Junioři porazili značně oslabený Zlín a zajistili si tak postup do play-off

Napsal 05.03.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Do Chomutova zavítal poslední celek skupiny C - O udržení, tedy PSG Zlín. Hosté již neměli žádnou šanci na postup a přijeli ve značně omezené sestavě - tři obranné dvojice a tři nekompletní útoky. Po vyrovnané první třetině se Piráti rozjeli a do sítě Moravanů přidali dalších pět branek. Tři body jim najisto zajistili postup do play-off.
OPOFF9 čt 5.3.2015
6:1(1:1, 3:0, 2:0)
ZLN
Lukeš – Meliško, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Drobný – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, D. Kaše, Jirušek, Veselý, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa
Zlín
Haloda – Kužílek, Fridrich, Žabčík, Kobylík, Řezníček, Talán – Hlaváč, Rezek, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Hladiš

12. D. Kaše (Veselý, Wágner), 25. Veselý (Cestr, D. Kaše), 29. Wágner (Veselý, D. Kaše), 31. Chrpa (Dubeň), 53. P. Macháček (Drobný), 56. Veselý (D. Kaše, Meliško)

Janák (CHM) 10 min osobní trest

PSG Zlín již neměl pramalou šanci na postup do závěrečných bojů, a tak pravděpodobně i kvůli této skutečnosti dorazil do Chomutova ve značně okleštěné sestavě.

Oba týmy si v první třetině vytvořili několik dobrých příležitostí. Jako první se radovali domácí. David Kaše stál ve správný čas na správném místě a přesilovkovou kombinaci zakončil střelou do odkryté brány hostů - 1:0.

Hosté ale dokázali odpovědět. Obrana Pirátů zapomněla na osamoceného Michala Hlaváče, který dostal přihrávku a prostřelil Lukeše. Hosté si vytvořili ještě jednu stoprocentní šanci, ale nevyužili ji, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá třetina ale byla již zcela v režii domácích. Ti se dostali do vedení ve 25. minutě zásluhou Radka Veselého, ke kterému se kotouč odrazil od zadního mantinelu - 2:1.

O čtyři minuty později přidali Piráti další branku. Dobrý přehled o hře předvedl František Wágner, který dostal krásnou přihrávku a střelou z otočky prostřelil Halodu - 3:1.

Na Zlínských bylo vidět, že jim rychle ubývají síly, což potvrdila další branka Pirátů. V 31. minutě dostal Jakub Chrpa přihrávku do jízdy a ač byl tísněn obráncem, dokázal černou gumu poslat přesně do rohu hostující brány - 4:1.

Taktéž třetí třetina patřila Pirátům. Ti si vytvořili převeliký tlak v útočném pásmu, ve kterém se drželi takřka celou třetí třetinu. Logicky tak musela přijít další trefa v síti Halody. Petr Macháček se uvolnil a střelou do horní poloviny branky zvýšil vedení domácích - 5:1.

Poslední trefu utkání si v 56. minutě připsal Radek Veselý, který využil oslabené obrany a ustanovil tak konečné skóre na 6:1.

Robert Kaše (Chomutov): „Zlín dneska už přijel v málo lidech. Věděli jsme, že do toho zápasu musíme dobře a zodpovědně vstoupit, což se nám v první třetině moc nepovedlo, bylo to takové na půl plynu. Pak jsme ale přebrali kontrolu nad utkáním a dovedli ho do vítězného konce.“

Radek Pšurný (Zlín): „Pokud máme sílu, tak jsme schopní hrát vyrovnaný zápas. Dnešní zápas rozhodly výborně sehrané přesilovky domácích. Postupem času nám docházely síly a domácí nás přehrávali, dvakrát se trefili přesně k tyči.“