Junioři v posledních minutách ubránili dvoubrankové vedení a porazili Slavii Praha

Napsal 09.09.2016 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Začátek zápasu patřil Pirátům, kteří se ujali vedení 3:0 a svým forčekingem dělali Pražanům problémy. Slavia těžila zejména z přesilových her, když ze sedmi jich proměnili dvě. Slavia mocně dotahovala až v závěru utkání, ale Piráti dokázali svůj náskok ustrážit, tudíž všechny body zůstávají v Chomutově.
3.kolo pá 9.9.2016
5:3(2:0, 2:1, 1:2)
SLA
Pavlát (Strejc) – Hlaváček, Gröger, Daniel Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Běhula – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Navrátil, Šilar, Adámek
Slavia
Vacula (Šofr) – Zderadička, Krásný, Chládek, Duda, David Novák,Chvála – Matějka, Fiala, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Hradil, Kohút, Furch, Patočka

7. Navrátil, 8. Šilar (Lidák, Kulich), 28. Navrátil (Novák, Gröger), 31. Palička (Rindoš, Lidák), 51. Novák (Rindoš)
Slavia
30. Šteiner (Fiala, Matějka), 49. Kohút (Šmerha, Zderadička), 54. Zderadička (Heldák).

7:6
1:2
0:0
33:30
Místecký – Hynčica, Mašak

Od začátku to byli Piráti, kteří ovládali utkání, ačkoliv i Slávisté předvedli několik nebezpečných protiútoků.

Už v sedmé minutě se domácí dočkali prvního úspěchu. JAKUB NAVRÁTIL, který dostal od hostující obrany až příliš mnoho prostoru a střelou k bližší tyči překonal Vaculu v brance – 1:0.

To však nebylo vše. Jen o minutu později se prosadil i DANIEL ŠILAR, který tečoval střílenou přihrávku Patrika Lidáka a tím Pirátům pojistil vedení – 2:0.

Slavia hrozila hlavně z rychlých brejků, ale Pavlát nájezdy pražského týmu úspěšně likvidoval.

Hosté do druhé třetiny vstoupili oproti té první lépe, ale vážnější ohrožení branky z toho nebylo.

Naopak Piráti dokázali využít toho, že Slavia otevřela hru a vstřelili třetí branku, o kterou se postaral JAKUB NAVRÁTIL3:0.

Jen o chvíli později však přišla minela brankáře Pavláta, který si jinak jednoduchou střelu DAVIDA ŠTĚINERA nechal vypadnout z lapačky a mezi nohy mu doklouzal až za brankovou čáru – 3:1. Opravdu kuriózní gól.

Naději Pražanům ale hned sebral FILIP PALIČKA, který využil tlaku domácích a vystřelil přesně nad lapačku brankáře Vaculy - 4:1.

Vedení o tři branky po druhé třetině dodávala Pirátům klid, ale jen do 49. minuty.

To se Slávisté dokázali vyhecovat k ještě aktivnější hře, která dělala Pirátům čím dál větší problémy. DAVID KOHÚT střelou z první zakončil nádhernou akci hostů a brankář Pavlát neměl nejmenší šanci - 4:2.

Piráti však ještě od 2 minuty později dokázali odpovědět zásluhou DANIELA NOVÁKA, jehož projektil se zastavil až v síti slávistické branky - 5:2.

Ne na dlouho mohli ale Piráti zůstat v klidu. V 54. minutě mocně napřáhl FILIP ZDERADIČKA, který z první skóroval čistým průstřelem až za záda chomutovského muže v masce - 5:3.

Následovalo dalších 6 minut urputného boje. Náskok Pirátů se smrskl na dvě branky Slávisté vycítili šanci, ale zbytek zápasu už branku i přes velký tlak hostů nepřinesl.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Dobře jsme vstoupili do zápasu a hráli jsme to, co jsme chtěli. Konečně bylo vidět i napadání, které zkoušíme na trénincích a vyplácí se to, protože z toho pramenilo moře našich šancí. Naopak máme problémy s hrou v obranném pásmu, takže se snažíme co nejvíce hrát u soupeře. Udělali jsme několik chyb, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Chomutov zaslouženě vyhrál. Dali jsme dva góly v přesilovce, při hře 5 na 5 jsme ale neproměňovali šance. Byli jsme málo důrazní před brankou soupeře.“