Junioři přetlačili Vítkovice díky trefám v závěru utkání

Napsal 03.11.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Den po výhře v prodloužení nad Třincem se junioři postavili proti Vítkovicím, kteří ve čtvrtek prohráli v Litvínově. Piráti byli v utkání lepším celkem, ale nedařilo se jim dát branku. Ta rozhodující přišla až tři minuty před koncem, kdy skóroval Daniel Šilar, vítězství pak potvrdil do prázdné branky Petr Chlán. Další famózní výkon předvedl brankář Dominik Pavlát.
16.kolo pá 3.11.2017
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
VIR
Pavlát – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Wágner, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek.
Vítkovice
Daňa – Kunc, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek, Kučera – Gřesík, Raček, Blaško, Konečný, Klíma, Raška, Malát, Fridrich, Toman, Potočný.

Petružálek – Coubal, Kokrment

Do první šance se po nahození Kamila Klímy dostali hosté, v předbrankovém prostoru se ale nikdo z Vítkovických nedokázal prosadit. V utkání aktivní Petr Chlán zakončoval na druhé straně zpoza branky, bekhendem ale trefil jen beton Matyáše Dani. Piráti pokračovali v aktivní hře, v polovině první třetiny ale neuspěl ani jeden z dvojice Nováků. Do druhé třetiny se tak šlo za stavu 0:0, Piráti ovšem svého soupeře přestříleli.

I začátek druhé třetiny vyšel domácím Pirátům. Solidně to zkoušel střelou k pravé tyčce Tom Polák, ale ani nyní hostující brankář nekapituloval. Stejně jako po šanci Petra Chlána, jenž si najel mezi kruhy a zakončoval do připraveného Matyáše Dani. Nebezpečný byl také hostující Radim Toman, který nechráněný zakončoval z levého kruhu, Pavlát nicméně jeho pokus vytáhl nad branku.

Necelé dvě minuty na to pomohla domácímu brankáři tyčka, kterou v rychlém protiútoku napálil David Malát. Dobrá šance se v polovině utkání naskytla opět Petru Chlánovi, jenž v přesilovce zakončoval po přihrávce Tomáše Hajiče. Matyáš Daňa ovšem zlikvidoval i tento pokus. Obrovskou šanci měl nejaktivnější Ostravan, Radim Toman. V samostatném úniku napálil pouze betony připraveného Pavláta. Neuspěl ani Tomáš Adámek, který nastavoval v brankovišti hokejku, puk skončil jen na betonech Dani.

Dominik Pavlát vyhrál nad Radimem Tomanem i na startu třetí třetiny, jeho nájezd před branku a zakončení bekhendem parádně vyrazil, na druhé straně v luxusní akci střílel do vyrážečky brankáře Petr Chlán. V pětačtyřicáté minutě se Radim Toman již trefil, branka ale nebyla uznána díky postavení útočícího hráče v brankovišti. Dvě minuty na to mohl skórovat v oslabení Tom Polák, zblízka ovšem neuspěl. Minutu na to unikal na Daňu Tomáš Adámek, ale ani jeho pokus neskončil v síti.

V poslední desetiminutovce obíral Petr Chlán bránícího hráče a zakončoval. Od lapačky Dani se ale kotouč dostal mimo tři tyče. V posledních pěti minutách navíc aktivita domácích narůstala, obrovské šance Hřebíčka a Chlána neskončily brankou, to už nešlo říct o akci ze sedmapadesáté minuty. Nejlepší hráč domácích Petr Chlán ujel do protiútoku, předložil kotouč pro Daniela Šilara, jenž bekhendem rozhodl - 1:0.

Možná se čekal tlak Vítkovic, divák ovšem musel být zklamaný. Piráti svého soupeře nadále svírali a měli šance. V obrovských šancí ale neuspěli Martin Hřebíček ani Josef Bajer, zaslouženou brankou se v poslední vteřině utkání prosadil přes celé hřiště Petr Chlán - 2:0. Junioři zvládli druhé utkání v řadě a navýšili svůj bodový účet o další tři body.

Jaroslav Beck (Chomutov): „Velice těžké utkání. Každý chce body a je to od druhého místa až po patnácté hrozně vyrovnané. Jsou to těžké zápasy a nám se hra na čtyři lajny prostě nedaří. Hned jak s tím pohneme, tak je to lepší. Byli jsme o gól lepší, klukům gratulujeme a doufáme, že po reprezentační přestávce na tyto výkony navážeme.“