Junioři seniorský tým nenapodobili, Zlín je doma porazil v nájezdech

Napsal 08.10.2016 Antonín Domanický
Z l í n / C h o m u t o v - Ke 12. kolu DHL extraligy juniorů zajížděli Piráti do dalekého Zlína. Zde se po bezgólové první třetině dostali Chomutovští do vedení ve druhé části, po dvou gólech Jana Svobody. Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se ale domácí vzepřeli a během dvou minut vyrovnali. Zápas poté došel až do nájezdů, ve kterých byli lepší jejich protivníci.
12.kolo so 8.10.2016
ZLN
3:2sn(0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Zlín
Šimonů – Kosorin, Augustin, Váňa, Procházka, Budil, Padrnos, Gazda, Schmied, Kolařík – Kotek, Kenša, Miko, Václavek, Karafiát, Bainar, Strmiska, Horváth.
Pavlát – Kopic, Lidák, Novák, Smutný, Běhula, Hajič Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Svoboda, Navrátil, Šilar, Adámek.

Zlín
41. Václavek (Kotek), 43. Strmiska (Kenša, Miko), rozh. náj. Horváth
7. Svoboda (Palička, Šilar), 39. Svoboda (Palička)

3:5
0:0
0:0
29:32
Obadal – Novotný, Axman

Zápas začal ve svižném tempu a hned po necelých dvou minutách jsme mohli vidět první početní výhodu zápasu, kterou měli domácí. Ovšem přesilovka jim moc nevyšla, kdy Chomutov výborně bránil střední pásmo a Ševci kromě jedné střely na bránu měli také dvě zakázaná uvolnění. V dalším průběhu třetiny oba týmy skvěle bránily, a proto diváci neviděli mnoho šancí na obou stranách. A tenhle stav platil i po první početní výhodě hostů, kterou zase Zlín dokázal poctivě ubránit a nepustit soupeře do vyložené šance. Do konce třetiny bylo k vidění na jedné i druhé straně spoustu nepřesností, které ústily v zakázané uvolnění nebo ofsajdy. První třetina tím pádem skončila bez branek.

Do druhé třetiny nastoupily týmy s myšlenkou, že bezbrankový stav nebude po jejím konci platit a podle toho se také začalo na ledě bojovat. Hned na začátku třetiny tuhle snahu odnesl hostující Novák, který byl vyloučený za nedovolené bránění a domácí se tak těšili druhé přesilovce v zápase. Ale ani tahle jim nevyšla podle jejich představ a skóre se neměnilo. To ovšem platilo jen do 27. minuty, kdy se Piráti natlačili před bránu Ševců a Jan Svoboda byl nakonec ten šťastný, který puk procedil za záda brankáře Šimonů - 1:0 pro hosty. Zlín se okamžitě snažil vyrovnat a odměnou mu byla šance, kdy Jan Václavek volil v nadějné pozici nahrávku, která ale neprošla na spoluhráče. Zlínské snažení poté přibrzdil Strmiska, který byl vyloučen za hru vysokou holí. Hosté se usídlili v pásmu domácích a vytvořili si pár dobrých střeleckých pozic, než jejich snahu zastavil útočný faul Paličky, který ve snaze získat kotouč zahákoval jednoho z domácích. A když PSG byli v plném počtu, tak jim krátkou přesilovku 5 na 3 daroval hostující gólman Pavlát, který vyhodil puk mimo hrací plochu. Ale tuhle tu výhodu domácí nezužitkovali a začali zlobit zase hosté. Po dvou větších šancích, kdy skvěle zachytal domácí Šimonů, Piráti potrestali chybou domácí obrany ve středním pásmu a v úniku dva na jednoho dorážel do prázdné brány opět Jan Svoboda. Do konce druhé třetiny se už nic nestalo a hosté šli výrazněji spokojenější do šaten.

Do třetí třetiny domácí PSG Zlín doslova vtrhli a odměnou jim byli hned dva góly po necelých třech minutách. Nejprve Jan Václavek využil špatného střídání hostí a sám před Pavlátem trefil horní růžek jeho klece, aby o dvě minuty později šikovnou tečí, po nahození z rohu mantinelu, Petr Strmiska vyrovnal skóre na 2:2. Je nutné dodat, že brankář hostí Pavlát si zde měl lépe pohlídat přední tyč své brány. Po vyrovnání se do útoku pustili opět Piráti, ale těm odolával skvělými zákroky Šimonů. A když Karafiát sám v úniku nedokázal Pavláta prostřelit, zůstával stav nerozhodný. V této fázi hry se hrál hokej ve vysokém tempu se spoustou šancí na obou stranách, ale oba gólmani drželi své týmy. A jelikož nikdo už branku do konce třetiny nepřidal, šlo se do prodloužení. Prodloužení je opravdu zábava pro diváky, kdy se hraje 3 na 3. Za to trenéři musejí mít v této fázi hry hodně pevné nervy. Hrálo se nahoru dolů, kdy domácí měli o trochu více sil a drželi častěji kotouč, ale ani to nevyústilo v rozhodující gól utkání. A tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých se hned dvakrát trefili domácí a to konkrétně Horváth a Karafiát. Takže bodík navíc do tabulky si připsali Ševci, kteří se radují z druhého domácího vítězství po sobě.

Robert Svoboda (PSG Zlín): „Šťastný výsledek pro nás, tahali jsme spíše za kratší konec. Předvedli jsme bojový a týmový výkon. Hráči dostali pochvalu, že zápas nezabalili a našli sílu, aby zápas ve třetí třetině srovnali a nakonec i vyhráli.“ Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Přijeli jsme na Moravu uspět a myslím si, že se nám to podařilo. Bohužel jsme dneska vedli 2:0 a měli jsme zápas relativně pod kontrolou. Mrzí nás samozřejmě dva rychlé góly na začátku třetí třetiny, ale celkově jsme tahali za delší konec, akorát nám chyběl větší důraz do brány, kdy jsme nedokázali přidat další góly. Nájezdy už jsou spíše loterie.“