Junioři potřetí za sebou prohráli, tentokrát nestačili na českobudějovický Motor

Napsal 14.02.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci šestatřicátého kola DHL extraligy juniorů přivítali Piráti na svém ledě českobudějovický Motor, kterému dlouho odolávali, ale nakonec prohráli 3:4. Za Piráty se dvě góly blýskl Wágner, ale ani to nestačilo domácím na bodový zisk.
36.kolo út 14.2.2017
3:4(1:2, 1:0, 1:2)
CEB
Pavlát – Buchtela, Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Hajič – Polák, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Rindoš, J. Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek
Č. Budějovice
Patera – Tintěra, D. Svoboda, Farka, Kubeš, Michal, Radoš – Doktor (C), Guman, Káník, Sloboda, Tejko, Prášek, Bárta, Kadilák, Kašper

13. Wágner (Novák, Krejčiřík), 29. Wágner (Kulich, Buchtela), 58. Novák (Wágner, Rindoš)
1. Guman (Bárta, Svoboda), 10. Tejko (Guman), 41. Guman (Bárta, Sloboda), 53. Guman

3:5
1:0
0:0
52:35
120
Hlinka – Coubal, Toman

České Budějovice vstoupily do utkání velice aktivně a už po osmnácti vteřinách vedly 0:1. Tomáš Guman dostal skvělou přihrávku zpoza branky od Bárty a následnou střelou pod horní tyčku nedal Pavlátovi šanci zasáhnout – 0:1. Ve čtvrté minutě mohl srovnat Krejčiřík ve vlastním oslabení. Patera ale jeho pokus skvěle zastavil.

V desáté minutě Guman skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu. Pavláta následně ještě nepřekonal, ale chomutovský brankář kotouč vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Miroslav Tejko, a ten se střelou do odkryté klece nemýlil – 0:2. Ve třinácté minutě Piráti snížili, když se František Wágner dostal zcela osamocen ke kotouči v mezikruží, odkud se následnou střelou do pravého horního růžku branky nemýlil – 1:2.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy opatrně. Až v devětadvacáté minutě František Wágner převzal kotouč ve středním pásmu a následnou střelou z vrcholu levého kruhu pod horní tyčku nedal Paterovi šanci zasáhnout – 2:2. Zhruba v polovině druhé třetiny mohl otočit stav utkání Kulich. Jeho dorážku z bezprostřední blízkosti ale Patera skvěle chytil.

Po dalších zhruba dvaceti vteřinách měl na hokejce vedoucí branku D. Svoboda, a to když se dostal zcela osamocen ke kotouči těsně před Pavlátem. Ten však proti jeho následné střele předvedl skvělý zákrok a podržel tak svůj tým. Pět minut před koncem druhé třetiny se dostal Bárta zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho povedený pokus ale skončil jen v moci připraveného Pavláta.

České Budějovice začaly třetí třetinu úplně stejně, jako tu první, neboť se už po osmnácti odehraných vteřinách střelecky prosadily. Tomáš Guman se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu a svou střelou do poloodkryté klece opět dostal svůj tým do vedení – 2:3. Ve třiapadesáté minutě zkompletoval Tomáš Guman hattrick, když skvěle vybojoval kotouč za brankou soupeře a následně ho zasunul za brankovou čáru – 2:4.

Domácí si čtyři minuty před koncem utkání zahráli přesilovku, kterou využil Daniel Novák, který tvrdou střelou z mezikruží nedal Paterovi žádnou šanci zasáhnout – 3:4. O třicet vteřin později mohl vyrovnat Lidák, ale v samostatném úniku nevyzrál na Pateru. Minutku a půl před koncem utkání spálil obrovskou šanci na vyrovnání Wágner, který střelou do poloodkryté klece trefil jen tyčku.