Junioři proti Vítkovicím vedli o dvě branky, ale nakonec je srazil zásah v poslední minutě

Napsal 23.03.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Ke čtvrtému čtvrtfinále nastoupili chomutovští hokejisté za stavu 2:1 pro Vítkovice. Pro celek trenéra Roberta Kašeho a Petra Martínka to vypadalo dobře. Od čtyřiadvacáté minutě totiž vedli 2:0, ale toto vedení se jim nakonec nepovedlo udržet. Vítkovice vyrovnaly tři sekundy před koncem druhé třetiny. Postupovou branku se jim následně povedlo vsítit jednačtyřicet sekund před koncem třetí třetiny, a tak se Ostravané zúčastní finálového turnaje.
ČF4 st 23.3.2016
2:3(1:0, 1:2, 0:1)
VIT
Lukeš – Meliško, Páleník, Blaha, Hierman, Lidák, Černý, Novák – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Tůma, P. Macháček, Adámek, Kellerstein, Rindoš, Kaše, Strunz, Veselý.
Vítkovice
Šimeček – Adamík, Charvát, Puzič, Rudl, Ďurkáč, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Kmošek, Kafka, Zdráhal, Gřeš.

16. Páleník (Kaše), 24. Šťovíček (Páleník, Meliško)
Vítkovice
38. Zdráhal (Ollender, Rudl), 40. Ollender (Zdráhal, Spratek), 60. Zdráhal (Ollender, Spratek)

6:6
2:0
0:0
35:32
500
Zubzanda, Grech – Gerát, Belko

Do první velké šance utkání se dostal v páté minutě David Kaše, kterému se ale před brankou nepovedlo překonat pozorného Šimečka v brance. Hosté se dostali do první šance v přesilovce. Vojtěch Adamík se ujal puku na pravém kruhu, odkud se mu ale Štěpána Lukeše nepovedlo překonat. V druhé polovině třetiny byla domácím nabídnuta přesilovka, která byla nakonec využita. David Kaše poslal puk po modré čáře na Jana Páleníka, kterému se svou dělovkou povedlo skórovat. Vše nastalo po velké šanci Patrika Zdráhala, kterou skvěle lapil Lukeš. Hosté měli ještě v závěru jednu šanci, ale ani ta neskončila za chomutovským brankářem.

Pro domácí to vypadalo mnohem lépe ve čtyřiadvacáté minutě, kdy se po přihrávce Jakuba Meliška dostal do útočného pásma Martin Šťovíček. Chomutovský kapitán byl nehlídaný, a tak se mu následnou bombou povedlo vstřelit branku. Přece jen mohli být ještě veseleji. Jakub Meliško přihrával na pravý kruh Šťovíčkovi, jenž vylepšoval pozici pro Radka Veselého. Ten zakončoval do odkryté branky, ale tu nakonec díky obrannému zákroku nedokázal trefit.

V závěru třetiny se tak hned dvakrát prosadili hosté. Patrik Zdráhal unikl v osmatřicáté minutě po pravé straně, nahrnul se před branku a střelou mezi betony snížil stav utkání. Nejspíše rozhodující moment utkání se tak narodil tři sekundy před koncem druhé dvacetiminutovky. Patrik Zdráhal sice z levé strany Lukeše nepřekonal. Puk se ale odrazil k volnému Samueli Ollenderovi, který střelou do odkryté branky vyrovnal.

Třetí třetina byla hodně opatrná. Přesně v polovině této třetiny měli sice oba celky velké šance, ale ani jedna neskončila brankou. Dominik Kafka ujel po pravé straně před branku, ale skórovat nedokázal. Neuspěl ani dalším pokusem Lukáš Žiak. Na druhé straně střílel z mezikruží Petr Macháček jen nad branku. Když už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, rozhodl Patrik Zdráhal. Ten si najel po levé straně do útoku a střelou k pravé tyčce poslal svůj celek do finálového turnaje.

Robert Kaše (Chomutov): „I když si myslím, že to bylo od nás dobré utkání, nezvládli jsme ho. Vlastníma chybama ve druhé třetině jsme dostali soupeře do hry, které byly v závěru potrestány. Nezbývá mi, než soupeři popřát štěstí na republice, pro nás sezóna skončila.“

Pavel Trnka (Vítkovice): „Hráli jsme s velice kvalitním soupeřem, ale hráli jsme strašně špatně. Řekl bych, že to byl náš nejhorší výkon v sezóně, bohužel pro Chomutov nás to ale posunulo na závěrečný turnaj. Bylo to z naší strany hodně špatné, ale to tak někdy prostě bývá.“