Junioři válí dál! Přetlačili Cape Breton a na Světovém poháru jsou stále stoprocentní

Napsal 23.08.2014 Michal Luxa
U f a / C h o m u t o v - Mladí Piráti odehráli na Světovém poháru druhé utkání, ve kterém si připsali druhou výhru. V zápase s Cape Breton Screaming Eagles zvítězili 4:3. Duel byl od úvodu až do konce hodně tvrdý a plný vyloučení. Za Chomutov se postupně trefili Radek Veselý, Nicolas Hlava, Patrik Huňady a Robert Černý. V dresu soupeře se prosadili Charles-Éric Légalé, Loik Léveillé a Clark Bishop.
SPJ so 23.8.2014
CAB
3:4(0:2. 1:2, 2:0)
Cape Breton
Brassard – Deschamps, Lalonde, Bell, Léveillé, Nosella, Paul, Beaudin, Dubois – Lazarev, Farrell, Légaré – Pelletier, Bishop, Svečnikov – Boucher, Simard, Martineau – Brunelle, Tower, L´Italien.
Maštalířský – Tejnor, Černý, Meliško, Szathmáry, Cestr, Dubeň, Procházka – Janák, Hejcman, Hlava – Huňady, Šťovíček, Chrpa – Ringler, Paleček, Veselý – A. Macháček, Strunz.

Cape Breton
27. Légaré, 45. Léveillé (Légaré, Pelletier), 59. Bishop (Pelletier, Farrell)
6. Veselý (Szathmáry), 6. Hlava (Janák), 24. Huňady (Szathmáry), 38. Černý (Chrpa)

14:8
1:1
0:0
400

Na světelné kostce svítil čas 5:18, když se Piráti radovali z první vstřelené branky. Nahozený kotouč od modré čáry tečoval před brankou Radek VESELÝ - 1:0. Na další gól čekali chomutovští hráči jen jedenáct sekund. Nicolas HLAVA využil perfektní přihrávku od Janáka a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 2:0.

V deváté minutě musel vytáhnout první velký zákrok Maštalířský, jenž si v souboji jeden na jednoho pohlídal střelu mezi betony. V sedmnácté minutě ujížděli dva kanadští hráči na obránce Černého, který si pohlídal přihrávku a překazil nebezpečnou situaci.

Severočechům se podařil i vstup do druhé periody. Ve čtyřiadvacáté minutě už to bylo o tři branky, když se trefil Patrik HUŇADY, jenž tečoval nahozený puk od modré čáry - 3:0. O minutu později mohl korigovat stav zápasu Lazarev, ale netrefil odkrytou chomutovskou klec.

V sedmadvacáté minutě mohl přidal další branku Hlava, který ač nikým neatakován trefil pouze brankáře Brassrada. V čase 26:56 se dočkal vstřelené branky i kanadský tým. Puk za záda Maštalířského procpal z dorážky Charles-Éric LÉGARÉ - 3:1. Ve třiatřicáté minutě mohl přidat další branku Šťovíček, jenž dostal puk zpoza branky mezi kruhy, ale kvůli vracejícímu se obránci zakončil pouze do kanadského brankáře. V sedmatřicáté minutě se uvolnil po pěkné kombinaci Lazarev, ale Maštalířský ukázal, že s pohybem nemá problém a ránu vyrazil mimo tři tyče.

V čase 37:36 ujížděli dva útočící hráči na chomutovského gólmana. Légaré měl celou situaci připravenou na střelu, jenže volil přihrávku na Lazarova, kterého ve vyložené situaci fauloval Szathmáry a rozhodčí neměl jinou možnost než nařídit trestné střílení. Kanadský útočník se snažil rozhýbat brankáře, který vyhrál souboj nervů a puk chytil. O dvanáct vteřin později se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Chrpa poslal přesný pas na Roberta ČERNÉHO, jenž si najel mezi kruhy a střelou bekhendem poslal kotouč za Brassrada - 4:1.

V úvodu třetího dějství ukázal další výborný zákrok Maštalířský, který zlikvidoval samostatný únik. V čase 44:52 snižoval stav zápasu Loik LÉVEILLÉ, ten tečoval nahození od modré čáry - 2:4. Téměř v polovině třetí třetiny dostal přihrávku před prázdnou branku Légaré, ale puk mu projel mezi nohama a tak nedokázal zakončit. O pár vteřin později se dostal do samostatného úniku Veselý, jehož forhendový blafák vytěsnil Bassard koncem betonu.

Ve dvaapadesáté minutě se do slibné šance mohl dostat Lazarev, jenž byl sám před brankou. Jeho kanadský kolega si ho ovšem nevšiml. Při závěrečné power-play snížil Clark Bishop, jenž prostřelil Maštalířského z pravého kruhu - 3:4. Třináct vteřin před koncem třetí periody vyslal nebezpečnou střelu Bell, ale chomutovský brankář střelu chytil.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „Soupeř vyznával klasický kanadský styl. Ze začátku na nás vlétl a nám zhruba deset minut trvalo, než jsme se s tím srovnali. Hodně nám pomohly dva rychlé góly, díky kterým jsme se právě v těch deseti minutách přece jne trochu uklidnili. Možná šlo o klíčové okamžiky zápasu. Pak si myslím, že se hra vyrovnala a vycházely nám víc kombinace. Zbytek zápasu jsme odehráli dobře, i když po snížení ke konci zápasu měl Cape Breton velký tlak. Naštěstí nás znovu podržel brankář, Maštalířský chytal výborně stejně jako v předchozím utkání Dvořák. Vedení jsme naštěstí udrželi a těší nás další vítězství.“