JUNIOŘI - reportáž

Junioři v posledních minutách ubránili dvoubrankové vedení a porazili Slavii Praha

Napsal 9.9.2016 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Začátek zápasu patřil Pirátům, kteří se ujali vedení 3:0 a svým forčekingem dělali Pražanům problémy. Slavia těžila zejména z přesilových her, když ze sedmi jich proměnili dvě. Slavia mocně dotahovala až v závěru utkání, ale Piráti dokázali svůj náskok ustrážit, tudíž všechny body zůstávají v Chomutově.
3.kolo pá 9.9.2016
CHM
5:3(2:0, 2:1, 1:2)
SLA
Chomutov
Pavlát (Strejc) – Hlaváček, Gröger, Daniel Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Běhula – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Navrátil, Šilar, Adámek
Slavia
Vacula (Šofr) – Zderadička, Krásný, Chládek, Duda, David Novák,Chvála – Matějka, Fiala, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Hradil, Kohút, Furch, Patočka

Branky a nahrávky

Chomutov
7. Navrátil, 8. Šilar (Lidák, Kulich), 28. Navrátil (Novák, Gröger), 31. Palička (Rindoš, Lidák), 51. Novák (Rindoš)
Slavia
30. Šteiner (Fiala, Matějka), 49. Kohút (Šmerha, Zderadička), 54. Zderadička (Heldák).

Statistiky

Vyloučení
7:6
Využití
1:2
V oslabení
0:0
Střely na branku
33:30
Rozhodčí
Místecký – Hynčica, Mašak

Shrnutí

Od začátku to byli Piráti, kteří ovládali utkání, ačkoliv i Slávisté předvedli několik nebezpečných protiútoků.

Už v sedmé minutě se domácí dočkali prvního úspěchu. JAKUB NAVRÁTIL, který dostal od hostující obrany až příliš mnoho prostoru a střelou k bližší tyči překonal Vaculu v brance – 1:0.

To však nebylo vše. Jen o minutu později se prosadil i DANIEL ŠILAR, který tečoval střílenou přihrávku Patrika Lidáka a tím Pirátům pojistil vedení – 2:0.

Slavia hrozila hlavně z rychlých brejků, ale Pavlát nájezdy pražského týmu úspěšně likvidoval.

Hosté do druhé třetiny vstoupili oproti té první lépe, ale vážnější ohrožení branky z toho nebylo.

Naopak Piráti dokázali využít toho, že Slavia otevřela hru a vstřelili třetí branku, o kterou se postaral JAKUB NAVRÁTIL3:0.

Jen o chvíli později však přišla minela brankáře Pavláta, který si jinak jednoduchou střelu DAVIDA ŠTĚINERA nechal vypadnout z lapačky a mezi nohy mu doklouzal až za brankovou čáru – 3:1. Opravdu kuriózní gól.

Naději Pražanům ale hned sebral FILIP PALIČKA, který využil tlaku domácích a vystřelil přesně nad lapačku brankáře Vaculy - 4:1.

Vedení o tři branky po druhé třetině dodávala Pirátům klid, ale jen do 49. minuty.

To se Slávisté dokázali vyhecovat k ještě aktivnější hře, která dělala Pirátům čím dál větší problémy. DAVID KOHÚT střelou z první zakončil nádhernou akci hostů a brankář Pavlát neměl nejmenší šanci - 4:2.

Piráti však ještě od 2 minuty později dokázali odpovědět zásluhou DANIELA NOVÁKA, jehož projektil se zastavil až v síti slávistické branky - 5:2.

Ne na dlouho mohli ale Piráti zůstat v klidu. V 54. minutě mocně napřáhl FILIP ZDERADIČKA, který z první skóroval čistým průstřelem až za záda chomutovského muže v masce - 5:3.

Následovalo dalších 6 minut urputného boje. Náskok Pirátů se smrskl na dvě branky Slávisté vycítili šanci, ale zbytek zápasu už branku i přes velký tlak hostů nepřinesl.

Ohlasy trenérů

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Dobře jsme vstoupili do zápasu a hráli jsme to, co jsme chtěli. Konečně bylo vidět i napadání, které zkoušíme na trénincích a vyplácí se to, protože z toho pramenilo moře našich šancí. Naopak máme problémy s hrou v obranném pásmu, takže se snažíme co nejvíce hrát u soupeře. Udělali jsme několik chyb, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Chomutov zaslouženě vyhrál. Dali jsme dva góly v přesilovce, při hře 5 na 5 jsme ale neproměňovali šance. Byli jsme málo důrazní před brankou soupeře.“