Junioři přehráli, v posledním zápase v roce, Olomouc a zaslouženě si připsali tři body

Napsal 18.12.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - V rámci šestého kola nadstavby DHL Extraligy Juniorů se Piráti utkali s Olomoucí. První třetinu vyhráli svěřenci trenérů Kašeho a Skořepy 1:0. O vedení Chomutova se postaral střelou ze středního pásma Václav Cestr. Jeho úspěch napodobil ve druhé periodě Martin Strunz a Piráti tak vedli rázem o dvě branky. Toto vedení udrželi až do konce zápasu, a tak si do tabulky připsali tři body.
N6 čt 18.12.2014
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
OLO
Lukeš – Meliško, Páleník, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý, Drobný – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz.
Olomouc
Urbisch – Škoda, Nesvadba, Rašner, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Ostřanský, Kočiřík, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Beták, Kropáč, Konečný, Janás.

13. Cestr (Strunz), 25. Strunz (Černý, P. Macháček)
Olomouc

7:6
1:0
0:0
33:20
100

Od počátku střetnutí měli puk více na hokejkách hráči Olomouce, kteří v úvodních minutách několikrát nebezpečně ohrozili brankáře Lukeše. Domácím Pirátům se úvod zápasu příliš nevydařili, sice přečkali početní nevýhodu, ale sami brankáře Urbische vážněji ohrozili až kolem desáté minuty.

Přesně v polovině třinácté minuty se poprvé v utkání rozvlnila branková síť. Václav Cestr poslal střelu ze středního pásma na brankáře Hanáků, ten ale máchl lapačkou do prázdna a bylo to 1:0.

V dalším průběhu první periody byl opticky lepším celkem na hrací ploše ten domácí, avšak za záda olomouckého brankáře už žádný pirátský pokus nezamířil.

Do druhé třetiny vstoupili Hanáci početní výhodu, čehož se snažil využít Alex Rašner. Avšak ani jedna z jeho dvou střel nenadělal domácím hráčům problémy.

Když přesilovku nevyužila Mora, tak trestali Chomutovští. Martin Strunz tečoval Černého střelu od modré čáry a nedal brankáři Urbischovi žádnou šanci.

V dalším průběhu druhé třetiny bylo k vidění několik vyloučených na obou stranách a i několik dobrý šancí, zejména z pirátské kuchyně. Možná jednu z nejvážnějších měl na svědomí Jiří Tupý, který bekhendem nahodil kotouč na olomouckého brankáře, jenž ramenem vyrazil a poté lapačkou poslal puk na horní síť své branky. Po dvou třetinách tak byl stav 2:0 pro chomutovské barvy.

Počátek posledního dějství se nesl v podobném duchu, jako předcházející minuty. Piráti ohrožovali brankáře Jakuba Urbische v olomoucké svatyni, avšak marně. Na začátku pětačtyřicáté minuty dohrál Patrik Huňady u mantinelu olomouckého Konečného a dostal za to dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Olomoucký hráč byl chvíli otřesen, ale následně v utkání pokračoval.

Střelec druhého pirátského gólu Martin Strunz byl zhruba deset minut před koncem střetnutí osamocen v mezikruží, ale přestřelil. Piráti přesto pokračovali v aktivitě, i když zlobila i Mora, která své šance ve zbývajících minutách spálila a nepodařilo se jí využít ani hru s prázdnou klecí.

Piráti tak mohli po šedesáti minutách slavit důležité tři body v boji o první čtveřici týmu pro play – off.

Robert Kaše (Chomutov): „Jsme rádi za tři body, protože Olomouc se na nás před zápasem dotáhl na rozdíl jedenácti bodů. Výhrou jsme jí odskočili na čtrnáct bodů a máme to ve svých rukách, abychom se dostali do první čtyřky. Do zápasu jsme bohužel vlezli špatně. První třetiny nám prostě nejdou, nedokážeme se tak nabudit, abychom od první minuty hráli to svojí hru. Od druhé třetiny jsme tu svojí hru začali hrát, byl humbuk v šatně. Dokázali jsme Olomouc přehrát, k ničemu jsme je nepouštěli a myslím si, že to vítězství bylo zasloužené.“

Kamil Přecechtěl (Olomouc): „Já si myslím, že bylo v utkání dominantní mužstvo Chomutova. My jsme celý zápas špatně bruslili, těžko jsme se prosazovali. Měli jsme minimum střel a minimum šancí. Z toho minima, které jsme si vytvořili, jsme brankáře pořádně neohrozili. Takže ta nula na našem kontě je asi odpovídající, za to co jsme předvedli.“