Junioři v Liberci neuspěli. Bílí Tygři vyhráli nad Piráty 4:3

Napsal 23.02.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Ve sněhové kalamitě zamířili hokejisté Chomutova na sever Čech, konkrétně do Liberce. Piráti v Liberci dvakrát vedli. Pomohla k tomu i branka v oslabení z hole Libora Šuláka. Zápas plný zvratů, nakonec rozhodl v druhé polovině třetí třetiny Matěj Psota. Piráti prohráli 3:4.
39.kolo so 23.2.2013
LIB
4:3(2:1, 0:2, 2:0)
Liberec
Jelínek - Jandejsek, Beránek, Pálek, Pilař, Havlín, Mrázek, Zuzaník, Říha - A. Chlapík, Vlk, Zacha, Bittner, Langhammer, Psota, Mikyska, Žďárský, Havlas, Frk, Vlach.
Dovina - Šulák, Szathmáry, Dobrovolný, Pelc, Horváth, Tejnor, Kopáč, Kolář - Fronk, L. Novák, Strunz, Hrabák, Veselý, Peštuka, N. Hlava, Deveri, Lehnert, J. Novák, Huňady, Chrpa.

Liberec
3. Zacha (Vlach, Havlín), 16. Bittner (Mikyska), 49. Jandejsek (Zacha, Pilař), 52. Psota (Vlach)
2. Fronk, 27. Lehnert (Chrpa), 35. Šulák (Fronk, Hrabák)

7:6
1:1
0:1
32:31
131

Dva z nejsilnějších týmů juniorské NOEN extraligy se utkaly podruhé v jednom týdnu a zatímco první zápas v Chomutově vyhráli s přehledem domácí, pod Ještědem se čekalo větší drama.

To potvrdil už po pár minutách Pirát Jiří Fronk, který využil zaváhání liberecké obrany a nekompromisně zakončil za záda brankáře Jelínka – 0:1. Netrvalo ale dlouho a mohlo se začít od nuly. Tygři ihned po brance na soupeře vlétli a když jim nešlo projít do hloubi pásma, vystřelil Pavel Zacha už od modré a puk našel cestu do chomutovské šibenice – 1:1.

Oba celky bojovaly statečně, ale chtěly rovněž vycházet ze zabezpečené obrany. Proto museli diváci čekat na větší šanci až do šestnácté minuty, kdy tlaku konečně využili domácí. Mikyska bezchybně poslal do brejku Ladislava Bittnera a ten dal ještě hezčí kličkou svému mužstvu vedení – 2:1. Piráti samozřejmě chtěli odpovědět co nejrychleji, což by se stalo, kdyby Hrabák využil šanci před brankou po skvělém pasu Lehnerta. Do první přestávky tak šli spokojeněji Liberečtí.

Druhá třetina nabídla podobnou dávku napětí jako ta první, domácí byli ovšem tentokrát prvními u slova. Krátce po začátku jim rozhodčí dali výhodu, která trvala minutu a půl, než mohl konečně sudí přerušit hru. Enormní tlak ovšem nevyužili a co víc, v přesilovce sami inkasovali. Trefil se Daniel Lenhert, který pokračoval ve svém skvělém vystoupení brankou v oslabení – 2:2.

Domácí chtěli ještě v početní převaze opět převzít vedení, k čemuž byli blízko především Vlach se Psotou. Prvního ovšem vychytal brankář Dovina, druhého zastavila branková konstrukce. Piráti tedy vzali věci do vlastních rukou a sami si přivlastnili vedení v zápase. To jim zařídil povedenou střelou do šibenice Libor Šulák – 2:3.

Do třetího dějství se tedy vstupovalo za nepříznivého stavu pro domácí šelmy. To se samozřejmě bojovnému celku nelíbilo, a tak se dalo čekat další drama. Velice blízko byl k vyrovnání už po čtyřech minutách Adam Chlapík, jehož dělovka se zastavila až o helmu strážce chomutovské svatyně. Domácí se dočkali až o další čtyři minuty, když se prosadil tentokrát Adam Jandejsek, a to parádní dělovkou od modré mezi betony – 3:3.

Už tak byla mezi domácími velká radost, že je vyrovnáno, ale to samozřejmě nestačí. To platí dvojnásob, když hrajete s týmem, se kterým máte skóre z posledních čtyř zápasů 6:23. Liberečtí tedy znovu zatlačili a tentokrát z toho těžil Matěj Psota – 4:3. Piráti se snažili o návrat ke konci, jenže Tygři byli i tak aktivnější. Vedení mohl ještě navýšit Vlach, ale ten sám v mezikruží zaváhal. Pro domácí je to i tak obrovská výhra, která je navíc posouvá na první místo v tabulce.