsme vyztužili o jednoho hráče ročníku 93 – Hammerbauera. Vyměnili jsme ho za obránce, ale také trvalo, než si zvykl na tempo, rytmus a styl hry. Bylo to hodně kostrbaté. Opravdu jsme rádi, že dvě třetiny jsme přežili a zároveň se opět našli. Hráči se uklidnili. Nedá se říci, že jsme Třinec přehrávali, ale začali hrát svojí hru. Kondičně a bruslařsky jsme šli ve třetí třetině nahoru. Byla to tvrdá dřina v zápase. Klobouk dolů! Třinec byl dobře připravený a bylo to těžké utkání. Zápas jsme otočili a nebylo z čeho brát.“

Jiří Juřík, trenér Třince: „Utkání jsme začali hodně dobře. V první třetině jsme byli lepším mužstvem. Od druhé třetiny jsme nepochopili, proč jsme začali přidržovat puk. Ztráceli jsme puky a objevily se individuální chyby. Chomutov toho nevyužil. Ve třetí třetině pokračovali ve stejném trendu, který se nám nelíbil. Nemohli jsme do zápasu zpátky naskočit a domácí svůj tlak zúročili. Padly dva góly a ty rozhodly.“